Európska únia podľa Cséfalvayovej zažíva neľahké obdobie a pomôže len ďalšia integrácia

Katarína Cséfalvayová
Poslankyňa NR SR za stranu Most-Híd Katarína Cséfalvayová. Foto: archívne, SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 28. augusta (WebNoviny.sk) – Európska únia v súčasnosti prežíva podľa predsedníčky Zahraničného výboru NR SR Kataríny Cséfalvayovej neľahké obdobie, ktorého riešením je viac Európskej únie.

Ako povedala v utorok pre agentúru SITA, je presvedčená, že len ďalšia integrácia pomôže nášmu kontinentu. „Najmä, ak máme čeliť konkurencii zo strany ďalších globálnych hráčov, ako sú Čína, India, Brazília, ale aj USA, ktoré sa stále viac začínajú správať ako konkurent, a nie ako partner,“ zdôraznila.

Podľa Cséfalvayovej ako ukazuje niekedy až tragikomický vývoj brexitu, populisti spochybňujúci EÚ nemajú žiaden plán, žiadnu alternatívu, len klamstvami a šírením vášní podviesť ľudí, a keď treba prebrať zodpovednosť, kamsi zdúchnu.

„Malo by to byť poučením pre všetkých v EÚ, aj politikov, aj voličov,“ povedala Cséfalvayová s tým, že netreba sa nechať oklamať lacnými frázami, hoaxami a klamstvami. „Našťastie západný svet takýchto politikov, ktorí si zaslúžia úctu, ešte má a považujem za nich najmä Angelu Merkelovú, Emanuella Macrona či kanadského premiéra Justina Trudeaua,“ povedala poslankyňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováEmmanuel MacronJustin TrudeauKatarína Cséfalvayová