Falat a Prieložný postúpili z kvalifikácie MS obrovského slalomu, predstavia sa aj Žampovci

Matej Falat
Slovenský lyžiar Matej Falat. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

DUVED 14. februára (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti Matej Falat a Matej Prieložný postúpili z kvalifikácie do piatkovej súťaže v obrovskom slalome mužov na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare.

Vo štvrtkových kvalifikačných pretekoch v stredisku Duved neďaleko Aare obsadil Falat tretie miesto s odstupom 88 stotín sekundy za víťazným Švédom Axelom Lindqvistom. Prieložný bol s odstupom 1,30 s jedenásty. Do hlavnej súťaže postúpilo 25 lyžiarov.

Určite som spokojný. Na tréning ´obráku´ som nemal v tomto roku veľa času. Boli to moje prvé preteky v tejto disciplíne v tejto sezóne. Tretie miesto je tak trochu aj prekvapenie. Aké budem mať ambície v hlavnej súťaži? Pred dvoma rokmi som na MS na 37. mieste v ´obráku´, ale teraz ťažko povedať. Neviem, na čom som,“ informoval Matej Falat agentúru SITA.

V kvalifikácii mužského obrovského slalomu bolo klasifikovaných 108 z pôvodného počtu 120 pretekárov, medzi nimi aj „legendárny“ mexický šľachtic Hubertus von Hohenlohe. Už 60-ročný super veterán mal oficiálne ukončiť kariéru pred dvoma rokmi na šampionáte vo švajčiarskom St. Moritzi, ale napokon sa predstavil aj na svojich osemnástych majstrovstvách sveta a vo výsledkoch kvalifikácie preskočil osem súperov. Za víťazným Lindqvistom zaostal Von Hohenlohe o 30,46 s.

V piatkovej súťaži obrovského slalomu mužov (1. kolo od 14.15, 2. kolo od 17.45 h) sa okrem Falata a Prieložného predstavia aj súrodenci Adam a Andreas Žampovci, ktorí nepotrebovali účasť v kvalifikácii. „V obrovskom slalome som mal dobrý začiatok sezóny vo Svetovom pohári a budem sa snažiť na to nadviazať. Budem sa koncentrovať na svoj výkon, dám do toho všetko,“ uviedol Adam Žampa pred obrovským slalomom pre SITA.

VIAC O TÉME —> MS V ZJAZDOVOM LYŽOVANÍ 2019

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní

  • Aare (Švéd.) – štvrtok

Obrovský slalom – kvalifikácia – muži: 1. Axel Lindqvist (Švéd.) 2:12,05 min,… 3. Matej Falat +0,88 s,… 11. Matej Prieložný (obaja SR) +1,30.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaMatej FalatMatej Prieložný