Foto: Policajti z celého Slovenska strážia Trnavu, dôvodom je zápas Spartaku so srbskou Crvenou zvezdou

Polícia, slovenskí policajti
Policajti z celého Slovenska dnes dozerajú na verejný poriadok v Trnave, kde hrá s miestnym Spartakom futbalový zápas tretieho predkola Ligy majstrov srbský veľkoklub Crvena zvezda Belehrad. Policajti sú na viacerých miestach v centre mesta, fanúšikovia z Belehradu im nedali žiaden dôvod zakročiť. Od obeda posedávajú na letných terasách reštaurácií a pivární, popíjajú pivo a ospevujú svoj klub. Bratislava, 14. august 2108. Foto: SITA/Polícia Slovenskej republiky

TRNAVA 14. augusta (WebNoviny.sk) – Policajti z celého Slovenska dnes dozerajú na verejný poriadok v Trnave, kde hrá s miestnym Spartakom futbalový zápas tretieho predkola Ligy majstrov srbský veľkoklub Crvena zvezda Belehrad. Policajti sú na viacerých miestach v centre mesta, fanúšikovia z Belehradu im nedali žiaden dôvod zakročiť. Od obeda posedávajú na letných terasách reštaurácií a pivární, popíjajú pivo a ospevujú svoj klub.

,,Polícia doteraz nezaznamenala žiadne narušenie verejného poriadku. Intenzívne pracujeme na usmerňovaní kolóny motorových vozidiel, ktoré prichádzajú z Bratislavy,“ povedala dve hodiny pred úvodným výkopom rizikového zápasu trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Srbskí fanúšikovia majú vyhradené parkoviská na Kollárovej ulici, polícia ju krátko pred 17:00 pre bežnú premávku uzatvorila. Z Belehradu prichádzajú väčšinou osobnými autami. Polícia má podľa Kredatusovej k dispozícii dostatočný počet síl a prostriedkov na zabezpečenie verejného poriadku. Okrem príslušníkov Pohotovostných policajných útvarov z viacerých krajov je k dispozícii aj jazdná polícia a špeciálna technika.

V celom centre Trnavy dnes od 15:00 až do polnoci platí zákaz predaja a pitia alkoholu s výnimkou desaťstupňového piva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Crvena Zvezda BelehradFC Spartak Trnava