Foto: Profesionálni vojaci pripomenuli vznik Slovenskej republiky, odpálili 20 delostreleckých sálv

Vypálenie 20 novoročných delostreleckých sálv
Slávnostné vypálenie 20 novoročných delostreleckých sálv pri príležitosti 26. výročia vzniku Slovenskej republiky a Ozbrojených síl SR. Bratislava, 1. január 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Profesionálni vojaci v utorok pri príležitosti 26. výročia vzniku Slovenskej republiky a jej ozbrojených síl vypálili z Tyršovho nábrežia v Bratislave 20 slávnostných delostreleckých sálv. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková, už tradične tak spolu s verejnosťou privítali nový rok.

„Nový rok so sebou vždy prináša výzvy ale aj úlohy. Nás ich v tomto roku čaká nemálo. Budeme pokračovať v historicky najväčšej reálnej modernizácii ozbrojených síl, ale aj v stabilizácii personálu, zatraktívnení vojenského povolania a zlepšení jeho konkurencieschopnosti na trhu práce,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň sa poďakoval všetkým profesionálnym vojakom za zodpovedné plnenie úloh v roku 2018.

Delostrelecké salvy zo šiestich 122 milimetrových húfnic HD – 30A vypálili príslušníci Raketometného oddielu Rožňava na základe rozkazu prezidenta SR, ktorý je zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR. Na podujatí pre verejnosť sa podieľalo celkovo do 100 profesionálnych vojakov s viac ako 20 kusmi techniky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka CapákováPeter GajdošPeter Pellegrini