Foto: Smejúci sa moslimovia pred katedrálou Notre Dame počas požiaru bol hoax

požiar, Notre-Dame, hoax
Táto fotografia, ktorá sa šírila internetom a sociálnymi sieťami, je hoax. Zdroj: www.facebook.com.

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Fotografia, ktorá kolovala internetom a sociálnymi sieťami po požiari katedrály Notre-Dame v Paríži, je hoax. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti Facebook.

„V súvislosti s požiarom Notre-Dame sa objavilo viacero konšpiračných teórií smerujúcich k radosti moslimov z tejto katastrofy, prípadne o tom, že sami za ňou stáli. Fotografia bola zdieľaná po celom svete a má byt dôkazom uvedených tvrdení. Odborníci sa pre rôzne média vyjadrili, že ide o hoax, keďže muži boli do fotografie vložení,“ uviedla polícia.

Podobné udalosti podľa polície šíritelia dezinformácií využívajú na burcovanie nálad spoločnosti, aby vo vás vytvorili pocit strachu a ukázali vám spoločného nepriateľa – moslimov.

Požiar zachvátil katedrálu Notre-Dame v pondelok 15. apríla večer. Popolom ľahla ikonická veža v strede budovy, strecha katedrály i časť klenby. Zachrániť sa podarilo fasádu, dve hlavné zvonové veže a kamennú konštrukciu stavby. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom