Twitter je posadnutý fotografiou dievčatka pred katedrálou Notre-Dame

Notre Dame, Twitter
Foto: twitter.com.

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Fotografia roka, historická snímka či „Tá“ fotka, to sú len niektoré z pomenovaní, ktorými používatelia Twitteru v stredu popisovali fotografiu americkej turistky spred parížskej katedrály Notre-Dame.

Autorkou je Brooke Windsor

Odfotografovala ju v utorok len niekoľko minút pred tým, ako katedrálu zachvátil mohutný požiar a znázorňuje dav pred katedrálou a v popredí šťastne sa tváriaceho otca s malou dcérou.

„Twitter, ak máš nejaké zázračné schopnosti, pomôž mi ich nájsť,“ napísala k snímke jej autorka, 23-ročná Brooke Windsor z amerického štátu Michigan. Do stredy večera jej príspevok zdieľalo už takmer stotisíc ďalších používateľov.

Na fotke je otec s dcérou

Mnoho ľudí, ktorí k fotografii zverejnili komentáre, sa zhodovalo v tom, že jej sila spočíva v kontraste medzi šťastnou momentkou, na ktorej otec drží malú dcéru za obe ruky a robí s ňou „kolotoč“, teda krúti ju dokola, a tým, čo sa stalo vzápätí.

„Toto bude Tá fotografia,“ uvádza jedna z používateliek. „Je tak smutné vidieť katedrálu tak vznešenú, bezpečnú a zaliatu slnkom, tak krátko pred tým strašným nešťastím,“ píše druhá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Twitter