Futbalové dresy kapitánov Slovenska a Česka sa budú dražiť, výťažok venujú Čišovskému

Martin Škrtel, Juraj Kucka, Tomáš Hubočan
Zľava: Slovenskí futbaloví reprezentanti Martin Škrtel, Juraj Kucka a Tomáš Hubočan. Foto: archívne, SITA/AP

TRNAVA 12. októbra (WebNoviny.sk) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel si v prípade očakávaneho štartu v sobotňajšom stretnutí v Trnave proti Česku v 1. skupine B-divízie európskej Ligy národov pripíše jubilejný 100. štart v najcennejšom drese.

Výťažok pôjde na podporu

Aj v súvislosti s týmto jubilejným zápasom 33-ročného skúseného stopéra má Slovenský futbalový zväz (SFZ) svoje plány. „Pripravujeme dražbu dresov kapitánov oboch tímov – Slovenska i Česka. Výťažok pôjde na podporu bývalého futbalového reprezentanta Mariána Čišovského, ktorý dlhodobou bojuje s náročnou chorobou,“ informovala na piatkovej tlačovej konferencii v Trnave riaditeľka PR a tlačová hovorkyňa Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Monika Jurigová.

Čišovský statočne súperí s nevyliečiteľnou chorobou – amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). Ide o ochorenie mozgu, jeho výsledkom je degenerácia a strata mozgových a miechových buniek centrálnej nervovej sústavy, ktoré ovládajú vôľou ovplyvniteľné svalové pohyby.

Rád prispeje aj Dočkal

Na piatkovej tlačovej konferencii v Trnave sa k tomu vyjadril aj kapitán českej futbalovej reprezentácie Bořek Dočkal, ktorého dres sa tiež ocitne v dražbe.

„Som za akúkoľvek takúto aktivitu. Mariána Čišovského sme mali dokonca dva razy na zraze, videli sme ho osobne. Jeho životný príbeh nie je nikomu ľahostajný. Teší ma, že k tomu aj ja môžem prispieť,“ skonštatoval 30-ročný český stredopoliar.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián ČišovskýMartin Škrtel
Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväz