Generálnou manažérkou ženských reprezentácií sa stala Tomčíková, vymenoval ju Šatan

Zuzana Tomčíková
Z bývalej hokejovej brankárky sa stala generálna manžérka slovenských ženských hokejových reprezentácií. Foto: SITA

BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Niekdajšia vynikajúca hokejová brankárka Zuzana Tomčíková sa stala generálnou manažérkou slovenských ženských hokejových reprezentácií. Do funkcie ju vymenoval Miroslav Šatan, ktorý je od soboty generálny manažér všetkých hokejových reprezentácii SR.

Nosný pilier reprezentácie

„Spoznali sme sa na Zimných olympijských hrách vo Vancouveri 2010, kde sa zúčastnil aj náš ženský tím. Zuzana bola vtedy nosným pilierom našej reprezentácie. Má skúsenosti a vie o ženskom hokeji pravdepodobne viac ako ja, takže verím, že je ten správny človek, ktorý pozdvihne úroveň ženského hokeja na Slovensku,“ povedal Miroslav Šatan.

Zuzana Tomčíková patrí medzi najúspešnejšie hráčky histórie slovenskej ženskej reprezentácie. V roku 2009 pomohla Slovensku postúpiť do elitnej kategórie MS, bola brankárskou jednotkou na ZOH 2010 vo Vancouveri. V roku 2011 si zachytala aj na svetovom šampionáte, na ktorom ju vyhlásili za najužitočnejšiu hráčku turnaja.

Cieľom je výber do elitných kategórií

„Je to pre mňa veľká česť a dôvera, ktorú mi prejavil Miroslav Šatan, veľmi si to vážim. V prvom rade chcem kontaktovať všetky ženské hokejové kluby na Slovensku, predstaviť im moju víziu. Vypočujem si ich názory a verím, že spoločne posunieme ženský hokej dopredu,“ povedala Zuzana Tomčíková.

Obaja generálni manažéri sa zhodli na tom, že ženské reprezentácie sú pre slovenský hokej dôležité a spoločným cieľom je, aby výbery SR boli pravidelnými účastníkmi elitných kategórii MS.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav ŠatanZuzana Tomčíková
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja