Greenpeace bude na Pohode dobíjať mobily solárnou energiou

Pohoda
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – V stánku organizácie Greenpeace Slovensko návštevníci festivalu Pohoda nájdu oddychovú zónu, kde bude k dispozícii okrem množstva zábavy a hier aj dobíjanie akejkoľvek elektroniky zo solárneho prívesu.

Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Greenpeace Slovensko Lucia Szabová. Organizácia už po tretíkrát prináša službu v podobe nabíjania mobilov v špeciálnom stánku.

„Prinesieme na festival špeciálny príves so solárnymi panelmi, ktorý nám pomôže nabiť oveľa väčšie množstvo mobilov a elektroniky ako v predošlé roky,“ informovala hovorkyňa a dodala, že ľudia sa môžu rozhodnúť, či nechajú mobil v ich stánku, kde si ho odložia a oni ho nabijú, alebo si dobijú elektroniku osobne v oddychovej zóne.

„Tam si môžu čakanie spríjemniť rôznymi ekohrami alebo čítaním a v teplom počasí sa schladiť ventilátormi. A to všetko pomocou slnečnej energie,“ doplnila Szabová.

Organizácia Greenpeace Slovensko sa dlhodobo venuje témam energie a ochrany klímy. Súčasťou kampane je podľa jej slov aj propagácia obnoviteľných zdrojov energie a úspor energií, ktoré sú odpoveďou na otázku, ako postupne nahradiť energetické zdroje, ktoré poškodzujú klímu a životné prostredie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom