Hádzanári Prešova v SEHA lige 'rozobrali' Banju Luku

Hádzanári Prešova zničili Banju Luku, poskočili v tabuľke
Zľava: Dominik Krok z Prešova a Srďan Trivundža z Bosny a Hercegoviny v zápase 5.kola SEHA GSS League medzi Tatran Prešov (SVK) - Borac M:tel BAnja Luka (Bosna a Hercegovina). Prešov, 27. september 2014. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 27. septembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov natiahli svoju víťaznú šnúru v 4. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League“ na tri zápasy. V sobotňajšom stretnutí 5. kola rozdrvili v Tatran handball aréne RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny 42:20 (20:10).

Hostia držali krok len do 16. min (7:9). Šarišania následne štvorgólovou šnúrou získali prvý výraznejší náskok (13:7), ktorý do polčasovej prestávky natiahli na rozdiel desiatich gólov. Prešovčania pokračovali v ´demolácii´ súpera aj po zmene strán.

V úvode druhého dejstva skórovali šesťkrát za sebou (26:10) a v gólostroji pokračovali tiež v zostávajúcom čase. Do listiny strelcov sa s výnimkou brankárov Krupu a Kolpaka zapísali všetci hráči. Najpresnejšiu mušku mal tradične rýchlonohý krídelník Radoslav Antl, autor ôsmich presných zásahov.

Obrazom: Prešovčania v sobotu jednoznačne zvíťazili

Zverenci trénera Petra Dávida majú bilanciu v SEHA GSS League 3 výhry – 2 prehry a v neúplnej tabuľke so ziskom 9 bodov poskočili na 3. priečku.

Úradujúci slovenský šampión odohrá v tejto súťaži nasledujúci zápas na budúcu sobotu 4. októbra od 19.00 h, keď sa v rámci 6. kola predstaví na pôde chorvátskeho RK Nexe Našice.

SEHA Gazprom South Stream League (5. kolo):
Tatran Prešov (SR) – RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.) 42:20 (20:10)

Najviac gólov: Antl 8/1, Krištopans 5, Hrstka 5/2 – Vujovič 5, Jankovič a Obradovič po 3, Šešič 3/1

Pok. hody: 3/3 – 1/1, vylúčení: 0 – 1, rozhodovali: Nikolov a Načevski (obaja Maced.), 1624 divákov