Hamšík údajne mieri na sever Európy, má byť ústne dohodnutý s IFK Göteborg

Marek Hamšík
Foto: archívne, SITA/Martin Havran
  • aktualizované 5. marca 16:17

Dlhodobo najlepší slovenský futbalista Marek Hamšík by mohol vo svojej kariére pokračovať vo Švédsku. Podľa tamojšieho denníka Expressen sa kapitán slovenskej reprezentácie ústne dohodol na angažmáne v jednom z najväčších švédskych klubov IFK Göteborg.

Na Slovensku na to upozornil športový portál Spornet. „Bomba: Hamšík na ceste do IFK Göteborg,“ znie titulok Expressenu. „Nebudem to komentovať,“ reagoval športový riaditeľ spomenutého klubu Pontus Farnerud.

Slovan rokoval o spolupráci

Nedávno sa objavili informácie, že 33-ročný Hamšík sa už nevráti do Číny, kde si v minulej sezóne obliekal dres klubu Ta-lien I-fang. Zároveň sa mal dohodnúť na trojmesačnej zmluve so Slovanom Bratislava. Vedenie slovenského majstra túto informáciu poprelo. Vzhľadom na koniec prestupového termínu na Slovensku by totiž legenda SSC Neapol musela mať štatút amatéra.

Vedenie Slovana Bratislava priznalo, že rokovalo s Hamšíkom o potenciálnej spolupráci. „Šancu získať Mareka Hamšíka sme vnímali ako obrovskú výzvu. Stretli sme sa aj osobne. Našou predstavou bola vzájomná pomoc – my by sme Marekovi pomohli pri získaní hernej praxe pred európskym šampionátom, on nám v kvalifikácii európskych pohárov,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. na webe skslovan.com.

Rešpektujú Hamšíkovo rozhodnutie

Klub z bratislavského Tehelného poľa Hamšíkovi ponúkol kontrakt s platnosťou do 26. augusta 2021. Práve 26. augusta sú na programe posledné kvalifikačné zápasy európskych pohárov. V prípade, že by Hamšík po vypršaní kontraktu chcel pokračovať v inom klube, mohol po 26. auguste využiť otvorené prestupové okno a stať sa hráčom iného klubu.

„Snažili sme sa nájsť tzv. win – win riešenie, čiže riešenie, ktoré by bolo prospešné pre obe strany. Mali sme v úmysle pomôcť Marekovi v príprave na majstrovstvá Európy, no chceli sme, aby nám pomohol minimálne v kvalifikačných kolách európskych pohárov. V tomto sa naše predstavy nezhodli, keď Marek preferoval kontrakt len do konca aktuálnej sezóny a od leta chcel mať voľné ruky. Chápeme a rešpektujeme Marekovo rozhodnutie. Prajeme mu len to dobré nielen na európskom šampionáte, ale aj v ďalšej kariére. Naše cesty sa nespojili,“ doplnil Kmotrík ml.

Svitla mu nová šanca

Keďže vo Švédsku sa môže prestupovať do konca marca, Hamšíkovi svitla nová šanca. V najbližších dňoch by sa mal presunúť na sever Európy, aby formálne podpísal zmluvu s Blaavitt, teda modro-bielymi. „Rokovania sa začali začiatkom tohto týždňa a hoci došlo k ústnej dohode, zmluva ešte nie je oficiálne podpísaná,“ konštatujú Švédi.

Dlhoročný špílmacher slovenskej reprezentácie si nemôže dovoliť v jarnej časti sezóny 2020/2021 zostať bez klubového angažmánu. Slovenská reprezentácia ho potrebuje v rozbiehajúcej sa kvalifikácii MS 2022, ale najmä na letnom záverečnom turnaji majstrovstiev Európy.

Tam si Slováci postupne zmerajú sily 14. júna s Poliakmi, o štyri dni neskôr nastúpia proti Švédom a ďalších päť dní proti Španielom. Prvé dva súboje odohrajú v írskom Dubline, tretí príde na rad 23. júna v Bilbau, čiže Španieli budú mať výhodu domáceho prostredia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hamšík
Firmy a inštitúcie IFK Göteborg