Handlová bude rozdávať múku a cestoviny zadarmo

Potraviny, múka
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

TRENČÍN 7. júna (WEBNOVINY) – Múku a bezvaječné cestoviny bude od 13. júna zadarmo rozdávať aj Handlová. Mesto sa zapojilo do programu distribúcie potravín pre obzvlášť zraniteľné osoby.

Tie bude vyzývať na prebratie potravín podľa zoznamov doručených z Potravinovej banky Slovenska. Práve Potravinová banka je oprávneným subjektom na distribúciu potravín v rámci Programu dávok 2011 v Slovenskej republike. Informácie zverejnilo mesto Handlová na svojej oficiálnej internetovej stránke.

O pšeničnú múku a bezvaječné cestoviny budú môcť zažiadať oprávnené osoby, teda Handlovčania na hranici životného minima, detské domovy a profesionálne rodiny či deti v náhradnej rodinnej starostlivosti. V Handlovej evidujú celkovo 2 105 oprávnených osôb, z toho 1 410 seniorov, 646 ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi a 49 ľudí na hranici životného minima. Maximálny limit pre jednu osobu je 20 kilogramov pšeničnej hladkej múky a 20 kilogramov bezvaječných cestovín.

Program distribúcie potravín podporuje dodávky potravín pre obzvlášť zraniteľné osoby, ktoré sa ocitnú v ťažkej situácii. V Európskej únii sa tento program uplatňuje od roku 1987 a je financovaný z Európskeho poľnohospodárskeho a záručného fondu. V roku 2011 sa k tomuto programu pripojila aj Slovenská republika. Hlavným cieľom distribúcie potravín je pomôcť osobám v núdzi tým, že im budú prostredníctvom charitatívnych organizácií bezplatne dodávať základné potraviny – pšeničnú hladkú múku a bezvaječné cestoviny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom