Hlasovanie bolo pomerne jednoznačné, tvrdí Kliment o výbere organizátora ME vo futbale 2024

Logo, ME vo futbale 2024
Logo ME vo futbale v roku 2024, ktoré bude hostiť Nemecko. Foto: Serene Stache/dpa via AP.

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Majstrovstvá Európy v roku 2024 zorganizuje Nemecko, ktoré vo štvrtkovom hlasovaní členov výkonného výboru Európskej futbalovej únie v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone uspelo v súboji proti jedinému protikandidátovi – Turecku.

„Rozhodnutie nebolo asi jednoduché, ale hlasovanie pomerne jednoznačné. Nemecko malo dvanásť, Turecko štyri. Zo sedemnástich hlasujúcich sa jeden zdržal. Niektorí členovia exekutívy UEFA, určite tí z kandidátskych krajín, nemohli hlasovať,“ uviedol vo štvrtok podvečer pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jozef Kliment a pokračoval: „Aj prezident UEFA Aleksander Čeferin následne po voľbách vravel, že obidve kandidatúry boli na vysokej úrovni a prezentácia oboch krajín veľmi dobrá. Nemecko má výbornú infraštruktúru, krásne štadióny, skúsenosti z organizácie takýchto významných podujatí. Turecko tiež disponuje kvalitou, je to futbalová krajina.“

V prípade voľby organizátora svetového šampionátu je to iné ako pri určení usporiadateľa majstrovstiev Európy. „O dejisku majstrovstiev sveta sa hlasuje na kongrese Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), na ktorých participuje Slovenský futbalový zväz osobnou účasťou i svojím hlasom. V prípade kontinentálneho šampionátu rozhoduje Európska futbalová únia (UEFA) v rámci výkonného výboru a hlasovania jej členov,“ vysvetlil generálny sekretár SFZ Jozef Kliment.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleksander Čeferin
Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväz