HOKEJ: Poprad si odnáša z Bystrice čisté konto

Bez názvu
Zľava: Brankár Banskej Bystrice Miroslav Šimonovič, center Popradu Emil Lundberg a banskobystrický obranca Marek Biro počas prvej tretiny zápasu 25. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HK Poprad Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 25. kola hokejovej Slovnaft extraligy:

HC’05 Banská Bystrica – HK Poprad 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 20. Kmiť (J. Kopecký, P. Svitana), 58. J. Kopecký (Klouda, Lapšanský)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: 50. Hamrák (Banská Bystrica) na 10 min za filmovanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Kalina, M. Korba, 2400 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cunik, Kolba, Bambúch, Biro, Vizváry – Rumpel, M. Hlinka, Kútny – Lisoň, Paľov, Vartovník – Tománek, Šechný, Hvila – A. Bezák, Heizer, Hamrák

Poprad: Melicherčík – J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár – Škovira, Lundberg, Bartečko – P. Svitana, Kmiť, A. Kroták – J. Kopecký, Klouda, Lapšanský – Paločko, Mlynarovič, Rapáč

Domácim reprezentačná prestávka príliš nepomohla a pred zápasom musel tréner Milan Staš pre ochorenie Hudeca poprehadzovať útočné formácie. Popradčania nastúpili bez jedného z najlepších tohtosezónnych hráčov Ladislava Nagya. V prvej tretine dominovali hostia, až na úvodnú šancu Kútneho v 50. sekunde. Podtatranci hrali v úvodnej dvadsaťminútovke až tri presilovky, v druhej sa dostal do dobrej šance po odrazenom puku od mantinelu Svitana a po ňom v 16. min v početnej výhode neuspel zblízka ani Lundberg. Banskobystričania pykali po veľkej chybe Kolbu. Puk mu zobral Svitana, posunul ho Kopeckému, ktorý pekne prihral pred bránku Kmiťovi – 0:1.

Poprad mohol ísť v druhej tretine aj do dvojgólového vedenia, opäť po chybe Kolbu. V oslabení sa na Šimonoviča rútil osamotený Kroták, no neprekonal ho a o pár sekúnd neskôr sa nepresadil Kroták ani v spolupráci s Kmiťom. V 31. min mal v presilovke šancu Bartečko, ktorý posielal puk do odkrytej bránky, ale Šimonovič v poslednej chvíli vystrčil betón. O minútu neskôr sa v oslabení preštrikoval pred domácu bránku Lundberg, ale domáci gólman znovu podržal svoj tím. „Barani“ sa do dobrej príležitosti dostali až v 33. min v početnej výhode, keď reprezentant Tománek zblízka mieril vedľa a potom neuspel po Rumpelovej prihrávke spoza bránky pred Melicherčíkom ani Paľov. Tretiu možnosť Krotáka na zmenu stavu vyriešil v 37. min pozorný Šimonovič.

Aj v tretej tretine mali Popradčania navrch, domácich takmer do ničoho nepustili s výnimkou šance Rumpela v presilovke, ktorý v 52. min pred Melicherčíkom neuspel. Naopak, boli to hostia, ktorí sa v závere stretnutia strelecky presadili. Po prihrávke Kloudu peknou strelou švihom prekonal Šimonoviča z medzikružia Kopecký a potvrdil víťazstvo Podtatrancov.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Duel označovaný za šláger kola to svojou úrovňou potvrdil, aj keď padlo málo gólov. Hra bola dynamická, plná osobných súbojov. Ako rozhodujúce sa ukázalo, že súper dal prvý gól po našej chybe. Potom sme sa snažili o vyrovnanie, ale bol to súboj nášho útoku s obranou a brankárom hostí Melicherčíkom, ktorý podal veľmi dobrý výkon. Žiaľ, neskórovali sme a bez gólu sa nedá vyhrať. Chlapcov musím pochváliť. Bojovali, aj keď to napokon nevyšlo. Vyčítať im môžem iba zlé realizovanie presilových hier, ktoré nám nevychádzali zrejme aj preto, že nám zo zostavy vypadol Hudec“

Ján Jaško (tréner Popradu): „Bolo vidieť, že sa stretli špičkové mužstvá extraligy. V úvodných desiatich minútach prvej tretiny sme trochu zaspali a svojou pasivitou nechali priestor domácim hráčom. Nestáva sa to u nás často, pomohli nám však vylúčenia domácich hokejistov a dostali sme sa do vedenia. V druhej tretine sme si svojou aktivitou vytvorili nejaké šance, ale zostalo iba pri nich. Aj v druhej desaťminútovke druhej časti hry nás Banskobystričania trochu zatlačili, ale Melicherčík potvrdil svoju formu. Za záverečnú tretinu musím pochváliť defenzívu celého tímu, každý hráč odovzdal pre tím všetko. Využili sme azda jedno zaváhanie súpera a strelili sme poisťujúci gól.“

MsHK DOXXbet Žilina – MHC Mountfield 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Važan (Rechtorík, Jabrocký), 27. Rechtorík (Važan), 47. Juraj Faith (Appel, Velebný)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Kokavec (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Orolin, Bundil, 1766 divákov

Žilina: M. Laco – Ďurkech, Milovanovič, D. Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Ftorek – T. Oravec, Palovčík, M. Kokavec – Hajnik, T. Troliga, Smotrila – V. Nemec, Hreus, Stupka – Drevenák, Linet, Valášek

MHC Mountfield: Križan – P. Klepáč, Drgoň, L. Matejka, A. Novotný, Hriňa, I. Ďatelinka – Appel, Juraj Faith, Macejka – Rechtorík, Važan, Jabrocký – Themár, Galamboš, Markovič – O. Mikula, Zeliska, Jonák

Susedské extraligové derby sa začalo vo vlažnom tempe. Prvú šancu mal v 5. min domáci reprezentant Kokavec, no pred Križanom neuspel. V 12. min otvoril skóre hosťujúci Važan, keď využil prihrávku Rechtoríka spoza bránky.

V úvode druhého dejstva mali domáci výhodu presilovky, Križan si udržal čisté konto aj v tomto prípade. V 27. min sa presadil Rechtorík, ktorý nedal M. Lacovi šancu po prihrávke Važana. Domáci nevyužili ani ďalšiu presilovú hru. Hostia boli aktívnejší a v 38. min mohli po Galambošovej strele viesť už 3:0.

V treťom dejstve získali Martinčania trojgólové vedenie, keď v 47. min Juraj Faith po peknej Appelovej prihrávke zasunul puk do žilinskej bránky pomedzi Lacove betóny. O tri minúty neskôr sa M. Laco vyznamenal pri šanci Themára, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku. Keďže do konca duelu už ani jeden zo súperov gól nedosiahol, hráči MHC Mountfield získali všetky tri body. Žilina prvýkrát v tejto sezóne doma nestrelila ani gól.

Anton Tomko (tréner Žiliny): „V dnešnom súboji diváci mali možnosť vidieť dobrý hokej. Súper mal miernu prevahu a využil naše zaváhania vo všetkých tretinách. Naša efektivita bola nulová, bez gólov sa vyhrávať nedá.“

Branislav Stolárik (asistent trénera MHC Mountfield): „Hrali sme veľmi dobre. Od začiatku až do konca duelu naši hráči dobre korčuľovali. Pre nás bol dôležitý prvý gól. Potom sme sa dostali pod tlak domácich, ale dosiahli dali sme ďalší gól, po ktorom sme si už vedenie udržali. Definitívne rozhodol až tretí presný zásah.“

HK Nitra – HKm Zvolen 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Góly: 55. H. Ručkay (Fabian, M. Slovák), 60. G. Saliji (Gábriš, Spilar) – 31. L. Jurík (Škoda, T. Bokroš), 33. Leskovjanský (Ďaloga), 39. Škoda (J. Valach, Ďaloga), 56. P. Barinka (Záhorovský, Kučný)

Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: Ďaloga (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák – Brath, Návratek, 1853 divákov

Nitra: J. Laco – König, Michal Novák, Ďurák, Gábriš, Fabian, Rais, Bobček, J. Polák – Spilar, M. Štefanka, G. Saliji – S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek – Čaládi, M. Slovák, H. Ručkay – M. Chrenko, O. Štefanka, Uhnák

Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko, Kučný – Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan – P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž – Škoda, L. Jurík, Záhorovský – Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin

Diváci boli v prvej tretine svedkami vyrovnaného hokeja, čo dokumentoval aj počet striel – 14:14. Ani jedna z nich si však cestu do niektorej z bránok nenašla. V 12. min sa do krátkeho úniku dostal Podstavek, ale proti Škrečkovi neuspel. Skóre mohol otvoriť v 15. min aj Čaládi, ale ani jemu nájazd nevyšiel.

Ako sa majú samostatné brejky premieňať ukázali Zvolenčania v druhej tretine. V 25. min ešte Kučný po návrate z trestnej lavice nechal vyniknúť brankára Laca, aby góly začali padať po polovici zápasu. V 31. min sa z lavice hanby vybral priamo do samostatného nájazdu Lukáš Jurík a Lacovi nedal šancu. O dve minúty neskôr domáci obranca Rais neustrážil Leskovjanského, ktorý sa uvoľnil na modrej čiare a po svojom krátkom sólovom úniku zvýšil na 2:0 pre hostí. Na rozdiel triedy upravil v 39. min Škoda, keď úspešným nájazdom z ľavej strany napodobnil spoluhráčov.

V tretej časti sa už stretnutie prakticky len dohrávalo. Hosťom sa darilo brániť trojgólové vedenie až do 55. miny, keď sa presnou strelou švihom presadil Ručkay. Hostia však stihli pridať aj štvrtý gól, o ktorý sa postaral Barinka, keď v 56. min zakončil akciu Záhorovského. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte Garip Saliji, ktorý úspešne tečoval strelu Gábriša. Na ďalšej domácej prehre Nitry to však už nič nezmenilo.

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Prvá tretina bola vyrovnaná. O osude celého zápasu rozhodli naše presilovky. Súper rozhodol v troch brejkoch, keď sa zlomil zápas. V tretej tretine sme s tým chceli niečo spraviť, no nepodarilo sa nám to.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Nakoľko nás čakajú tento týždeň dve stretnutia vonku, išli sme sem získať nejaký bodík. Vieme, že po prestávke to býva náročné, v tímoch sa toho zvykne veľa zmeniť. Po prvej tretine sme začali hrať našu hru, ktorá vyústila do troch brejkov. Za to, že sme ich premenili, musím hráčov pochváliť. Jediným negatívom bolo veľa vylúčených, čo u nás nebýva zvykom.“

Dukla Trenčín – HC Košice 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Góly: 22. Ölvecký (T. Melichárek, Pardavý), 56. Ölvecký – 17. D. Pašek (S. Gron, J. Tabaček), 32. M. Grman, 34. Tomík (Kristek, J. Tabaček), 35. Michel Miklík (J. Tabaček, Homer)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Vorel (Košice) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Orolin, Rovenský, 3890 divákov

Trenčín: Hiadlovský (41. V. Kováč) – Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, M. Hruška, Turoň, Bolf, S. Tomko, Trefný – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň – Naurov, M. Filo, Koložváry – Gašparovič, O. Ďuriš, P. Kopecký

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Michal Grman, Deyl, Šeda – Michel Miklík, S. Gron, Vorel – Dravecký, P. Bartoš, Jenčík – Tomík, Kristek, Andrašovský – Gmitter, Martin Frolík, D. Pašek

V úvodnej tretine mali o niečo viac z hry hostia, ktorí boli pohyblivejší a častejšie sa dokázali usadiť pred súperovou bránkou. Túto svoju prevahu však korunovali iba jedným gólom, keď v 17. min bleskový protiútok zakončil jemným tečom z bezprostrednej blízkosti Pašek.

Po prvej prestávke sa hra rozprúdila a šance sa striedali v rýchlom slede na oboch stranách. V 22. min z presilovkovej akcie prvej trenčianskej útočnej formácie vyrovnal Ölvecký, no potom sa opäť prejavila vyššia herná kvalita východniarov. Najskôr S. Gron a Martin Frolík zahodili tutovky, v 29. min S. Gron dokonca nepremenil trestné strieľanie, ale Košice potom tromi gólmi v rozpätí troch minút prakticky rozhodli zápas. Najprv Michalom Grmanom nahodený puk cez klbko hráčov prepadol až do trenčianskej siete, ďalší kolotoč pred bránkou zakončil spomedzi kruhov Tomík a vzápätí Michel Miklík z otočky využil presilovku a zvýšil na 4:1 pre majstra.

V poslednej tretine už obe mužstvá poľavili z tempa, hostia s prehľadom kontrolovali dianie na ľade a domáci sa napriek snahe nedokázali vzchopiť natoľko, aby stretnutie zdramatizovali. V 56. min nastala ešte kozmetická úprava výsledku, keď Ölveckého strelu usmernil do vlastnej bránky Kristek. Na zaslúženom víťazstve Košíc, ktoré boli lepšie vo viacerých herných činnostiach, sa už nič nezmenilo.

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „Výsostné postavenie Košíc v tejto sezóne sa opäť potvrdilo a ukázalo nám aj v tomto zápase, že ich mužstvo nesie vysokú kvalitu. Aby sme zvíťazili nad takýmto ťažkým súperom, museli by sme podať stopercentný výkon, možno aj viacpercentný, čo sa nám však v tomto súboji nepodarilo. Preto sme nemohli uspieť.“

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Sme veľmi spokojní nielen s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou. Dobre sme sa pohybovali a zo zabezpečenej obrany sa nám darilo vyrážať do prečíslení. Mrzí nás však len to, že sme nedokázali využiť niekoľko nájazdov aj trestné strieľanie, pretože z takýchto akcií by sme mali strieľať viac gólov, ako sa nám to podarilo v tomto súboji.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po utorkových dueloch 25. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
11. HK Orange 20 15 0 0 0 15 20:72 0

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 23. kola a dohrávaného zápasu 21. kola I. slovenskej hokejovej ligy:

23. kolo:

HK Trebišov – ŠHK 37 Piešťany 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 19. Mihalič, 24. S. Pavličko – 2. Chylo, 33. Peško, 51. Haring, 56. Učeň, 800 divákov

HK Spišská Nová Ves – Bemaco HC-46 Bardejov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Ordzovenský, 60. Jasovský, 597 divákov

HC Topoľčany – HK Dukla Michalovce 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Káčer, 26., 49. a 60. Gráčik – 11. Stríž, 28. Lezo, 665 divákov

HC 07 Detva – HC Prešov 07 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

Góly: 13. Škvaridlo, 34. Mahdalík, 35. a 45. Igor Majeský, 42. a 49. Pohorolec, 56. Cútt – 30. Cmorej, 59. Bodnár, 285 divákov

MHK Dolný Kubín – HK Trnava 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Valach, 18. Milan Grman, 42. Hlavna, 200 divákov

dohrávka 21. kola:

HC Dukla Senica – HK Brezno 5:6 po sam. nájazdoch (2:4, 1:1, 2:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Lelkeš, 9. Ch. Draschkowitz, 31. a 47. L. Ružička, 51. M. Novák – 4. M. Babic, 12. J. Babic, 17. Rapčan, 20. a 32. Majling, rozhodujúci sam. nájazd premenil Majling, 399 divákov