Hokejistky čaká v Nórsku boj o postup medzi elitu

Hokejistky trénovali v Bratislave
Tréning slovenských hokejistiek pred odchodom na Majstrovstvá sveta žien do USA. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) – Slovenské hokejové reprezentantky budú v nórskom Stavangeri od 7. do 13. apríla bojovať na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta.

Súperkami Sloveniek v boji o jedno postupové miesto medzi svetovú elitu budú od nedele Dánky, Rakúšanky, Lotyšky, Japonky a Nórky, posledný tím turnaja zostúpi o kategóriu nižšie.

Tradičnými oporami by mali byť najmä brankárka Zuzana Tomčíková a útočníčka Jana Kapustová. Najstaršia hráčka kádra, obrankyňa Edita Raková, má 34 rokov, najmladšia, Lenka Čurmová, bude mať šestnásť až počas šampionátu.

Prvými súperkami Sloveniek v Stavangeri budú Dánky, s ktorými vo februári prehrali v Poprade na olympijskej kvalifikácii 1:2. Až desať slovenských hráčok pôsobilo na klubovej úrovni v sezóne 2012/2013 v zahraničí – tri v Rusku, dve v Rakúsku a po jednej v Česku, Bielorusku, Švajčiarsku, USA a Kanade.

V kabíne však chýbajú skúsené reprezentantky Iveta Karafiátová a Petra Jurčová. „Karafiátová dohrávala už olympijskú kvalifikáciu s problémami s chrbticou a jej zdravotný stav si vyžaduje dlhšie liečenie. Rovnako zranená je aj Jurčová,“ povedal pre HockeySlovakia asistent reprezentačného trénera Andrej Schöber.

Tím v Stavangeri už nepovedie najúspešnejší kouč v histórii ženskej hokejovej reprezentácie Slovenska Miroslav Karafiát, ktorý po neúspechu v popradskej kvalifikácii do Soči odstúpil z funkcie. Jeho rezignáciu prijal aj výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), družstvo žien v závere sezóny vedú doterajší asistenti Imrich Antal a Andrej Schöber. Karafiát koučoval Slovensko na všetkých významných turnajoch od leta 2004.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie žien na turnaj A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v nórskom Stavangeri:

Brankárky: Andrea Lettrichová (MHK Martin), Zuzana Tomčíková (HC Tornado Dmitrov/Rus.)

Obrankyne: Viktória Ihnaťová, Barbora Kežmarská (obe HC Spišská Nová Ves), Denisa Lalíková (HC Topoľčany), Lenka Čurmová (HK Mládež Michalovce/ŽKH 2000 Šarišanka Prešov), Barbora Brémová (ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Gabriela Žitňanská (ŠHK 37 Piešťany/HK Poprad), Edita Raková (Wiener Eislöwen/Rak.), Michaela Matejová (Brandis juniors Ladies Team/Švaj.).

Útočníčky: Lenka Sroková (HC Spišská Nová Ves), Anna Džurňáková (HK Poprad), Janka Čulíková, Miriam Mikesková (obe HC Topoľčany), Andrea Fortunová (ŽHK 2000 Šarišanka Prešov/HC 46 Bardejov), Mária Herichová (Wiener Eislöwen/Rak.), Martina Veličková (HC Pantera Minsk/Biel.), Lívia Lučová (Banff Hockey Academy/Kan.), Nikola Gápová (SK Karviná /ČR), Jana Kapustová (HC Tornado Dmitrov/Rus.), Petra Pravlíková (Arktik Universitet Uchta/Rus.), Alica Miháliková (Vermont Stars/USA).

Náhradníčky (na telefonické zavolanie): Patrícia Gorecká, Kristína Obercianová (obe Poprad), Petronela Novotná (Trnava/Prešov), Alexandra Turcsányiová (Spišská Nová Ves).

Realizačný tím: Ľubomíra Kožanová (manažérka), Imrich Antal (tréner), Andrej Schöber (asistent trénera), MUDr. Karin Oppitzová (lekárka), Dušan Čulka, Vladimír Nemček (maséri).

Program turnaja A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v nórskom Stavangeri:

nedeľa 7. apríla: Lotyšsko – Japonsko (12.30), Dánsko – Slovensko (16.00), Rakúsko – Nórsko (19.30)

utorok 9. apríla: Japonsko – Dánsko (12.30), Slovensko – Rakúsko (16.00), Nórsko – Lotyšsko (19.30)

streda 10. apríla: Dánsko – Rakúsko (12.30), Slovensko – Lotyšsko (16.00), Nórsko – Japonsko (19.30)

piatok 12. apríla: Rakúsko – Lotyšsko (12.30), Japonsko – Slovensko (16.00), Nórsko – Dánsko (19.30)

sobota 13. apríla: Lotyšsko – Dánsko (12.30), Japonsko – Rakúsko (16.00), Slovensko – Nórsko (19.30)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta KarafiátováMiroslav KarafiátZuzana Tomčíková
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia žien