Hokejová dvadsiatka zdolala v generálke na MS Čechov

Hokej

HAVLÍČKOV BROD 19. decembra (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v Havlíčkovom Brode na domácimi rovesníkmi z Česka 4:1 v stredajšom záverečnom zápase prípravy pred odchodom na MS tejto vekovej kategórie do Ruska.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša odolali úvodnému domácemu tlaku a v 10. min po návrate Nechalu z trestnej lavice unikol Matis, prenechal puk Daňovi, ktorý nedal českému brankárovi Bartošákovi šancu – 0:1.

V 19. min mohol pridať druhý gól Kolena, po hrubej chybe domácej obrany nastrelil len hornú žŕdku. V polovici stretnutia „zvonila“ konštrukcia na českej bránke aj druhýkrát, a to po Čerešnákovej strele od modrej čiary. V 34. min brankár tímu SR „20“ Adam Nagy dvakrát úspešne zasiahol pri strele Pavelku.

Päťdesiatštyri sekúnd pred druhou sirénou sa mladí Slováci dočkali druhého gólu: vylúčenie Faksu využil po peknej spolupráci celého útoku obranca Bagin. V 47. min pomohla žŕdka aj slovenskému gólmanovi po strele Vránu. Česi sa napokon dočkali gólu v 48. min, keď od modrej presne trafil Hrbas – 1:2.

O necelú minútu mohol zvýšiť náskok Slovenska Matis, ale jeho brejk zakončený strelou český brankár Bartošák vyrazil ramenom nad bránku. V 51. min mohol vyrovnať Faksa, ale pred Nagyom zaváhal v poslednej chvíli. Na druhej strane v 54. min sa však nemýlil Bagin a svojím druhým gólom schladil českú snahu o záverečný nápor.

Definitívnu bodku za stretnutím dal dve a pol minúty pred koncom Richard Mráz, ktorý prestrelil domáceho brankára prízemnou strelou. Slovenská „dvadsiatka“ zvládla úspešne generálku pred cestou na svetový šampionát do Ruska.

Výsledok stredajšieho prípravného hokejového stretnutia hráčov do 20 rokov v Havlíčkovom Brode:

Česko „20“ – Slovensko „20“ 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 48. Hrbas (Doudera, Frk) – 10. M. Daňo (Matis, Uhrík), 40. Bagin (Korím, Daňo), 55. Bagin (Uhrík, Mráz), 58. Mráz (Fujerík).

Vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, rozhodovali: Hodek, Souček – Barvíř, Blümel (všetci ČR)

Zostava SR: A. Nagy – Nechala, Čerešňák, Korím, Rusina, Búri, Bagin, Bezuška, Bajaník – M. Daňo, T. Mikúš, R. Mráz – Reway, Fujerík, Krištof – Uhrík, Kolena, B. Mráz – Laper, B. Rapáč, Matis – D. Hudec, A. Bíreš.

Ernest Bokroš (tréner SR 20): „Do desiatej minúty boli Česi aktívnejší a lepší, ale po našom góle stúplo chlapcom sebavedomie a boli lepším družstvom. Dobre nám dnes fungovala organizácia hry, chlapci splnili presne to, čo sme od nich chceli. Za pozitívum považujem to, že sme dokázali po prvom góle vnútiť Čechom našu hru. Negatívom bolo až šesť vylúčení a jeden inkasovaný gól v oslabení. Myslím si, že pre našich hráčov je tento zápas a výsledok psychickým povzbudením. Chlapci zistili, že to, čo sme spoločne trénovali, malo zmysel. Po návrate na Slovensko budeme mať s hráčmi pohovory a definitívnu nomináciu na majstrovstvá sveta zverejníme vo štvrtok predpoludním.“