Holandsko utvorilo svetový rekord, ale v divokých pretekoch získala zlato domáca štafeta

Šim Suk hee, Čoi Min jong, Kim Je džin, Kim A lang
Víťazná domáca kórejská štafeta: Šim Suk-hee, Čoi Min-jong, Kim Je-džin, Kim A-lang. Pjongčang, 20. február 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 20. februára 15:36

PJONGČANG 20. februára (WebNoviny.sk) – Domáca reprezentácia získala zlato v štafete žien na 3000 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe na zimných olympijských hrách v Pjongčangu v Kórejskej republike. Strieborné skončili Talianky, tímy Kanady aj Číny dostali penalizáciu. Bronz teda získalo Holandsko.

Prelink

Družstvo v zložení Šim Suk-hee, Čoi Min-jong, Kim Je-džin, Kim A-lang uspelo v divokých pretekoch časom 4:06,387 min. Pôvodne druhé miesto obsadili Číňanky, tie však po zmätku v závere 27-kolových pretekov dostali spolu s Kanadou penalizáciu a z toho ťažili Talianky a Holanďanky. Prvé menované družstvo získalo striebro, Holandsku ako víťazovi B finále sa ušiel bronz.

„Oranjes“ dokonca utvorili svetový rekord časom 4:03,471. „Predviedli sme skvelý výkon. Dokázali sme uspieť na domácej pôde, bolo to úžasné tešiť sa spoločne s našimi fanúšikmi,“ cituje členku „zlatého“ družstva Čoi Min-jong Olympijský informačný systém. „Boli to dlhé preteky, veľa sa prihodilo. Museli sme sa upokojiť a veriť si navzájom. To bol recept na víťazstvo,“ dodala Šim Suk-hee.

Talianka Arianna Fontanová získala už svoju siedmu olympijskú medailu a v tomto smere je najúspešnejšou rýchlokorčuliarkou na krátkej dráhe. Naopak, bronz pre Holandsko je prvé pódiové umiestnenie pre túto krajinu v histórii. Zároveň po prvý raz získal medailu účastník B-finále. „V cieli sme vedeli, že budeme najhoršie tretie, potom vylúčili Číňanky a dostali sme sa na druhé miesto, o to sme boli šťastnejšie,“ povedala Fontanová.

ZOH 2018 v Pjongčangu

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE

Štafeta žien na 3000 m – finále: 1. Kórejská republika (Šim Suk-hee, Čoi Min-jong, Kim Je-džin, Kim A-lang) 4:06,387 min v A-finále, 2. Taliansko (Arianna Fontanová. Lucia Perettiová, Cecilia Maffeiová, Martina Valcepinová) 4:05,918 v A-finále, 3. Holandsko (Suzanne Schultingová, Jara van Kerkhofová, Lara van Ruijvenová, Jorien ter Morsová) 4:03,471 v B-finále /svetový rekord/, 4. Maďarsko (Petra Jaszapatiová, Andrea Keszlerová, Zsofia Konyová, Sara Bacskaiová) 4:03,603 v B-finále, 5. Olympijskí športovci z Ruska (Sofia Prosvirnovová, Jekaterina Konstantinovová, Jekaterina Jefremenková, Emina Malagičová) 4:08,838 v B-finále, 6. Japonsko (Hitomi Saitoová, Sumire Kikučiová, Šione Kaminagová, Ajuko Itoová) 4:12,664 v B-finále, 7. Čína – penalizácia vo A-finále, 8. Kanada – penalizácia vo A-finále

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom