ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Anna Gasserová
Rakúšanka Anna Gasserová počas finále disciplíny disciplíne big air snoubordistiek na ZOH 2018. Pjongčang, 22. február 2018. Foto: SITA/AP.

Zimná olympiáda v juhokórejskom Pjongčangu prebieha od 9. do 25. februára a každý deň v online textovom spravodajstve (minúte po minúte) nájdete všetky správy, výsledky aj zaujímavosti.

Prelink

Program a výsledky ZOH 2018 Pjongčang (25. február)


V Pjongčangu súťaží aj 56 Slovákov v siedmich športových odvetviach. Najviac je tradične hokejistov (25), podľa počtu nasledujú biatlonisti (10), zjazdoví lyžiari (7), bežci na lyžiach a sánkari (po 5), krasokorčuliari (3) a jedna snoubordistka.

Posledný deň olympiády boli na programe štyri finálové disciplíny a hral sa aj finálový zápas mužského hokejového turnaja medzi OŠR (Ruskom) a Nemeckom. Zimný športový sviatok uzavrel záverečný ceremoniál.


ONLINE: ZOH 2018 V PJONGČANGU – 25. FEBRUÁR

  • časy sú SEČ (časový posun: v Pjongčangu je o osem hodín viac)

Textový online prenos sme ukončili a ďakujeme vám za pozornosť v priebehu celej olympiády.

14:05 Nórsko sa stalo najúspešnejšou krajinou v medailovej bilancii: jeho športovci získali 14 zlatých, 14 strieborných 11 bronzových kovov. Druhí skončili Nemci (14-10-7) a tretí sú Kanaďania (11-8-10). Slovensko s kolekciou 1-2-0, o ktorú sa postarala biatlonistka Anastasia Kuzminová, figuruje na 17. priečke v tomto hodnotení.

Medailová bilancia krajín po všetkých 102 finálových disciplínach (za názvom krajiny nasleduje počet zlatých, strieborných, bronzových medailí a ich súčet)

1. Nórsko 14 14 11 39
2. Nemecko 14 10 7 31
3. Kanada 11 8 10 29
.
.
17. Slovensko 1 2 0 3

13:53 Olympijský oheň zhasína a hry v Pjongčangu sa končia.

O 13:41 prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach ukončil zimné olympijské hry v Pjongčangu a pozval všetkých do Pekingu. Zimné olympijské hry 2022 sa budú konať 4. – 20. februára.

12:46 Rusi po zisku zlata spievali svoju hymnu napriek zákazu. Členovia „zbornej“ sa snažili prekričať tóny kantáty Spyridona Samarasa.

12:24 Bizarný kiks rakúskej bežkyne na lyžiach Teresy Stadloberovej poznačil preteky s hromadným štartom na 30 km klasickou technikou na záver súťažného diania na ZOH 2018.

12:00 Začal sa záverečný ceremoniál >>> ONLINE <<<

11:25 Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová je už najúspešnejšia športovkyňa v histórii zimných olympijských hier.

V nedeľu si v pretekoch na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom vybojovala už ôsme zlato, vylepšila si svoju bilanciu na 8 – 4 – 3 a v rebríčku najúspešnejších „zimných“ športovcov predstihla svojho krajana, biatlonistu Oleho Einara Björndalena, ktorý sa môže pýšiť 8 zlatými, 4 striebornými a 1 bronzovou medailou.

V počte olympijských medailí sa Marit Björgenová dotiahla s 15 medailami na historickú tretiu priečku v rámci OH aj ZOH k športovému gymnastovi Nikolajovi Andrianovovi z niekdajšieho ZSSR, pričom jej zbierka je cennejšia ako Andrianovova (7 – 5 – 3). Pred nimi sú len Phelps s 28 a Latyninová s 18 medailami.

11:02 Kanadský skikrosár v rámci akrobatického lyžovania Dave Duncan, jeho manželka Maja a kouč William Raine dostali pokuty za sobotňajšie odcudzenie automobilu, ktorým sa v skorých ranných hodinách svojvoľne prepravili spred baru do olympijskej dediny počas ZOH v kórejskom Pjongčangu.

Podľa člena polície, ktorý trval na zachovaní anonymity, musí 35-ročný Duncan aj jeho 32-ročná partnerka zaplatiť po 1 milióne wonov, v prepočte približne 755 eur, a pod vplyvom šoférujúci 48-ročný Raine 5 miliónov wonov (cca 3775 eur). Kým to neurobia, nesmú opustiť krajinu.

Duncan sa verejne ospravedlnil za neuvážené konanie. Vo svojej disciplíne obsadil ôsme miesto, súťaž sa skončila v stredu.

10:39 Za najužitočnejšieho hráčka mužského hokejového turnaja vyhlásili ruského útočníka Iľju Kovaľčuka.

Ofenzívna hviezda zlatých medailistov Olympijských športovcov z Ruska sa dostala aj do najlepšej formácie podujatia. Podľa novinárov spolu s ním patrili medzi najlepších aj brankár Vasilij Košečkin, obrancovia Viačeslav Vojnov (obaja OŠR), Maxim Noreau (Kan.) a útočníci Pavel Daciuk (OŠR) a Eeli Tolvanen (Fín.).

Podľa direktoriátu turnaja bol najlepším brankárom Nemec Danny aus den Birken, obrancom Viačeslav Vojnov a útočníkom Nikita Gusev (OŠR). Informácie priniesol oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Fotografie z finálového zápasu mužského hokejového turnaja.

9:36 Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v nedeľu nepovolil 168 ruským športovcom účasť na slávnostnom ukončení hier pod vlajkou krajiny. Zostanú s neutralizujúcim označením Olympijskí športovci z Ruska (OŠR), čo je 5. decembra nastolená konzekvencia plošných dopingových praktík z minulosti.

9:04 Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová získala s časom 1:22.17,6 hod zlatú medailu v pretekoch na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom. Tridsaťsedemročná, dnes už legendárna športovkyňa, dobehla do cieľa suverénne s odstupom 1:46,5 min pred druhou fínskou reprezentantkou Kristou Pärmäkoskiovou. Bronzovú medailu si vybojovala Švédka Stina Nilssonová.

8:32 Prestížny Triple Gold Club, ktorý združuje držiteľov všetkých troch najcennejších hokejových trofejí – Stanleyho pohára a zlatých medailí z majstrovstiev sveta a zimných olympijských hier, má po ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu už 28 členov. V nedeľu sa medzi hokejovú „smotánku“ dostal útočník Pavel Daciuk, ktorý triumfoval s tímom Olympijských športovcov z Ruska pod piatimi kruhmi v Ázii.

8:06 Hokejisti Ruska pod hlavičkou Olympijskí športovci z Ruska získali zlaté olympijské medaily, keď v nedeľňajšom finále zdolali 4:3 po predĺžení reprezentáciu Nemecka, ktorá absolvovala premiérový duel o zlato pod piatimi kruhmi.

Nemci i tak dosiahli najväčší úspech svojho hokeja, ich doterajších maximom boli olympijské bronzy v rokoch 1932 a 1976. Rusi na ZOH triumfovali prvýkrát od Albertville 1992, vtedy tiež štartovali po olympijskou vlajkou ako Spoločný tím. Ešte ako Sovietsky zväz získali sedem olympijských titulov.

7:30 O víťazovi mužského hokejového turnaja rozhodne predĺženie, po tretej tretine je stav vyrovnaný 3:3. >>> ONLINE <<<

5:35 Reprezentantky Švédska získali zlaté medaily v curlingu žien. V nedeľňajšom finále zvíťazili 8:3 nad domácimi hráčkami, duel sa ukončili už po 9. zmene.

5:10 Začal sa finálový zápas mužského hokejového turnaja medzi OŠR (Ruskom) a Nemeckom >>> ONLINE <<<

4:52 Zlato v štvorboboch pre nemeckú posádku Francesca Friedricha, ktorý má zlato aj zo súťaže dvojbobov.

Vitajte pri online textovom prenose z posledného dňa zimnej olympiáde v Pjongčangu.

John Shuster
Americký reprezentant v curlingu John Shuster počas finálového zápasu na ZOH 2018. Pjongčang, 24. február 2018. Foto: SITA/AP.

ONLINE: ZOH 2018 V PJONGČANGU – 24. FEBRUÁR

  • časy sú SEČ (časový posun: v Pjongčangu je o osem hodín viac)

Textový online prenos sme pre dnes ukončili, pokračovať budeme opäť zajtra.

16:00 Medailová bilancia krajín po 98 z celkového počtu 102 finálových disciplín (za názvom krajiny nasleduje počet zlatých, strieborných, bronzových medailí a ich súčet).

1. Nórsko 13 14 11 38
2. Nemecko 13 8 7 28
3. Kanada 11 8 10 29
.
.
17. Slovensko 1 2 0 3

15:48 Reprezentantky Japonska si vybojovali bronzové medaily v curlingu žien. V sobotňajšom dueli o 3. miesto zvíťazili 5:3 nad Britkami. V nedeľňajšom finále proti sebe nastúpia o 1.05 h SEČ (9.05 h miestneho času) výbery Švédska a domácej Kórejskej republiky.

V curlingu žien dovedna šiestykrát rozdali medaily na ZOH. Curlerky Japonska sa tešia z premiérového pódiového umiestnenia na najväčšom sviatku športovcov, Britky neobhájili bronz z predchádzajúcich ZOH 2014 v Soči, naďalej majú dva vzácne kovy – triumfovali pred 16 rokmi v Salt Lake City 2002.

15:35 Hokejisti Kanady v zápase o bronz zdolali Čechov.

14:59 Kuriózna situácia sa prihodila americkým reprezentantom v curlingu po zisku historicky prvých zlatých medailí na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

14:32 V druhej tretine zápasu o bronzové medaily v mužskom hokejovom turnajimedzi Kanadou a Českom gól nepadol >>> ONLINE <<<

14:26 Domáci rýchlokorčuliar I Sung-hun ovládol preteky s hromadným štartom. Striebro získal Belgičan Bart Swings, tretí skončil Holanďan Koen Verweij. I Sung-hun je druhým kórejským pretekárom, ktorý získal v tomto odvetví medailu na viacerých olympiádach, vo Vancouveri 2010 triumfoval na 10 000 m.

14:12 Japonská rýchlokorčuliarka Nana Takagiová získala zlato v pretekoch s hromadným štartom. Dvadsaťpäťročná športovkyňa z krajiny vychádzajúceho slnka uspela pred striebornou domácou Kim Bo-rum a Holanďankou Irene Schoutenovou. Češka Nikola Zdráhalová obsadila ôsme miesto.

13:45 V prvej tretine zápasu o bronzové medaily v mužskom hokejovom turnajimedzi Kanadou a Českom padli štyri góly >>> ONLINE <<<

13:10 Začal sa zápas o bronz mužského hokejového turnaja medzi Kanadou a Českom >>> ONLINE <<<

12:32 Slovenská zjazdárka Barbara Kantorová si roztrhla predný aj vnútorný bočný väz v pravom kolene a čaká ju minimálne polročná súťažná absencia. Stalo sa jej to v piatkovej slovenskej kvalifikácii pred sobotňajšou tímovou súťažou na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. Podľa trénera Timoteja Zuzulu by mala už v nedeľu odcestovať na Slovensko, kde podstúpi operačný zákrok. „Také zranenia sa, žiaľ, v lyžovaní stávajú,“ uviedol Zuzula.

12:07 Juhokórejská polícia zatkla reprezentanta Kanady v akrobatickom lyžovaní, jeho manželku a trénera za to, že v dejisku zimných olympijských hier údajne ukradli auto. Trojica podľa výpovedí nastúpila do vozidla pred barom a odviezla sa neďaleko olympijskej dediny, všetci traja boli podľa polície opití.

11:20 Zjazdárka Petra Vlhová bude vlajkonosička slovenskej výpravy na záverečnom ceremoniáli XXIII. zimných olympijských hier, ktorý sa uskutoční v nedeľu o 20.00 h miestneho času (12.00 h SEČ) na Olympijskom štadióne v Pjongčangu. Vedenie výpravy navrhlo Vlhovú a jej tím vzápätí túto informáciu aj potvrdil.

10:41 Reprezentanti USA si vybojovali zlaté medaily v curlingu mužov. V sobotňajšom finále zvíťazili 10:7 nad Švédmi, duel ukončili po 9. zmene. Američania rozhodli o triumfe v 8. zmene, v ktorej uspeli 5:0 a odskočili na 10:5.

9:46 Ruská bobistka Nadežda Sergejevová, ktorú na pozitívne testovali na zakázanú látku stimulant trimetazidín, sa priznala k dopingu a diskvalifikovali ju.

8:30 Fínsky bežec na lyžiach Iivo Niskanen si s časom 2:08:22,1 h vybojoval zlatú medailu v pretekoch na 50 km klasicky s hromadným štartom. Dvadsaťšesťročný rodák z Oulu mal v cieli náskok 18,7 sekundy pred Alexandrom Bolšunovom, tretí skončil s výraznejším odstupom 2:37,5 min ďalší reprezentant Olympijských športovcov z Ruska Andrej Larkov.

7:20 Švajčiar Nevin Galmarini získal zlato v paralelnom obrovskom slalome snoubordistov. Tridsaťjedenročný rodák zo St. Gallenu si tak napravil chuť po finálovej prehre a zisku striebra na ZOH 2014. Striebro si v Pjongčangu vybojoval prekvapujúco domáci reprezentant Lee Sang-ho, bronz zo Soči 2014 obhájil Slovinec Žan Košir.

7:01 Češka Ester Ledecká po triumfe v super G v zjazdovom lyžovaní získala najcennejší kov aj v snoubordingu v paralelnom obrovskom slalome. Definitívne sa tak zapísala do histórie ZOH, ešte nikomu sa pod piatimi kruhmi nepodarilo získať na jednej olympiáde najcennejší kov v dvoch rôznych odvetviach.

6:05 Športovci z Nórska sa v sobotu postarali o nové maximum v počte získaných medailí na ZOH v podaní jednej krajiny. Po bronze v tímovej súťaži v zjazdovom lyžovaní majú na svojom konte 38 cenných kovov (13 – 14 – 11), doterajším rekordom bolo 37 medailí v Američanov na ZOH 2010 vo Vancouveri. Nóri ešte môžu tento rekord zlepšiť, pod piatimi kruhmi v Kórejskej republiky ešte majú niekoľko medailových kandidátov.

4:31 Po polovici pretekov súťaže mužských štvorbobov je najbližšie k zisku zlatých medailí nemecká posádka pilota Francesca Friedricha, ktorá je lídrom hodnotenia po druhej zo štyroch jázd. V konkurencii 29 posádok sú druhí domáci jazdci vedení Won Jun-čongom (+0,29 s), tretí sú ďalší Nemci s pilotom Nico Waltherom (+0,35). Slovensko nemá v boboch zastúpenie. Súťaž vyvrcholí v nedeľu.

4:12 Kanaďan Sebastien Toutant získal zlato vo finále disciplíny big air snoubordistov. V súčte dvoch najhodnotnejších skokov získal 174,25 bodu a o 5,5 bodu odsunul na druhé miesto Američana Kyla Macka. Bronz putuje do Veľkej Británie zásluhou Billyho Morgana. Víťaz kvalifikácie Carlos Garcia Knight z Nového Zélandu finále nezvládol a skončil na predposlednej 11. pozícii.

3:55 Slovenskí reprezentanti v zjazdovom lyžovaní vypadli  už v osemfinále. Slováci v ňom vypadli s Nemcami. Petra Vlhová, Adam Žampa svoje jazdy vyhrali, Veronika Velez-Zuzulová a Andreas Žampa následne prehrali a zásluhou lepších časov postúpili Nemci.

Vitajte pri online textovom prenose zo sobotňajšieho program na zimnej olympiáde.

Austrálsky štvorbob
Austrálsky štvorbob –Lucas Mata, David Mari, Lachlan Reidy and Hayden Smith – štartujú svoju jazdu na ZOH 2018 v PJongčangu. 23. február 2018 Foto: SITA/AP

ONLINE: ZOH 2018 V PJONGČANGU – 23. FEBRUÁR

  • časy sú SEČ (časový posun: v Pjongčangu je o osem hodín viac)

Textový online prenos sme pre dnes ukončili a budeme pokračovať opäť zajtra.

16:05 Medailová bilancia krajín po 90 z celkového počtu 102 finálových disciplín (za názvom krajiny nasleduje počet zlatých, strieborných, bronzových medailí a ich súčet).

1. Nórsko 13 14 10 37
2. Nemecko 13 7 6 26
3. Kanada 10 8 9 27
.
.
17. Slovensko 1 2 0 3

15:52 Nemecká krasokorčuliarka Nicole Schottová vzbudila rozruch svojím hudobným doprovodom v piatkovej voľnej jazde, informoval portál britského denníka The Independent.

15:40 Nemeckí hokejisti sa postarali o ďalšiu senzáciu na mužskom hokejovom turnajina zimných olympijských hrách v Pjongčangu, keď po vyradení Švédov vo štvrťfinále, nepustili do finále Kanaďanov, ktorí tak nezavŕšia zlatý hetrik.

15:15 Reprezentantky Švédska a domácej Kórejskej republiky prenikli z piatkového semifinále do nedeľňajšieho finále curlingového turnaja. Švédky v semifinále zvíťazili nad Britkami 10:5 (po 9. zmene), Kórejčanky si poradili 8:7 s Japonkami (po extra zmene). Duel o bronz je na programe v sobotu o 12.05 h SEČ, nedeľňajšie finále o 1.05 h SEČ.

14:30 Nemecko v druhom semifinále mužského hokejového turnaja po druhej tretine vedie nad Kanadou o tri góly. >>> ONLINE <<<

13:59 Švédski biatlonisti Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson a Fredrik Lindström sa s náskokom 55,5 sekundy stali víťazmi pretekov štafiet mužov na 4×7,5 km.

13:39 Nórsky miešaný pár v curlingu Kristin Skaslienová a Magnus Nedregotten dostane bronzovú medailu po tom, ako ju odobrali duu Anastasia Bryzgalovová – Alexander Krušeľnickij po dopingovom previnení (pozitívny test na meldónium) ruského curlera a diskvalifikácii.

Stane sa tak v sobotu večer na námestí v Pjongčangu, určenom na medailové ceremoniály. Nórska dvojica v súboji o tretiu priečku podľahla spomenutému páru z tímu Olympijských športovcov z Ruska 4:8, výsledok však anulovali.

Medzinárodný olympijský výbor prostredníctvom tweetu svojho prezidenta Thomasa Bacha víta späť spomenutý nórsky curlingový pár v Pjongčangu.

13:10 Začal sa druhý semifinálový zápas mužského hokejového turnaja medzi Kanadou a Nemeckom. >>> ONLINE <<<

12:49 Holanďan Kjeld Nuis sa stal olympijským víťazom v rýchlokorčuľovaní na 1000 m. Na druhom mieste skončil s odstupom štyroch stotín sekundy Nór Haavard Lorentzen; bronz zostane doma, získal ho Kim Tä-ju.

12:24 Ďalší športovec z Ruska neprešiel antidopingovou kontrolou. Podľa portálu insidethegames.biz ide o bobistku Nadeždu Sergejevovú.

12:15 V Biatlonovom centre Alpensia sa začala posledné preteky v Pjongčangu – mužská štafeta na 4 x 7,5 km.

11:05 Ruskí reprezentanti hrajúci pod hlavičkou Olympijskí športovci z Ruska už majú istotu medaily z mužského hokejového turnaja. Zverenci trénera Olega Znaroka zvíťazili v semifinále nad výberom Česka. V nedeľňajšom finále sa Rusi stretnú s víťazom neskoršieho semifinále Kanada – Nemecko (hrá sa o 13.10 h SEČ). Česi absolvujú duel o bronz v sobotu proti zdolanému z druhého semifinále.

10:38 Reprezentanti Švajčiarska získali bronz v curlingu mužov.

10:10 Rusi po druhej tretine vedú nad Čechmi 2:0, v priebehu 27 sekúnd skórovali Gavrikov a Gusev. >>> ONLINE <<<

9:16 V prvej tretine semifinálového zápasu mužského hokejového turnaja medzi Českom a OŠR (Ruskom) gól nepadol. >>> ONLINE <<<

8:40 V Gangneung Hockey Centre sa začal prvý semifinálový zápas mužského hokejového turnaja medzi Českom a OŠR (Ruskom). >>> ONLINE <<<

8:01 Americká zjazdová lyžiarka Lindsey Vonnová prišla do Kórejskej republiky s cieľom vziať si domov medailu zo zimných olympijských hier a zanechať za sebou ešte niečo osobitejšie. Urobila oboje.

Tridsaťtriročná Vonnová povedala, že vo štvrtok rozptýlila časť popola svojho starého otca, ktorý slúžil v Kórejskej vojne (1950- 1953), na skale neďaleko miesta, kde sa odohrali preteky v zjazde.

7:32 Znie to neuveriteľne, ale víťazstvo pretekárky, ktorá ešte nedovŕšila ani 16 či 17 rokov, nie je v ženskom krasokorčuľovaní na zimných olympijských hrách nič výnimočné.

6:55 Čo majú spoločné donedávna svetový šprintér číslo 1 Jamajčan Usain Bolt a víťazná maďarská štvorica v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu? Historicky prví zlatí Maďari zo zimnej verzie olympijských hier počas ceremoniálu na stupňoch víťazov vystrúhali Boltovo víťazné gesto rukou, aby mu pripomenuli jeho sľub.

6:23 Zlato v súťaži krasokorčuliaroksi vybojovala mladučká Ruska Alina Zagitovová, striebro získala jej krajanka Jevgenija Medvedevová. Bronz putuje do Kanady zásluhou Kaetlyn Osmondovej.

6:09 Slovenská reprezentantka Nicole Rajičová obsadila v súťaži krasokorčuliarok konečnú 14. pozíciu. S jednou výnimkou sa jej podarilo absolvovať voľnú jazdu tak, ako si predstavovala.

5:50 Kanaďanka Kelsey Serwová získala zlato v skikrose žien v akrobatickom lyžovaní. Prekvapením piatkových eliminačných jázd bolo veľmi skóre vypadnutie obhajkyne zlata – Kanaďanka Marielle Thompsonová po páde skončila už v osemfinále. Thompsonová vyhrala stredajšiu kvalifikáciu pred Serwovou a Phelanovou.

Vitajte pri textovom online prenose z piatkového programu na zimnej olympiáde v Pjongčangu.

Andre Myhrer
Andre Myhrer zo Švédska oddychuje p v Pjongčangu. o zisku zlata na ZOH 22. feburáa 2018 Foto: SITA/AP

ONLINE: ZOH 2018 V PJONGČANGU – 22. FEBRUÁR

  • časy sú SEČ (časový posun: v Pjongčangu je o osem hodín viac)

Online textový prenos sme pre dnes ukončili, pokračovať budeme opäť v piatok.

15:45 Medailová bilancia krajín po 86 z celkového počtu 102 finálových disciplín (za názvom krajiny nasleduje počet zlatých, strieborných, bronzových medailí a ich súčet).

1. Nórsko 13 12 10 35
2. Nemecko 13 7 5 25
3. Kanada 9 7 8 24
.
.
16. Slovensko 1 2 0 3

15:25 Reprezentácia Švédska a USA zabojuje o zlato v curlingu mužov. Škandinávci si vo štvrtkovom semifinále poradili so Švajčiarmi hladko 9:3. USA v severoamerickom derby zdolali Kanadu 5:3. Neúspešní semifinalisti sa v piatok od 7.35 h SEČ (15.35 h miestneho času) stretnú v zápase o bronz, finále je na programe v sobotu v rovnakom čase.

15:04 Kanadský hokejový brankár Ben Scrivens pre zranenie nedochytal štvrťfinálový zápas proti Fínsku a vo štvrtok vynechal tímový tréning. Generálny manažér kanadskej reprezentácie Sean Burke uviedol, že 31-ročný gólman má poranené rameno a kľúčnu kosť, no verí, že ešte zasiahne do turnaja.

Scrivens utrpel úraz v úvode druhej tretiny štvrťfinálového stretnutia a nahradil ho Kevin Poulin. Obaja kanadskí brankári si udržali čisté konto a prispeli k tesnému triumfu zámorského tímu nad Fínskom 1:0. Kanada nastúpi v semifinále proti Nemecku o 13.10 h SEČ.

13:45 Bieloruské biatlonistky Nadežda Skardinová, Irina Krivková, Dinara Alimbekovová a Daria Domračevová značne nečakane zvíťazili vo štvrtkových pretekoch štafiet na 4×6 km. Skvelý výsledok dosiahla aj slovenská štafeta v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Ivona Fialková.

 

13:25 Maďarská štafeta mužov získala zlato na 5000 m vrýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe. Tím v zložení Liou Šao-ang, Sándor Liu Šaolin, Viktor Knoch a Csaba Burján triumfoval s olympijským rekordom 6:31,971 min pred Čínou a Kanadou. Pre Maďarsko je to vôbec prvá medaila na ZOH 2018.

12:41 Holandská rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Suzanne Schultingová ovládla finále na 1000 m. Na druhom mieste skončila Kanaďanka Kim Boutinová, bronzovú medailu získala Talianka Arianna Fontanová.

12:33 Čínsky rýchlokorčuliar na krátkej dráhe Wu Ta-ťing so svetovým rekordom získal zlato na 500 m. Vo  finále zlepšil vlastné maximum zo štvrťfinále o 216 tisícin sekundy na 39,584 s. Pre Čínu získal premiérové zlato na ZOH 2018 v tomto odvetví. Na druhom mieste skončil domáci reprezentant Hwang Dä-hon, bronz si vybojoval jeho krajan Lim Hjo-džun.

12:22 Nemeckí reprezentanti Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel a Johannes Rydzek časom 46:09,8 min triumfovali v súťaži družstiev, záverečných tretích pretekoch v severskej kombinácii a získali zlaté medaily.

Druhí skončili Nóri Jan Schmid, Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber a Jörgen Graabak (+52,7 s), tretie bolo rakúske kvarteto Wilhelm Denifl, Lukas Klapfer, Bernhard Gruber, Mario Seidl (+1:07,8 min). Slovensko nemalo zastúpenie.

12:09 Výsledky semifinále žien na 1000 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe 

víťazky:
1. semifinále: Kim Boutinová (Kan.) 1:29,065 min
2. semifinále: Suzanne Schultingová (Hol.) 1:30,949 min

11:57 Výsledky semifinále mužov na 500 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe 

víťazi:
1. semifinále: 1. Wu Ta-ťing (Čína) 40,087 s
2. semifinále: 1. Hwang Dä-hon (Kór. rep.) 40,108

11:42 Výsledky štvrťfinále žien na 1000 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe 

víťazky:
1. štvrťfinále: Kim Boutinová (Kan.) 1:30,013 min
2. štvrťfinále: Arianna Fontanová (Tal.) 1:30,074 min
3. štvrťfinále: Čoi Min-jong (Kór. rep.) 1:30,940 min
4. štvrťfinále:Šim Suk-hee (Kór. rep.) 1:29,159 min

11:27 Čínsky rýchlokorčuliar na krátkej dráhe Wu Ta-ťing utvoril nový svetový rekord vo štvrťfinále mužov na 500 m. Doterajšie maximum Američana J.R. Celskiho z roku 2012 zlepšil o 137 tisícin sekundy na 39,800 s.

10:41 Rakúski reprezentanti Mario Seidl, Bernhard Gruber, Lukas Klapfer a Wilhelm Denifl sú po skokoch na veľkom mostíku HS-140 a pred behom na lyžiach 4x 5 km Gundersenovou metódou (11.20 h SEČ) lídrami štvrtkovej súťaže družstiev, záverečných tretích pretekov v severskej kombinácii. Získali 469,5 bodu.

Druhí v priebežnom poradí sú Nemci Eric Frenzel, Vinzenz Geiger, Fabian Riessle a Johannes Rydzek (464,7 b.), ktorí pred štafetou majú na Rakúšanov šesťsekundové manko. Tretia pozícia patrí japonskému kvartetu Hideaki Nagai, Go Jamamoro, Jošito Watabe, Akito Watabe (455,3 b.), odštartujú s 19-sekundovým odstupom. Slovensko nemá zastúpenie.

9:54 Adam Žampa v cieli 2. kola olympijského slalomu: „Pri chybe som nechal v hornej časti trate aspoň dve sekundy. Otočil som sa o 360 stupňov, ale odvtedy bola moja jazda výborná až do cieľa.“

9:05 Športový arbitrážny súd (CAS) uznal Rusa Alexandra Krušeľnického za vinného z porušenia antidopingových pravidiel požitím zakázanej látky meldónium. Tím Olympijských športovcov z Ruska prišiel o bronzovú medailu zo súťaže miešaných párov v curlingu, ktorá tak pripadla Nórom.

8:16 Reprezentantky USA získali zlaté medaily na turnaji hokejistiek, vo finále zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch nad tímom Kanady.

7:37 Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila vynikajúce 5. miesto v superkombinácii žien. Zlato si vyjazdila Švajčiarka Michelle Gisinová, striebro putuje do USA zásluhou Mikaely Shiffrinovej, bronz získala Wendy Holdenerová zo Švajčiarska. Ďalšia Slovenka Barbara Kantorová skočila osemnásta.

6:45  Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa obsadil 24. miesto v slalome mužov. Po prvom kole figuroval na 24. pozícii, no v druhom urobil v hornej časti veľkú chybu. Matej Falat bol po prvom kole na 32. mieste, no druhé nedokončil. Andreasovi Žampovi patrila po prvej jazde 39. pozícia, druhá mu nevyšla a v konečnom účtovaní obsadil 35. priečku. Obe slalomové kolá dokončilo len 43 jazdcov zo 108 štartujúcich pretekárov.

6:31 Zlato v slalome mužov si vyjazdil skúsený Švéd André Myhrer, striebro putuje do Švajčiarska zásluhou Ramona Zenhäuserna a bronz získal Rakúšan Michael Matt.

5:49 Športový arbitrážny súd (CAS) zrušil na štvrtok naplánované vypočúvanie v prípade pozitívneho dopingového nálezu ruského hráča curlingu Alexandra Krušeľnického. Podľa správy v Olympijskom športovom servise všetky zúčastnené strany požiadali o zrušenie stretnutia. CAS tak bude vo štvrtok rozhodovať na základe písomných stanovísk relevantných strán.

5:20 Američan David Wise sa stala víťazom štvrtkového finále na U-rampe v akrobatickom lyžovaní. Dvadsaťsedemročnému lyžiarovi sa podarilo obhájiť zlato zo Soči 2014. Triumfoval ziskom 97,20 bodu pred krajanom Alexom Ferreirom (96,40 b.), bronz putuje do Nového Zélandu zásluhou Nica Porteousa. Víťaz kvalifikácie Aaron Blunck z USA obsadil napokon až 7. miesto.

4:59 Kanaďanka Marielle Thompsonová sa stala víťazkou štvrtkovej kvalifikácie pre nasadzovanie v skikrose žien v akrobatickom lyžovaní. Kanadskú dominanciu potvrdila druhým miestom Kelsey Serwová a tretím Brittany Phelanová. Vyraďovacie súboje o medaily sú na programe v piatok 23. februára od 2.00 h SEČ (10.00 h miestneho času).

4:40 V úvodnej zjazdárskej časti superkombinácie žien bola najlepšia americká reprezentantka Lindsey Vonnová.  Na štart kombinačných pretekov sa postavili aj dve Slovenky. Petre Vlhovej patrí výborná trinásta priečke (+3,21 s), Barbara Kantorová figuruje na 21. stupienku (+6,21).

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas zjazdu do kombinácie na ZOH 2018. Pjongčang, 22. február 2018. Foto: SITA/AP.

4:10 Nórsky reprezentant Henrik Kristoffersen je po 1. kole lídrom slalomu mužov. Druhý je Švéd Andre Myhrer a tretí Francúz Victor Muffat-Jeandet. Von z hry o medaily je veľký favorit Marcel Hirscher z Rakúska, ktorý nedokončil prvé kolo.

Z tria Slovákov je najvyššie Adam Žampa na 24. mieste s odstupom 2,19 s na lídra. Matej Falat figuruje na 32. pozícii (+4,14) a Andreas Žampa na 39. priečke (+6,43). Druhé kolo je na programe o 5.30 h SEČ (13.30 h miestneho času).

Marcel Hirscher
Favorizovaný Rakúšan Marcel Hirscher nedokončil prvé kolo slalomu mužov na ZOH 2018. Pjongčang, 22. február 2018. Foto: SITA/AP.

3:50 Rakúska reprezentantka Anna Gasserová získala zlatú medailu v disciplíne big air snoubordistiek. Striebro putuje do USA zásluhou Jamie Andersonovej, bronz si vybojovala Zoi Sadowská-Synnottová z Nového Zélandu. Vo finále big airu chýbala Slovenka Klaudia Medlová, ktorá v pondelkovej kvalifikácii obsadila 23. miesto.

Vitajte pri online textovom prenose zo štvrtkového programu na zimnej olympiáde v Pjongčangu.

Maria Sotskova
Maria Sotskova súťažiaca za tím Olympijskí športovci z Ruska počas programu na ZOH 2018 v Pjongčangu. 21. február 2018 Foto: SITA/AP

ONLINE: ZOH 2018 V PJONGČANGU – 21. FEBRUÁR

  • časy sú SEČ (časový posun: v Pjongčangu je o osem hodín viac)

Textový online prenos sme pre dnes ukončili, pokračovať budeme opäť zajtra

16:30 Medailová bilancia krajín po 76 z celkového počtu 102 finálových disciplín (za názvom krajiny nasleduje počet zlatých, strieborných, bronzových medailí a ich súčet)

1. Nórsko 13 11 9 33
2. Nemecko 12 7 5 24
3. Kanada 9 5 7 21
.
.
14. Slovensko 1 2 0 3

16:15 Vo štvrtok 1. marca od 16.30 h sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici uskutoční slávnostné privítanie slovenskej biatlonistky Anastasie Kuzminovej po jej zisku jednej zlatej a dvoch strieborných medailí na februárových zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike. Informáciu priniesol web mybystrica.sme.sk s odvolaním sa na hovorkyňu primátora Zdenku Marhefkovú. Presný program akcie pod Urpínom zverejnia v nasledujúcich dňoch.

16:06 Výsledky stretnutí stredajšieho 12. kola curlingového turnaja ženských tímov.

Švédsko – USA 9:6
Švajčiarsko – Japonsko 8:4 – po 9. zmene
OŠR – Kanada 8:9
Kórejská republika – Dánsko 9:3 – po 7. zmene

15:45 Hokejisti Nemecka šokovali Švédov vo štvrťfinále a postúpili medzi štvoricu najlepších tímov.

15:36 Hokejisti Kanady postúpili medzi štyri najlepšie tímy. V stredajšom štvrťfinále zvíťazili nad Fínskom tesne 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 41. min Maxim Noreau. Hráči „javorových listov“ sú obhajcami prvenstva zo ZOH 2014 v Soči.

15:23 Nórski reprezentanti v rýchlokorčuľovaní Haavard Bökko, Simen Spieler Nilsen a Sverre Lunde Pedersen časom 3:37,32 min triumfovali stíhacích pretekoch družstiev a získali zlaté medaily.

15:11 Dvojdňová súťaž ženských dvojbobov sa v stredu skončila triumfom dua nemeckých reprezentantiek Mariama JamankováLisa Buckwitzová pred Američankami Elanou Meyersovou-Taylorovou s Lauren Gibbsovou a Kaillie Humphriesovou s Phyliciou Georgeovou z Kanady.

14:32 Japonské reprezentantky v rýchlokorčuľovaní Ajano Satová a sestry Miho Takagiová a Nana Takagiová časom 2:53,89 min utvorili olympijský rekord a zároveň triumfovali v stíhacích pretekoch družstiev, získali zlaté medaily.

13:41 Pred vyvrcholením súťaže ženských dvojbobov sú na tom naďalej najlepšie nemecké reprezentantky Mariama JamankováLisa Buckwitzová. Udržali si líderskú pozíciu, na ktorú sa dostali v utorkovej prvej polovici pretekov. V stredu dosiahli v celkovo tretej jazde druhý najlepší čas a ich náskok na čele poradia pred Elanou Meyersovou-Taylorovou a Lauren Gibbsovou z USA sa cvrkol na štyri stotiny sekundy.

Kanadská obhajkyňa zlata spred štyroch rokov zo Soči i ôsmich rokov z Vancouveru Kaillie Humphriesová tvoriaca tentoraz duo s Phyliciou Georgeovou sa prepracovala už na 3. pozíciu s odstupom 0,37 s. Štvrté je americké duo Jamie Greubelová-Poserová a Aja Evansová (+0,42) a Nemky Stephanie Schneiderová – Annika Drazeková (+0,52) sa v tretej jazde z bronzového stupienka zosunuli na 5. post.

13:26 Fínska hokejistka Susanna Tapaniová v zápase o bronz skórovala desať sekúnd po začiatku tretiny, čím prekonala dovtedajší rekord Slovenky Janky Čulíkovej – tá sa presadila 19 sekúnd po začiatku tretej časti v dueli proti Švajčiarkam (2:5) vo Vancouveri 2010.

13:02 Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová už je osamoteným najdekorovanejším športovcom histórie zimných olympijských hier.

12:30 Bronzový medailista Alexander Krušeľnickij odmieta vedomý doping. Otázkou ostáva, ako sa športovcovi dostala do organizmu zakázaná látka.

11:57 Nórski bežci na lyžiach ovládli finále tímšprintu mužov voľnou technikou. Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo získali zlato s náskokom 1,71 sekundy pred Olympijskými športovcami z Ruska. Bronzové medaily si vybojovali Francúzi. Nórsku neušlo v Pjongčangu pódiové umiestnene v behu na lyžiach dosiaľ ani v jednej disciplíne.

11:27 Američanky zvíťazili vo finále v tímšprinte žien voľnou technikou v behu na lyžiach. Kikkan Randallová a Jessica Digginsová získali po 42 rokoch pre USA olympijskú medailu v tomto odvetví, zároveň prvú zlatú. V závere pretekov zdolali Švédky a Nórky.

11:15 Tím Olympijských športovcov z Ruska (OŠR) prenikol do piatkového semifinále na turnaji hokejistov. Zverenci Olega Znaroka zvíťazili jednoznačne 6:1 nad Nórmi v zápase stredajšieho štvrťfinále, tri góly dosiahli v presilovkách.

11:00 Reprezentantky Fínska získali bronzové medaily na turnaji hokejistiek. V stredajšom dueli o 3. miesto zvíťazili 3:2 nad tímom Olympijských športovkýň z Ruska.

Online textový prenos sme pre dnes ukončili, pokračovať budeme opäť zajtra.

16:11 Medailová bilancia krajín po 69 z celkového počtu 102 finálových disciplín (za názvom krajiny nasleduje počet zlatých, strieborných, bronzových medailí a ich súčet)

1. Nórsko 11 10 8 29
2. Nemecko 11 7 5 23
3. Kanada 8 5 6 19
.
.
14. Slovensko 1 2 0 3

15:49 Hráči Nemecka prenikli do stredajšieho štvrťfinále na turnaji hokejistov, keď v zápase play-off o štvrťfinále zvíťazili 2:1 po predĺžení nad Švajčiarmi.

15:38 Hokejisti Fínska postúpili do štvrťfinále, keď si v utorkovom zápase play-off poradili s hráčmi domácej reprezentácie 5:2.

15:29 Prvú polovicu súťaže ženských dvojbobov najlepšie zvládli nemecké reprezentantky Mariama Jamanková – Lisa Buckwitzová.

Na čelo pretekov ich z 2. miesta po prvej jazde vyniesol najrýchlejší čas v druhej, v súčte majú náskok sedem stotín sekundy pred líderkami z úvodu Elanou Meyersovou-Taylorovou a Lauren Gibbsovou z USA. Na zatiaľ bronzovej priečke figurujú Nemky Stephanie Schneiderová – Annika Drazeková (+0,30), ktoré za seba odsunuli duo amerických súperiek Jamie Greubelová-Poserová a Aja Evansová (+0,32).

Kanadská obhajkyňa zlata spred štyroch rokov zo Soči i ôsmich rokov z Vancouveru Kaillie Humphriesová tvoriaca tentoraz duo s Phyliciou Georgeovou je zatiaľ stále piata (+0,34). Slovensko nemá v boboch na ZOH 2018 zastúpenie. O medailistkách sa rozhodne v stredu, keď preteky vyvrcholia zostávajúcimi dvoma jazdami.

15:01 Výsledky stretnutí utorkového 11. kola curlingového turnaja mužských tímov

Švajčiarsko – USA 4:8 po 9. zmene
Nórsko – Taliansko 4:6
Japonsko – Dánsko 6:4

14:32 Senzačná Ester Ledecká: Je to ako keby ste mali otca a matku, ktorí si striedajú svoje deti.

14:15 Nemecký reprezentant v severskej kombinácii Johannes Rydzek získal zlatú medailu v záverečných druhých pretekoch jednotlivcov. Preteky sa skladali zo skoku na veľkom mostíku HS-140 a desaťkilometrového behu na lyžiach Gundersenovou metódou.

13:52 Američanky Elana Meyersová-Taylorová a Lauren Gibbsová sú líderkami súťaže ženských dvojbobov. V prvej z celkovo štyroch jázd mali najrýchlejší štart a utvorili aj rekord dráhy 50,52 s. Pred Nemkami Mariamou Jamankovou a Lisou Buckwitzovou však majú náskok len dvoch stotín sekundy.

Na priebežne 3. priečke sa nachádzajú ďalšie americké reprezentantky Jamie Greubelová-Poserová a Aja Evansová (+0,07). Kanadská obhajkyňa zlata spred štyroch rokov zo Soči i ôsmich rokov z Vancouveru Kaillie Humphriesová tvoriaca tentoraz duo s Phyliciou Georgeovou je zatiaľ piata (+0,20). Slovensko nemá v boboch na ZOH 2018 zastúpenie.

V utorok je od 14.00 h SEČ na programe ešte druhá jazda, o medailistkách sa rozhodne v stredu, keď preteky vyvrcholia zostávajúcimi dvoma jazdami.

13:34 Francúzski biatlonisti Marie Dorinová-Habertová, Anais Bescondová, Simon Desthieux a Martin Fourcade zvíťazili v pretekoch štvorčlenných miešaných štafiet na 2×6 km a 2×7,5 km. Druhí skončili Nóri Marte Olsbuová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bö a Emil Hegle Svendsen a tretí boli Taliani Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Lukas Hofer a Dominik Windisch.

13:20 Domáca reprezentácia získala zlato v štafete žien na 3000 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe. Strieborné skončili Talianky, tímy Kanady aj Číny dostali penalizáciu. Bronz teda získalo Holandsko. Družstvo v zložení Šim Suk-hee, Čoi Min-jong, Kim Je-džin, Kim A-lang uspelo v divokých pretekoch časom 4:06,387 min.

13:04 Slovenskí biatlonisti Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš nedokončili utorňajšie preteky štvorčlenných miešaných štafiet na 2×6 km a 2×7,5 km. Muži sa napokon ani nedostali do akcie.

Fialková na prvej položke trafila iba jednu ranu z ôsmich vrátane troch dobíjaní, musela na štyri trestné okruhy, po stoji pribudol ešte jeden a Kuzminovej úsek napokon bol pre tím SR už posledný. Slovákov stiahli ho z trate po predstihnutí o jedno kolo.

12:41 Japonský reprezentant v severskej kombinácii Akito Watabe je po skoku na veľkom mostíku HS-140 a pred desaťkilometrovým behom na lyžiach Gundersenovou metódou (13.45 h SEČ) lídrom záverečných druhých pretekov jednotlivcov. A. Watabe získal 138,9 bodu, predviedol štvrtý najdlhší skok (134,0 m).

12:23 Čínsky rýchlokorčuliar na krátkej dráhe Wu Ta-ťing utvoril olympijský rekord v rozjazde na 500 m a s prehľadom postúpil do štvrťfinále. Doterajšie maximum Kanaďana Charlesa Hamelina zlepšil o viac ako pol sekundy na 40,264 s. Hamelin sa do ďalšieho kola nedostal, navyše ho aj penalizovali.

11:40 Držiteľka svetového rekordu na 1000 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Šim Suk-hee postúpila do štvrťfinále. V utorkových rozjazdách uspela aj jej krajanka a víťazka zlata na 1500 m Čoi Min-jong. Vo štvrťfinále sa nepredstaví Britka Elise Christieová, ktorá sa stihla zotaviť z nepríjemného pádu v sobotňajšom semifinále na 1500 m. V utorok v 5. rozjazde síce obsadila postupové druhé miesto, ale dodatočne dostala žltú kartu za ohrozenie súperky a bola diskvalifikovaná. Preteky štvrťfinále sú na programe vo štvrtok, rovnako ako semifinále a súboje o medaily.

11:06 Slovinská hokejová reprezentácia už bez dopingového hriešnika Žigu Jegliča nepostúpila do štvrťfinále turnaja mužov. V utorkovom súboji play-off o prienik medzi okteto najlepších tímov Slovinci prehrali s Nórmi 1:2 po predĺžení.

10:46 Hokejisty Švajčiarska si v súboji o piatu priečku poradili s výberom Japonska tesne 1:0. Jediný gól stretnutia dosiahla už v 4. minúte útočníčka Evelina Raselliová úspešným brejkom. Strelecky aktívnejší síce boli v tomto súboji Japonky, ale obhajkyne bronzu zo Soči 2014 dokázali odraziť ich snahu o víťazstvo.

10:05 Nórsky hráč curlingu Magnus Nedregotten, ktorý spolu s Kristin Skaslienovou podľahol v boji o bronz v súťaži miešaných párov dvojici Alexander Krušeľnickij – Anastasia Bryzgalovová (4:8) povedal, že sa cíti hrozne po poznatku, že podvodom ich obrali o medailu.

Alexander Krušeľnickij z tímu Olympijských športovcov z Ruska neprešiel antidopingovým testom, bol pozitívny na meldónium.

„Teraz, keď viem, že sme boli okradnutí o medailu, sedím doma a čakám, čo sa stane, čo je, samozrejme veľmi emocionálne a stresujúce,“ vyhlásil Magnus Nedregotten. Dodal, že každý deň rozmýšľal nad štvrtým miestom, ktoré obsadili na olympiáde.

9:37 Slovenská reprezentantka Petra Vlhová pred stredajšou súťažou o medaily dosiahla v utorkovom tréningu zjazdu žien 29. miesto. Za najrýchlejšou Rakúšankou Ramonou Siebenhoferovou (1:40,67 min) zaostala o 2,74 sekundy.

9:25 Výsledky stretnutí utorkového 10. kola curlingového turnaja ženských tímov.

Kanada – Čína 5:7
USA – Kórejská republika 6:9 po 9. zmene
Veľká Británia – Japonsko 8:6

8:52 Zimné olympijské hry v Pjongčangu majú ďalšieho dopingového hriešnika, stal sa ním slovinský hokejový útočník Žiga Jeglič.

8:30 Američanka Lindsey Vonnová nechce myslieť na to, že ju čaká posledný olympijský zjazd.

8:04 Najproduktívnejšími hráčmi slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH 2018 sa stali obrancovia Peter Čerešňák a Dominik Graňák.

7:46 Finále disciplíny big air snoubordistiek sa uskutoční už vo štvrtok 22. februára. Dvanástka najlepších z pondelkovej kvalifikácie, v ktorej neuspela slovenská reprezentantka Klaudia Medlová, mala pôvodne bojovať v piatok, no pre hrozbu silného vetra presunuli súťaž o medaily na štvrtok.

7:30 Američan Aaron Blunck sa stal víťazom kvalifikácie na U-rampe v akrobatickom lyžovaní. Dvadsaťjdenročný mladík si postup vybojoval druhou jazdou, za ktorú dostal 94,40 bodu.

6:57 Hokejistky Švédska v súboji o 7. priečku hladko zdolali spoločný kórejský tím 6:1. Domácim sa síce v prvej tretine podarilo skorigovať najtesnejší náskok súperiek, no Švédky potom potvrdili úlohu favoritiek a pridali ešte päť gólov.

6:26 Slovenskí hokejisti v Pjongčangu dohrali, v súboji o postup do štvrťfinále podľahli Američanom 1:5.

6:01 Zlaté medaily v tancoch na ľade si vyjazdili kanadskí reprezentanti Tessa Virtueová so Scottom Moirom. Len o 79 stotín bodu zdolali francúzsky pár Gabriella Papadakisová s Guillaumom Cizeronom (205,28). Bronz putuje do USA zásluhou súrodencov Maie a Alex Shibutaniovcov.

5:35 Slovenskí hokejisti po druhej tretine prehrávajú s Američanmi 1:3. >>> ONLINE <<<

5:07 Slovenskí reprezentanti Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley obsadili v súťaži tanečníkov konečné 20. miesto.

4:41 Slovenskí hokejisti po prvej tretine remizujú s Američanmi 0:0. >>> ONLINE <<<

Ján Laco
Zákrok slovenského brankára Jána Laca v zápase o postup do štvrťfinále na ZOH 2018 proti USA. Pjongčang, 20. február 2018. Foto: SITA/AP.

4:29 Kanaďanka Cassie Sharpová sa stala víťazkou finále na U-rampe v akrobatickom lyžovaní. Striebro získala rovnako ako v Soči 2014 Francúzka Marie Martinodová, bronz putuje do USA zásluhou Brity Sigourneyovej. Obhajkyňa prvenstva spred štyroch rokov Maddie Bowmanová skončila až jedenásta. Bronzová v Soči Japonka Ajana Onozuková obsadila v Pjongčangu 5. priečku.

4:22 Výsledky stretnutí utorkového 10. kola curlingového turnaja mužských tímov

Veľká Británia – Nórsko 10:3 po 7. zmene
Japonsko – Kanada 4:8 po 9. zmene
Kórejská republika – Švajčiarsko 8:7
Taliansko – Švédsko 3:7 po 9. zmene

4:10 Začal sa zápas o postup do štvrťfinále medzi Slovensko – USA. >>> ONLINE <<<

Vitajte pri textovom online prenos z utorňajšieho diania na zimnej olympiáde v Pjongčangu.


Cassie Sharpová
Cassie Sharpová sa stala víťazkou pondelkovej kvalifikácie na U-rampe v akrobatickom lyžovaní. Pjongčang, 19. február 2018.

ONLINE: ZOH 2018 V PJONGČANGU – 19. FEBRUÁR

  • časy sú SEČ (časový posun: v Pjongčangu je o osem hodín viac)

Textový online prenos sme pre dnes ukončili, pokračovať budeme opäť zajtra od 3:50 zápasom Slovensko – USA.

16:10 Medailová bilancia krajín po 64 z celkového počtu 102 finálových disciplín (za názvom krajiny nasleduje počet zlatých, strieborných, bronzových medailí a ich súčet).

1. Nórsko 11 9 8 28
2. Nemecko 10 6 4 20
3. Kanada 6 5 6 17
.
.
14. Slovensko 1 2 0 3

16:01 Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa nepredstaví v olympijskom zjazde.

15:46 Vo finále ženského hokejového turnaja proti sebe nastúpia v severoamerickom derby reprezentácie Kanady a USA. Rozhodli o tom pondelňajšie semifinálové zápasy, USA deklasovali Fínsko a Kanada zvíťazila nad Olympijskými športovkyňami z Ruska zhodne 5:0. Finále je na programe v utorok o 5.40 hod SEČ, duel o 3. miesto medzi Fínkami a tímom OŠR sa odohrá o deň neskôr o 8.40 hod.

15:31 Reprezentanti Nórska si suverénnym spôsobom vybojovali zlaté medaily v súťaži družstiev mužov v skokoch na lyžiach na veľkom mostíku HS-140.

15:08 Po desiatich rokoch skončili v mužských dvojbobov na 1. mieste dve dvojice.

14:45 Reprezentanti Nórska sú po 1. kole na čele súťaže družstiev mužov v skokoch na lyžiach na veľkom mostíku HS-140. Kvarteto v zložení Daniel-André Tande, Andreas Stjernen, Johann André Forfang a Robert Johansson dosiahlo v skokanskom centre Alpensia v súčte doterajších štyroch pokusov známku 545,9 bodu.

14:15 Ruský hráč curlingu Alexander Krušeľnickij, ktorý neprešiel dopingovým testom, už vrátil akreditáciu a opustil olympijskú dedinu.

13:54 Nórsky rýchlokorčuliar Havard Lorentzen získal zlatú medailu na 500 m.

13:29 Superkombináciu žien v rámci súťaží v zjazdovom lyžovaní preložili z piatka 23. 2. na štvrtok 22. februára. Zjazd odštartuje o 11.30 h miestneho času (3.30 h SEČ), slalomová časť je naplánovaná na 15.00 h miestneho času (7.00 h SEČ). Dôvodom zmeny termínu je nepriaznivá predpoveď poveternostných podmienok.

Prvé kolo piatkového mužského slalomu sa oproti plánovanému času o 10.15 h miestneho času (2.15 h SEČ) začne o 15 minút skôr, rovnako ako druhé kolo s pôvodným štartom o 13.30 h miestneho času (5.30 h SEČ). Informoval o tom Olympijský informačný systém.

13:05 Dramatická súťaž mužských dvojbobov má už tretích lídrov. Po Lotyšoch Oskarsovi Melbardisovi s Janisom Strengam, Nicovi Waltherovi s Christianom Poserom z Nemecka sa v pondelok ocitli na vedúcej pozícii kanadskí reprezentanti Justin Kripps – Alaxander Kopacz.

12:40 Holandská reprezentácia postúpila do semifinále v tímovom šprinte žien. Družstvo v zložení Marrit Leenstrová, Ireen Wüstová a Antoinette de Jongová navyše v pondelkovom štvrťfinále utvorilo olympijský rekord.

12:27 Britská rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Elise Christieová sa vrátila do tréningového procesu po páde v sobotňajších pretekoch na 1500 m. Trojnásobnú majsterku sveta na nosidlách odviezli do nemocnice, následné vyšetrenia však vylúčili vážnejšie zranenia.

„Elise je opäť na ľade. Celý tím ju podporuje a zároveň sleduje jej stav,“ cituje britskú výpravu Olympijský informačný systém. Christieová v závislosti od zdravotného stavu môže v utorok zabojovať o medailu na 1000 m, prvú v Pjongčangu.

11:48 Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay chystá zmeny v zostavy na zápas proti USA.

11:20 Dnes sa ešte na olympiáde budú rozdávať medaily v pretekoch mužov na 500 m a v dvojsedadloých boboch mužov a v súťazi družstiev skokanov na lyžiach

10:53 Jedna z tradícií po skončení hokejových zápasov – podávanie si rúk medzi súpermi v stredovom kruhu – je na zimných olympijských hrách v Pjongčangu ohrozené.

10:28 Francúzsky tanečný pár Gabriella Papadakisová s Guillaumom Cizeronom sa v pondelkovom krátkom tanci musel vyrovnať s jednou veľkou nepríjemnosťou.

10:01 Mathieu Faivre doplatil na svoj komentár po nedeľňajšom obrovskom slalome.

9:40 Výsledky stretnutí pondelkového 9. kola curlingového turnaja mužských tímov.

Taliansko – Kórejská republika 6:8
Švédsko – Švajčiarsko 3:10 po 7. zmene
USA – Kanada 9:7 po 11. zmene
Veľká Británia – Dánsko 7:6

9:13 Americká zjazdová lyžiarka Lindsey Vonnová reagovala na útoky a kritické hlasy, ktoré sa objavili na jej adresu na sociálnych sieťach počas zimných olympijských hier.

8:55 Kapitán Tomáš Surový prezradil, čo povie v kabíne slovenských hokejistov pred zápasom proti USA.

8:26 Ruskí športovci čelia dopingovému podozreniu aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. Antidopingovým testom neprešiel hráč curlingu Alexander Krušeľnickij, ktorý spolu s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou získal bronz v súťaži miešaných párov.

7:39 Americké reprezentantky postúpili do finále ženského hokejového turnaja, keď si poradili s výberom Fínska hladko 5:0.

Vitajte pri textovom online prenose z pondelňajšieho diania na olympiáde v Pjongčangu


 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aaron BlunckAdam ŽampaAkito WatabeAlexander KrušeľnickijAnastasia BryzgalovováAnastasia KuzminováAndre MyhrerAndreas ŽampaDaria DomračevováDorothea WiererováEmil Hegle SvendsenEric FrenzelJohannes RydzekJohannes Thingnes BöKlaudia MedlováMarcel HirscherMarit BjörgenováMatej FalatPavel DaciukPetra VlhováTerézia PoliakováThomas BachViaceslav Vojnov