Olympijské zlato v pretekoch s hromadným štartom pre Takagiovú

Nana Takagiová
Japonská rýchlokorčuliarka Nana Takagiová po pretekoch s hromadným štartom na ZOH 2018 v Pjongčangu, v ktorých získala zlatú medailu. Pjongčang, 24. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 24. februára (WebNoviny.sk) – Japonská rýchlokorčuliarka Nana Takagiová získala zlato v sobotňajších pretekoch s hromadným štartom na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Prelink

Dvadsaťpäťročná športovkyňa z krajiny vychádzajúceho slnka uspela pred striebornou domácou Kim Bo-rum a Holanďankou Irene Schoutenovou. Češka Nikola Zdráhalová obsadila ôsme miesto.

Preteky pozostávali zo 16 kôl vrátane štyroch bodovaných šprintov. Víťazka N. Takagiová dosiahla najväčší počet bodov – 60. Stala sa prvou Japonkou, ktorá má na konte dve olympijské zlaté medaily, okrem sobotňajších pretekov triumfovala aj v stredajšej tímovej stíhačke.

Som skutočne šťastná, že sa mi podarilo zakončiť olympiádu takýmto spôsobom. Mám už zlato z tímovej súťaže, do hromadného štartu som išla teda pokojná, no chcela som uspieť,“ cituje Nanu Takagiovú olympijský informačný systém.

ZOH 2018 v Pjongčangu

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Ženy – preteky s hromadným štartom: 1. Nana Takagiová (Jap.) 60 bodov, 2. Kim Bo-rum 40 b, 3. Irene Schoutenová (Hol.) 20, 4. Saskia Alusaluvá (Est.) 15, 5. Li Tan (Čína) 6, 6. Maryna Zujevevová (Biel.) 3, 7. Francesca Lollobrigidová (Tal.) 1, 8. Nikola Zdráhalová (ČR) 1

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom