Ďalší ruský doping na ZOH 2018 v Pjongčangu, Sergejevová pozitívna na trimetazidin

Nadežda Sergejevová
Nadežda Sergejevová spoločne s Anastasiou Kočeržovovou obsadili 12. miesto v súťaži dvojbobu. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 23. februára 14:37

PJONGČANG 23. februára (WebNoviny.sk) – Ďalší športovec z Ruska neprešiel antidopingovou kontrolou na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. Podľa portálu insidethegames.biz ide o bobistku Nadeždu Sergejevovú.

Prelink

Dopoval aj curler Krušeľnickij

Jej pozitívny test potvrdil aj prezident organizácie, ktorá zastrešuje toto odvetvie v Rusku Alexander Zubkov. Sergejevová bola pozitívna na stimulant trimetazidín, ktorý sa používa pri liečbe angíny pectoris – ochorenia srdca.

Sergejevová spoločne s Anastasiou Kočeržovovou obsadili 12. miesto v dvojboboch žien. „Vzorka, ktorú jej odobrali 13. februára, bola čistá, ale 18. už bol test pozitívny v dôsledku lieku na srdce,“ povedal Zubkov.

Po Olympijskom športovcovi z Ruska curlerovi Alexandrovi Krušeľnickom je druhou s pozitívnym nálezom z tohto tímu. Krušeľnickij spoločne s manželkou Anastasiaóu Bryzgalovovou získali bronz v miešaných družstvách, v organizme mu však našli zakázané meldónium a dodatočne im odobrali medaily.

Ohrozené ruské snahy o vrátenie vlajky

Ďalší dopingový prípad môže vážne ohroziť ruské snahy o získanie povolenia použiť vlastnú vlajku na záverečnom ceremoniáli.

V rámci opatrení Medzinárodného olympijského výboru (MOV) môžu Rusi vystupovať v Kórejskej republike iba pod neutrálnou vlajkou s označením Olympijskí športovci z Ruska, vrátane otváracieho aj záverečného ceremoniálu.

Pre dobré správanie ich športovcov však MOV uvažuje, že suspendáciu zruší a vráti im národnú vlajku. Rozhodnutie by malo padnúť v sobotu.

„Žiaľ, tento prípad svedčí o nedbanlivosti športovkyne. Môžem povedať, že nás všetkých sklamala,“ reagoval pre portál sport-ekspress vedúci delegácie Olympijských športovcov z Ruska v Pjongčangu Stanislav Pozdňakov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom