Rus Krušeľnickij je vinný z porušenia antidopingových pravidiel, aj s manželkou prídu o medailu

Alexander Krušeľnickij, Anastasia Bryzgalovová
Alexander Krušeľnickij získal v Pjongčangu bronz spoločne s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 22. februára (WebNoviny.sk) – Športový arbitrážny súd (CAS) uznal Rusa Alexandra Krušeľnického za vinného z porušenia antidopingových pravidiel na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu požitím zakázanej látky meldónium.

Bronz získajú Skaslienová a Nedregotten

Tím Olympijských športovcov z Ruska prišiel o bronzovú medailu zo súťaže miešaných párov v curlingu, ktorá tak pripadla Nórom.

Prelink

Antidopingová divízia CAS vo svojom verdikte ďalej uvádza: „Športovec priznal porušenie antidopingových pravidiel, je diskvalifikovaný zo súťaže v curlingu miešaných párov na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018, takisto sú anulované výsledky tímu Olympijských športovcov z Ruska s konzekvenciami, ktoré z toho vyplývajú. Športovec je vylúčený zo ZOH v Pjongčangu, bola zrušená jeho akreditácia, konanie pokračuje medzi Svetovou curlingovou federáciou (WCF) a športovcom. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) už nie je súčasťou tejto procedúry.“

Predbežnú suspendáciu Krušeľnickij akceptoval

Krušeľnickij akceptoval predbežnú suspendáciu po dobu Hier, zároveň si vyhradil právo usilovať sa o zrušenie alebo zníženie trestu na akékoľvek prípustné obdobie na základe „neviny alebo nedbanlivosti“ po skončení hier.

Za zmenu oficiálneho poradia v miešaných pároch v curlingu a relokáciu bronzovej medaily zodpovedajú WCF a MOV.

Dvojica Olympijských športovcov z Ruska Anastasia Bryzgalovová s Alexandrom Krušeľnickým v súboji o 3. miesto zvíťazila 8:4 nad nórskou dvojicou Kristin Skaslienová, Magnus Nedregotten.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander KrušeľnickijAnastasia Bryzgalovová
Firmy a inštitúcie CAS Športový arbitrážny súdMOV Medzinárodný olympijský výbor