Ledecká sa zapísala do histórie, po super G má olympijské zlato aj z paralelného obrovského slalomu

Ester Ledecká
Ester Ledecká na stupňoch pre víťazky po triumfe v paralelnom obrovskom slalome snoubordistiek. Pjongčang, 24. február 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 24. februára 14:22

PJONGČANG 24. februára (WebNoviny.sk) – Česká snoubordistka Ester Ledecká dokázala, čo sa pred ňou nepodarilo žiadnej inej žene. Na zimných olympijských hrách v Pjongčangu získala dve zlaté medaily v dvoch rozličných športoch.

Poďakovala svojmu tímu

V sobotu triumfovala ako favoritka na snouborde v paralelnom obrovskom slalome, ale svet šokovala svojimi lyžiarskymi schopnosťami, keď minulú sobotu ovládla aj superobrovský slalom v zjazdovom lyžovaní.

Prelink

„Mám veľkú radosť. V prvom rade sa chcem poďakovať svojmu tímu, ja sa už len spúšťam z kopca. Mám za sebou niekoľko náročných dní, ale napokon som sa stihla rozjazdiť,“ povedala Ester Ledecká pre Českú televíziu po sobotňajších pretekoch.

„Na moje pomery som sa veľmi tešila. Bola som naozaj šťastná. Už po kvalifikácii som bola asi najdojatejšia pretekárka v Kórei. Dostala som možnosť predstaviť sa v dvoch športoch, tak som si v sobotu povedala: ‚Budeš si to len užívať a pôjdeš ako si zvyknutá‘. A vyšlo mi to,“ dodala Ledecká pre iDNES.cz.

Užila si aj lyžiarsku disciplínu

 

Ledecká už v osemfinále vyradila obhajkyňu najcennejšieho kovu Patriziu Kummerovú zo Švajčiarska. Dostala sa až do finále, v ktorom zdolala Nemku Selinu Jörgovú. Bronz má ďalšia reprezentantka Nemecka Ramona Theresia Hofmeisterová.

Dcéra hudobníka a skladateľa Janka Ledeckého si užila aj lyžiarsku disciplínu. V konkurencií napríklad aj Slovenky Petry Vlhovej uspela o jednu stotinu sekundy pred Rakúšankou Annou Veithovou.

„Keď som videla v cieli časomer, pomyslela som si, že to musí byť chyba. Ešte stále tomu nemôžem uveriť. Ako sa mi to všetko podarilo? Sama neviem, vy mi povedzte. Som pravdepodobne jediná snoubordistka medzi zjazdárkami a len som si užívala jazdu. Vydala som zo seba maximum, bola som bez tlaku. Iné dievčatá na tom boli inak. V minulosti som často snívala o zlate zo zjazdového lyžovania. Verila som, že sa mi to niekedy splní, ale až neskôr. To, čo sa stalo teraz, je jednoducho skvelé,“ povedala Ledecká.

ZOH 2018 v Pjongčangu

SNOUBORDING

Ženy – paralelný obrovský slalom: 1. Ester Ledecká (ČR), 2. Selina Jörgová (Nem.), 3. Ramona Theresia Hofmeisterová (Nem.), 4. Aľona Zavarzinová (OŠR), 5. Tomoka Takeučiová (Jap.), 6. Julie Zoggová (Švaj.), 7. Daniela Ulbingová (Rak.), 8. Ina Meschiková (Rak.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ester Ledecká