Výsledky Slovákov na ZOH 2018 v Pjongčangu

ZOH 2018: Medailový ceremoniál
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová so striebornou medailou v biatlone stíhačka ženy na 10 km na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kórejská republika, Pjongčang, 9. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

ZOH 2018 v Pjongčangu – Slováci

Prelink

BIATLON (10)
muži: Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Tomáš Šíma, Šimon Bartko
ženy: Anastasia Kuzminová, Pavlína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková

KRASOKORČUĽOVANIE (3)
ženy: Nicole Rajičová
tanečné páry: Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (7)
ženy: Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová
muži: Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat

BEH NA LYŽIACH (5)
muži: Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek
ženy: Alena Procházková, Barbora Klementová

SNOUBORDING (1)
ženy: Klaudia Medlová

SÁNKOVANIE (5)
muži: Jozef Ninis, Jakub Šimoňák, Marek Solčanský, Karol Stuchlák
ženy: Katarína Šimoňáková

HOKEJ (25)
brankári: Ján Laco, Branislav Konrád, Patrik Rybár, obrancovia: Ivan Baranka, Michal Čajkovský, Dominik Graňák, Marek Ďaloga, Tomáš Starosta, Juraj Valach, Peter Čerešňák, Juraj Mikuš, útočníci: Martin Bakoš, Miloš Bubela, Marcel Haščák, Lukáš Cingeľ, Tomáš Marcinko, Patrik Lamper, Ladislav Nagy, Tomáš Surový, Andrej Kudrna, Peter Ölvecký, Michal Krištof, Matej Paulovič, Matúš Sukeľ, Marek Hovorka


ZOH 2018 v Pjongčangu –  výsledky Slovákov

SOBOTA – 10. február

BIATLONrýchlostné preteky žien na 7,5 km

SANEJednotlivci


Nedeľa – 11. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd mužov

  • odložené pre silný vietor na štvrtok

SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien

SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien

  • po dvoch posunoch z 13.30 na 14.15 h miestneho času, prišla správa o definitívnom zrušení nedeľného a napokon aj celého programu ženskej kvalifikácie a ak to počasie dovolí mali by sa uskutočniť iba dve finálové jazdy v pondelok

SANE: Jednotlivci

BIATLON: rýchlostné preteky mužov na 10 km


Pondelok – 12. február

SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

  • zrušené pre silný vietor a preložené na štvrtok (1. kolo o 1.30 h SEČ, 2. kolo – 5.15 h)

BIATLON: Stíhacie preteky žien na 10 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

SANE: Jednotlivkyne – 1. a 2. jazda (Katarína Šimoňáková)

BIATLON: Stíhacie preteky mužov na 12,5 km (Matej Kazár, Martin Otčenáš)


Utorok – 13. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – zjazd (Adam Žampa, Matej Falat)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – slalom (Adam Žampa, Matej Falat)

BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia žien (Alena Procházková, Barbora Klementová)

BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

SANE: Jednotlivkyne – 3. a 4. jazda (Katarína Šimoňáková)


Streda – 14. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

  • slalom žien pre silný vietor preložili na piatok

BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

  • vytrvalostné preteky na 15 km pre silný vietor odložili na štvrtok

SANE: Dvojice – 1. a 2. jazda (Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovensko – OŠR


Štvrtok – 15. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová)

BEH NA LYŽIACH: Ženy na 10 km voľnou technikou (Alena Procházková, Barbora Klementová)

BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

BIATLON: vytrvalostné preteky mužov na 20 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima)

SANE: Tímy (Jozef Ninis alebo Jakub Šimoňák, Katarína Šimoňáková, Marek Solčanský a Karol Stuchlák)


Piatok – 16. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

JAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G mužov (Andreas Žampa)

HOKEJ – MUŽI: B-skupina

JAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová)

BEH NA LYŽIACH: Muži na 15 km voľnou technikou (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)


Sobota – 17. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G žien (Petra Vlhová, Barbara Kantorová)

BIATLON: preteky žien na 12.5 km s hromadným štartom (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovinsko – Slovensko


Nedeľa – 18. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa)


Pondelok – 19. február

SNOUBORDING: Big air – 1. a 2. kolo kvalifikácie (Kladia Medlová)

KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)


Utorok – 20. február

KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)

HOKEJMUŽI: play-off o štvrťfinále USA – Slovensko

BIATLON: miešaná štafeta 2×6 km + 2×7,5 km (Matej Kazár, Martin Otčenáš, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)


Streda – 21. február

KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky program žien (Nicole Rajičová)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd žien (Barbara Kantorová, Petra Vlhová)

BEH NA LYŽIACH: Tímšprint mužov a žien voľnou technikou – semifinále (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Alena Procházková, Barbora Klementová)


Štvrtok – 22. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – zjazd (Petra Vlhová, Barbara Kantorová)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – slalom (Petra Vlhová, Barbara Kantorová)

BIATLON: štafeta žien na 4×6 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)


Piatok – 23. február

KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný program žien (Nicole Rajičová)

BIATLON: štafeta mužov na 4x 7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Šimon Bartko)


Sobota – 24. február

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Adam Žampa, Andreas Žampa)

BEH NA LYŽIACH: Muži na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAlena ProcházkováAlžbeta MajdišováAnastasia KuzminováAndreas ŽampaAndrej SegečBarbara KantorováBarbora KlementováBranislav KonrádDominik GraňákIvona FialkováJakub ŠimoňákJuraj ValachKatarína ŠimoňákováLadislav NagyLucie MyslivečkováMarcel HaščákMarek ĎalogaMarek HovorkaMartin OtčenášMatej FalatMatúš SukeľMichal ČajkovskýMichal KrištofMiloš BubelaPatrik LamperPaulína FialkováPeter ČerešňákPeter ÖlveckýPetra VlhováŠimon BartkoSoňa MoravčíkováTerézia PoliakováTomáš HasillaTomáš MarcinkoTomáš StarostaTomáš SurovýVeronika Velez-Zuzulová