Matej Falat chytil „špicara“ a na olympiáde v Pjongčangu nedončil slalom superkombinácie

Matej Falat
Slovenský lyžiar Matej Falat. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

PJONGČANG 13. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Matej Falat nedokončil slalomové kolo v superkombinácii mužov v zjazdovom lyžovaní na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

„Som sklamaný, pretože som chytil špicara. Necítil som tlak a bol som celkom uvoľnený. Škoda tejto chyby. Dalo sa dostať do tridsiatky, ale čo už,“ povedal Falat, ktorý po zjazde figuroval na 53. priečke.

Prelink

Z triumfu sa tešil Rakúšan Marcel Hirscher. Šesťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári už vyhral 26 slalomov v bojoch o krištáľové glóbusy a v tejto disciplíne je aj úradujúci majster sveta. Zlato z olympijských hier mu však doteraz chýbalo v jagavej zbierke.

Striebro si v utorok vybojoval Francúz Alexis Pinturault, bronz patrí ďalšiemu francúzskemu pretekárovi Victorovi Muffatovi-Jeandetovi. V superkombinácii štartoval aj Adam Žampa, ktorý obhajoval piate miesto zo Soči, ale v Pjongčangu mu nevyšiel zjazd, po ktorom bol až 51. a v slalome sa zlepšil na celkovú 22. priečku.