ZOH 2018 v Pjongčangu: Short Track

Rýchlokorčuľovanie na krátke dráhy
Foto: ilustračné, SITA/AP

PJONGČANG 7. februára (WebNoviny.sk) – Program a výsledky rýchlokorčuľovania na krátkej dráhe na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu (všetky časy sú SEČ, v Pjongčangu je o osem hodín viac)

Prelink

Short track na ZOH 2018 v Pjongčangu:

  • Ľadová aréna Kangnung

sobota 10. februára

Rozjazdy mužov na 1 500 m
Rozjazdy žien na 500 m
Semifinále mužov na 1 500 m
Semifinále štafiet žien na 3 000 m
Finále mužov na 1 500 m

1. Lim Hjo-džun (Kór. rep.) 2:10,485 min, /olympijský rekord/, 2. Sjinkie Knegt (Hol.) 2:10,555, 3. Semion Jelistratov (OŠR) 2:10,687, 4. Samuel Girard (Kan.) 2:11,176, 5. Sándor Liu Šaolin (Maď.) 2:11,520, 6. Itzhak de Laat (Hol.) 2:12,362, 7. Thibaut Fauconnet (Fr.) 2:53,150, Hwang Dä-hon (Kór. rep.) nedokončil, Charles Hamelin (Kan.) diskvalifikovaný

utorok 13. februára

Štvrťfinále žien na 500 m

1. Arianna Fontanová (Tal.), Elise Christieová (V. Brit.), Sofia Prosvirnovová (OŠR), Čchü Čchun-jü (Čína)

Rozjazdy mužov na 1 000 m 

víťazi rozjázd: John-Henry Krueger (USA), Lim Hjo-džun (Kór. rep.), Samuel Girard (Kan.), Sjinkie Knegt, Charles Hamelin (Kan.) 1:23,407 min /olympijský rekord/, Itzhak de Laat (Hol.), Hwang Dä-hon (Kór. rep.), Sándor Liu Šaolin (Maď.)

Semifinále žien na 500 m 

1. semifinále: 1. Čchoi Min-ťeong (Kór. rep.) 42,422 s / olympijský rekord), 2. Arianna Fontanaová (Tal.) 42,635, 3. Sofia Prosvirnovová (OŠR) 43,219

2. semifinále: 1. Yara van Kerjhofová (Hol.) 43,182 s, 2. Elise Christievoá (V. Brit.) 43,184, 3. Kim Boutinová (Kan.) 43,234

Finále žien na 500 m

1. Arianne Fontanová (Tal.) 42,569 s, 2. Yara van Kerkhofová (Hol.) 43,256, 3. Kim Boutinová (Kan.) 43,881, 4. Elise Christieová (V. Brit.) 1:23,063 min, 5. Čchoi Min-ťeong (Kór. rep.) – penalizácia, pretekárku neklasifikovali

Semifinále štafiet mužov na 5 000 m

1. semifinále: 1. Čína 6:36,605 min, 2. Kanada 6:41,042, 3. Kazachstan 6:47,727

2. semifinále: 1. Kórejská republika 6:34,510 /olympijský rekord/, 2. Maďarsko 6:34,866, 3. USA 6:36,867

sobota 17. februára

Rozjazdy žien na 1 500 m 

víťazky rozjázd:
1. rozjazda: 1. Arianna Fontanová (Tal.) 2:28,494 min
2. rozjazda: 1. Chan Jü-tchung (Čína) 2:31,158
3. rozjazda: 1. Suzanne Schultingová (Hol.) 2:27,730
4. rozjazda: 1. Kim A-lang (Kór. rep.) 2:20,891
5. rozjazda: 1. Elise Christieová (V. Brit.) 2:29,316
6. rozjazda: 1. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 2:24,595

Štvrťfinále mužov na 1 000 m 

víťazi štvrťfinále
1. štvrťfinále: Seo Dži-ra (Kór. rep.)
2. štvrťfinále: Samuel Girard (Kan.)
3. štvrťfinále: Semion Jelistratov (OŠR)
4. štvrťfinále: Sándor Liu Šaolin (Maď.)

Semifinále žien na 1 500 m

1. semifinále: Kim A-lang (Kór. rep.) 2:22,691 min
2. semifinále: Jorien ter Mors (Hol.) 2:34,385
3. semifinále: Čoi Min-jong (Kór. rep.) 2:22,295

Semifinále mužov na 1 000 m 

1. semifinále: Lim Hjo-džun (Kór. rep.) 1:26,463 min
2. semifinále: John-Henry Krueger (USA) 1:24,187

Finále žien na 1 500 m 

1. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 2:24,948 min, 2. Li Ťin-jü (Čína) 2:25,703, 3. Kim Boutin (Kan.) 2:25,834, 4. Kim A-lang (Kór. rep.) 2:25,941, 5. Jorien ter Morsová (Hol.) 2:25,955, 6. Petra Jaszapatiová (Maď.) 2:26,138, 7. Arianna Fontanová (Tal.) 2:27,475, 8. Čou Jang (Čína) 2:35,241

Finále mužov na 1 000 m

1. Samuel Girard (Kan.) 1:24,650 min, 2. John-Henry Krueger (USA) 1:24,864, 3. Seo Dži-ra 1:31,619, 4. Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.) 1:33,312, 5. Riosuke Sakazume (Jap.) 1:24,099 /víťaz B-finále/, 6. Semion Jelistratov 1:23,893, 7. Yuri Confortola (Tal.) 1:24,383, Sándor Liu Šaolin (Maď.) – penalizácia

utorok 20. februára

Rozjazdy žien na 1 000 m

víťazky rozjázd: Šim Suk-hee, Čoi Min-jong (obe Kór. rep.), Suzanne Schultingová (Hol.), Arianna Fontanová (Tal.), Lara van Ruijvenová (Hol.), Li Ťin-jü (Čín.), Kim A-lang (Kór. rep.), Kim Boutinová (Kan.)

Rozjazdy mužov na 500 m 

víťazi rozjázd: Wu Ta-ťing (Čín.), Samuel Girard (Kan.), Seo Dži-ra, Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.), Žen C‘-wej (Čín.), Liou Šao-ang (Maď.), Hwang Dä-hon (Kór. rep.), Sándor Liu Šaolin (Maď.)

Finále štafiet žien na 3 000 m

1. Kórejská republika (Šim Suk-hee, Čoi Min-jong, Kim Je-džin, Kim A-lang) 4:06,387 min v A-finále, 2. Taliansko (Arianna Fontanová. Lucia Perettiová, Cecilia Maffeiová, Martina Valcepinová) 4:05,918 v A-finále, 3. Holandsko (Suzanne Schultingová, Jara van Kerkhofová, Lara van Ruijvenová, Jorien ter Morsová) 4:03,471 v B-finále /svetový rekord/, 4. Maďarsko (Petra Jaszapatiová, Andrea Keszlerová, Zsofia Konyová, Sara Bacskaiová) 4:03,603 v B-finále, 5. Olympijskí športovci z Ruska (Sofia Prosvirnovová, Jekaterina Konstantinovová, Jekaterina Jefremenková, Emina Malagičová) 4:08,838 v B-finále, 6. Japonsko (Hitomi Saitoová, Sumire Kikučiová, Šione Kaminagová, Ajuko Itoová) 4:12,664 v B-finále, 7. Čína – penalizácia vo A-finále, 8. Kanada – penalizácia vo A-finále

štvrtok 22. februára

Štvrťfinále mužov na 500 m

víťazi:
1. štvrťfinále:
Žen C‘-wej (Čína) 40,032 s – olympijský rekord
2. štvrťfinále: Wu Ta-ťing (Čína) 39,800 s – svetový rekord
3. štvrťfinále: Samuel Girard (Kan.) 40,477 s
4. štvrťfinále: Lim Hjo-džun (Kór. rep.) 40,400 s

Štvrťfinále žien na 1 000 m

víťazky:
1. štvrťfinále:
Kim Boutinová (Kan.) 1:30,013 min
2. štvrťfinále: Arianna Fontanová (Tal.) 1:30,074 min
3. štvrťfinále: Čoi Min-jong (Kór. rep.) 1:30,940 min
4. štvrťfinále: Šim Suk-hee (Kór. rep.) 1:29,159 min

Semifinále mužov na 500 m

vítazi:
1. semifinále:
1. Wu Ta-ťing (Čína) 40,087 s
2. semifinále: 1. Hwang Dä-hon (Kór. rep.) 40,108

Semifinále žien na 1 000 m 

víťazky:
1. semifinále:
Kim Boutinová (Kan.) 1:29,065 min
2. semifinále: Suzanne Schultingová (Hol.) 1:30,949 min

Finále mužov na 500 m 

1. Wu Ta-ťing (Čína) 39,584 s /svetový rekord/, 2. Hwang Dä-hon 39,854, 3. Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.) 39,919, 4. Samuel Girard (Kan.) 39,987, 5. Sándor Liu Šaolin (Maď.) 40,651, 6. Žen C‘-wej (Čína) 40,694, 7. Daan Breeuwsma (Hol.) 40,835, 8. Riosuke Sakazume (Jap.) 40,985

Finále žien na 1 000 m 

1. Suzanne Schultingová (Hol.) 1:29,778 min, 2. Kim Boutinová (Kan.) 1:29,956, 3. Arianna Fontanová (Tal.) 1:30,656, 4. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 1:42,434, 5. Kim A-lang 1:29,212 – B-finále, 6. Šim Suk-hee (obe Kór. rep.), 7. Valerie Maltaisová (Kan.), 8. Čchü Čchun-jü (Čína) – všetky penalizácia

Finále štafiet mužov na 5 000 m

1. Maďarsko (Liou Šao-ang, Sándor Liu Šaolin, Viktor Knoch, Csaba Burján) 6:31,971 min /olympijský rekord/, 2. Čína (Wu Ta-ťing, Chan Tchien-jü, Sü Chung-č‘, Čchen Te-čchüan) 6:32,035, 3. Kanada (Samuel Girard, Charles Hamelin, Charle Cournoyer, Pascal Dion) 6:32,282, 4. Kórejská republika (Seo Dži-ra, Kim Dok-jum, Kwak Jun-gy, Lim Hjo-džun) 6:34,510, 5. USA (J.R. Celski, John-Henry Krueger, Thomas Insuk Hong, Aaron Tran) 6:36,867, 6. Kazachstan (Denis Nikiša, Nurbergen Žumagazijev, Abzal Ažgalijev, Jerkebulan Šamuchanov) 6:47,727, 7. Japonsko (Keita Watanabe, Riosuke Sakazume, Kazuki Jošinaga, Hiraki Jokojama) 6:42,655, 8. Holandsko – nepostúpilo z rozjázd.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom