Hrozivá zrážka pelotónu s autom, Slovák je ťažko zranený

Bez názvu
Foto: SITA

GRAZ 17. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Johann Schwabik a Rakúšan Tobias Derler sa nepríjemne zranili pri zrážke s autom počas pretekov Okolo Lassnitzhöhe, ktoré boli záverečným dielom rakúskeho Tchibo Cupu.

Vodič automobilu nebral ohľad na pokyny usporiadateľov a vletel do cesty cyklistom, ktorí sa rútili dole kopcom. V zjazde sa už nedokázali vyhnúť zrážke a nasledoval hromadný pád. Do cieľa zostávalo 60 km.

Schwabika museli s poraneniami hlavy, tváre a zlomeninou nosa previezť do nemocnice v Grazi, kde ho operovali. Cyklista Interu Bratislava prišiel po páde o účasť v budúcotýždňovej časovke mužov do 23 rokov na majstrovstvách sveta vo Florencii.

Rakúšana Derlera hospitalizovali v nemocnici. Krátko po zrážke bol v bezvedomí, má viaceré zlomeniny a poranený mozog. Lekári ho uviedli na pár hodín do umelého spánku, jeho stav by však mal byť v utorok už stabilizovaný. „Pre bezpečnosť pretekov sme urobili maximum. Mrzí nás to. Nehodu som na vlastné oči nevidel, po udalosti všetko fungovalo perfektne, záchranári odviedli excelentnú prácu. Robíme šport vo vonkajšom prostredí, preto nikdy nie sme úplne v bezpečí,“ povedal riaditeľ pretekov Wolfgang Vidic.

Preteky po nehode okamžite ukončili. Vidic sa na miesto nehody vybral aj o deň neskôr. „Premýšľal som o tom celú noc. Po každých pretekoch uvažujem, čo by sa dalo zlepšiť. Cyklistika je pre hustú cestnú premávku stále nebezpečnejší šport. Časy sa menia a musíme klásť ešte väčší dôraz na bezpečnosť,“ dodal Vidic. „Bol som tesne za prvými mužmi balíka. Zrazu sa tam zjavilo auto a už to lietalo. Nedalo sa nič robiť,“ tvrdí jeden z účastníkov nehody, cyklista Joseph Benetseder. Polícia vyšetruje prípad ako normálnu dopravnú nehodu. Či budú preteky pokračovať, zatiaľ organizátori netušia.

Informácie zverejnil kleinezeitung.at.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom