Igor Matovič: Obyčajní ľudia a iné strany sú ako oheň a voda

Igor matovic
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Skúsenosti zo spoločného vládnutia predurčujú podľa podpredsedu KDH Pavla Abrhana na najbližšiu spoluprácu kresťanských demokratov s SDKÚ-DS a stranou Most-Híd.

Ako povedal Abrhan v piatok pre agentúru SITA, KDH je v EPP združené s SDKÚ-DS a s Bélom Bugárom, predsedom Mosta má KDH viaceré skúsenosti zo spoločného vládnutia.

Podľa podpredsedu SDKÚ-DS Jozefa Mikuša má jeho strana záujem o čo najužšiu spoluprácu pravice a prvou skúškou môžu byť najbližšie regionálne voľby, v ktorých sa modrí budú o to usilovať.

Obyčajní ľudia nechcú dávať pravicu dokopy

Za najbližších partnerov podľa predsedu poslaneckého klubu Lászlóa Solymosa Most-Híd považuje KDH a SDKÚ-DS, s ktorými má aj hodnotovú zhodu. Medzi najbližších partnerov Solymos nezaradil ďalšie dve opozičné strany – Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti a ani SaS, s ktorou bol Most-Híd v minulom volebnom období vo vláde.

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti podľa predsedu strany Igora Matoviča nemajú záujem príliš dávať dokopy pravicové strany a dávajú im dostatočne najavo, že systém politických strán považujú za niečo, čo chcú nabúrať.

SaS bez partnerstva s Mostom prežije

Bugár a Most-Híd je klasická politická strana so všetkými málo dobrými, ale veľmi veľa zlými vlastnosťami. Tým pádom my a strany, to je ako oheň a voda, takže sa im vôbec nečudujem. Most si nevie predstaviť, že by svojim poslancom dovolil hlasovať podľa svojho svedomia a pre nás je to základná charakteristika našej politiky,“ povedal Matovič pre agentúru SITA v súvislosti s vyjadrením Solymosa.

SaS s tým, že Most-Híd ich nepovažuje za najbližšieho partnera, bude musieť podľa predsedu strany Richarda Sulíka žiť. Ak má byť dôvodom postoj ku Grécku, tak Sulík upozornil, že liberáli svoj postoj ku Grécku na rozdiel od strany Most-Híd, nezmenili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMost-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana