Indiu sužujú extrémne horúčavy, zabili už vyše tisíc ľudí

Indiu sužujú extrémne horúčavy, zabili už vyše tisíc ľudí
Extrémne teplá si v Indii vyžiadali už takmer 1400 obetí. Horúčavám najčastejšie podliehajú starší ľudia a manuálne pracujúci, ktorí podľahli úpalu alebo dehydratácii. Foto: SITA/AP

NAÍ DILLÍ 28. mája (WEBNOVINY) – Extrémne horúčavy trvajúce už sedem dní si v Indii vyžiadali už skoro 1400 mŕtvych. Teploty v dvoch najviac zasiahnutých južných štátoch Telangana a Ándhrapradéš stále dosahujú nad 47 stupňov Celzia.

Úrady zrušili lekárom dovolenky, pretože nemocnice a kliniky by inak nezvládli taký veľký počet ľudí potrebujúcich zdravotnú pomoc. Nemocnice sú v stave pohotovosti a úrady prostredníctvom televízie vyzývajú obyvateľov, aby ostali vo vnútri, pili dostatočné množstvo tekutín a von vychádzali len s pokrývkou hlavy.

Medzi obeťami horúčav sú najmä starší ľudia a manuálne pracujúci, ktorí podľahli úpalu alebo dehydratácii. Úrady vyzvali ľudí, aby behom dňa radšej nevychádzali a aby nezabúdali na tekutiny.

Len v štáte Ándhrapradéš zomrelo dohromady už najmenej 1020 ľudí. Ďalší zomreli v štátoch Telangana, Západné Bengálsko a Urísa. Nad niektorými časťami týchto štátov sa už objavili oblaky a meteorológovia odhadujú, že v nasledujúcich dňoch by mohli miernu úľavu priniesť predmonzúnové prehánky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom