Investori objavili Piešťany, plánujú postaviť akvaparky

Leto more dovolenka bazen
ilustračné foto Foto: SITA/AP

BANKA 19. júna (WEBNOVINY) – Akvapark s desiatimi bazénmi a s dennou kapacitou až 9000 návštevníkov plánuje v Banke pri Piešťanoch postaviť developerská spoločnosť Immocap Group.

S výstavbou chce začať na jeseň budúceho roku, celoročná časť areálu má byť hotová na jeseň 2017 a letná časť na jar 2018. Projekt Bana Park má ambíciu pritiahnuť 700-tisíc až milión ľudí ročne. Prednosťou projektu má byť jeho dobrá dostupnosť po diaľnici od Bratislavy aj od Žiliny.

Potrebujú termálnu vodu

Akvapark v susedstve Piešťan má vzniknúť na brehu Váhu na mieste nefunkčného kúpaliska. Priamo v Banke zámer predstavil predseda predstavenstva Immocap Group Peter Lukeš. Súčasťou celoročnej časti areálu majú byť štyri bazény vrátane jedného päťdesiatmetrového a štyri tobogany.

V sezónnej časti akvaparku je naplánovaných šesť bazénov a 18 toboganov. Lukeš potvrdil, že ráta s využitím termálnej vody. „Potrebujeme termálnu vodu, aby fungovala ekonomika,“ povedal. Vecná stránka získania termálnej vody je podľa neho už vyriešená, ešte rokujú o ekonomickej. Viac informácií odmietol prezradiť s vysvetlením, že by niekto mohol investíciu prekaziť.

Pocasie, teplo, leto, tobogan, kupanie, dovolenka,
Foto: SITA/AP

Akvapark má vzniknúť na troskách bývalého kúpaliska

Projekt má vzniknúť na troskách bývalého kúpaliska, ktoré je vo vlastníctve spoločnosti Bana Balneo z portfólia developera. V minulosti bola na kúpalisko termálna voda privádzaná potrubím z Kúpeľného ostrova. Obci Banka má projekt Bana Park priniesť vyšší príjem z miestnych daní a poplatkov, pracovné príležitosti, ako aj príležitosti pre malých a stredných podnikateľov.

Len nedávno oznámil zámer postaviť termálne kúpalisko na okraji Piešťan český podnikateľ Zdeněk Zemek, ktorý tu vlastní pozemky aj s geologickým vrtom s termálnou vodou, ktorá má úplne rovnaké parametre, ako voda využívaná piešťanskými Slovenskými liečebnými kúpeľmi. Zemek svoju investíciu podmienil získaním povolenia na čerpanie tejto vody.

Jeho projekt podporuje aj primátor Piešťan Miloš Tamajka. Piešťanská radnica dlhodobo čelí kritike pre chýbajúce možnosti na kúpanie. Mestské zastupiteľstvo v minulom volebnom období vytvorilo fond, do ktorého odkladalo peniaze na výstavbu kúpaliska. Nebolo ich však dosť na to, aby sa samospráva do investície pustila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom