J. Richter sa nemusí báť, titul ho neobral o dôveru premiéra

Fico_richter
Premiér Robert Fico (vpravo) absolútne dôveruje ministrovi sociálnych vecí Jánovi Richterovi. Foto: Archívne foto SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Minister práce Ján Richter má absolútnu dôveru premiéra Roberta Fica. Platí to aj po medializácii nejasných okolností súvisiacich s Richterovým vysokoškolským titulom.

V roku 2002 získal na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici bakalársky diplom z práva, hoci rektor školy Milan Murgaš v tom čase vravel, že diplom podpísať nemôže. Teraz to preveruje kontrola ministerstva školstva.

„Pán Richter má moju absolútnu dôveru, pretože zodpovedá teraz za veľmi vážne rozhodnutia aj v rezorte práce, rodiny a sociálnych vecí, ktoré budú súčasťou konsolidácie verejných financií,“ povedal Fico v Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu.

Myslí si, že v medializovanom prípade je obrovské množstvo nedorozumení. „Je v tom Ján Richter úplne nevinne,“ dodal.

Fico vysvetľoval, že sú to rôzne procedúry, ktoré sa diali na fakulte a je to iné, ako keď niekto dosiahne diplom podvodom, kúpi si ho alebo falšuje. „Ako môže ovplyvniť študent na škole to, čo bolo alebo nebolo?,“ pýta sa Fico. Minister má podľa neho sám záujem na tom, aby sa prípad vysvetlil. On považuje vysvetlenia za dostatočné, s Richterom sa o tom rozprával.

Podľa Fica bude Richter ako najvýznamnejší účastník sociálneho dialógu „vážiť na laboratórnych váhach“ záujmy zamestnancov aj zamestnávateľov. Fico pri výbere ministra hľadal človeka so silným sociálnym cítením, ktorý okrem toho má vynikajúce manažérske skúsenosti. „Pracoval ako generálny manažér v strane, ktorá má 17-tisíc členov,“ povedal na adresu Richtera premiér.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterMilan MurgašRobert Fico