Jana Kirschner a Ivan Tásler nahrali spoločnú pieseň

Tasler kirschner
Speváčka Jana Kirschner nahrala singel s Ivanom Táslerom. Foto: Archív IMT SMILE

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Speváčka Jana Kirschner nahrala singel spolu s lídrom IMT Smile Ivanom Táslerom. Skladba s názvom Svoji, ktorá už rotuje v slovenských rádiách, by mala zostať len ako samostatný singel.

Pieseň vznikla pred piatimi rokmi v našom štúdiu Valec v Dúbravke. Stretli sme sa vtedy po dosť dlhej dobe a za jeden večer vznikla aj táto pieseň. Pravdepodobne to bude len singel, ktorý sa neobjaví ani na našom ani na Janinom albume. Skladbu sme písali z lásky a rešpektu k hudbe a muzikanstvu. Už som ani neveril, že sa nám ju niekedy podarí dokončiť. Som rád, že to vyšlo a že sme si na to obaja našli voľný čas,“ prezradil spevák.

Podľa Jany Kirschner sa pieseň Svoji vydarila. „Keď mi Ivan zavolal, aby sme pieseň dokončili, jediné čo ma zaujímalo bolo, aby tam zostala tá energia a láska k hudbe, ktorá v nej bola na začiatku. Myslím, že sa to podarilo. Urobili sme pesničku plnú energie, dali sme do toho celé srdce a dúfam, že to rovnako zapôsobí na ľudí,“ dodala k spolupráci Jana, ktorá je aj autorkou textu. Hudbu napísal Ivan Tásler spolu s basgitaristom IMT Smile Lukášom Kolivoškom.

Tandem Kirschner – Tásler už v minulosti spolupracoval na prerábke skladby V slepých uličkách. Niekoľkonásobná Zlatá slávica Jana Kirschner má na konte hity ako Modrá, Žienka domáca, Pokoj v duši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. Dosiaľ vydala šesť štúdiových albumov a jednu výberovku.

Ivan Tásler v roku 1992 založil spolu s bratom Mirom kapelu IMT Smile. Formácia vydala desať štúdiových albumov, dva živáky a tiež dve výberovky. Tásler sa podieľal napríklad aj na piesňach Richarda Müllera.

Informácie pochádzajú od Rada Meššu zo spoločnosti Pro:messa, z webovej stránky www.janakirschner.com a archívu agentúry SITA.

https://www.youtube.com/watch?v=c2HnTie0xUs

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan TáslerJana Kirschner