Je dovládnutie koalície reálne? Remišová nie je nadšená z nezmyselných sporov

Veronika Remišová
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Vláda funguje, prechádzajú dôležité a zásadné zákony. V diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo to povedala vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí).

Koalícia funguje štandardne

Zdôraznila, že schválená bola napríklad ústavná reforma justície z dielne ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). Remišová tak reagovala na otázku, či dovládnutie tejto koaličnej zostavy „vidí reálne“. Dodala, že koalícia funguje štandardne.

Z mediálnych vystúpení však podľa vlastných slov nie je nadšená. Zdôraznila, že nezmyslené spory na sociálnych sieťach podľa nej nič nevyriešia, pre občanov majú nulový prínos.

Venujú sa očiste justície

„My v strane Za ľudí chceme tvrdo pracovať,“ povedala Remišová s tým, že sa venujú očiste justície, robia poriadok v eurofondoch či v IT. „Kým budeme môcť napĺňať sľuby, ktoré sme dali ľuďom, tak v tejto vláde chceme byť,“ uviedla.

Partnerov do vlády podľa nej vyberajú ľudia. „Tých si nevyberáte vy sami. Takých, akých dostanete od ľudí, s takými musíte vládnuť, ale taká je politika,“ doplnila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie Vláda SRZa ľudí