Jednovaječným dvojčatám sa narodili synovia v rovnaký deň

Jednovaječným dvojčatám sa narodili synovia v rovnaký deň
Foto: www.bbc.co.uk

Jednovaječné dvojčatá Jeromme a Jarell Spenceovci z Anglicka, ktorí mali celý život výborný súrodenecký vzťah, sa stali otcami v ten istý deň. Obom bratom sa narodili synovia, obidve deti prišli na svet o dva dni skôr a pri pôrode im pomohla tá istá pôrodná asistentka. Dvojčatá tak podľa lekárov pokorili pravdepodobnosť jedna ku 150 tisícom.

Tehotná Indka nechcela rodiť doma, preplávala divokú rieku
Foto: www.bbc.co.uk

„Je úžasné, že sme sa stali otcami synov v rovnaký deň,“ tešili sa 21-roční bratia, ktorí boli prítomní pri pôrode.

Ich partnerky si v nemocnici v anglickom Wolverhamptone zvolili pôrod do vody. Kým Jerommova partnerka Tegan Compton porodila syna Camerona o druhej ráno, Jarell a jeho priateľka Francesca Ashe sa zo syna Cassena tešili o už o dve a pol hodiny neskôr.

„Obaja boli v šoku, keď lekári ich partnerkám pred niekoľkými mesiacmi určili rovnaký pôrodný termín. Akoby zázrakom sa potom deti narodili v ten istý deň v rovnakom bazéne. Ešte nikdy som o ničom podobnom nepočula, je to úžasné,“ uviedla pôrodná asistentka Barbara Kapoor, ktorá bola prítomná pri oboch pôrodoch.

Do nemocnice sa ponáhľala aj mama dvojičiek. „Bola so mnou, keď Tegan o druhej porodila a potom sa len o pár hodín neskôr išla pozrieť aj na svoje druhé vnúča,“ uviedol Jarell.

Jerrome, ktorý pracuje v obchode so športovými potrebami a Jarrell, ktorý je zamestaný v cateringovej spoločnosti, sa už tešia na spoločnú výchovu synov. „Vedeli sme, že naše partnerky majú rovnaký termín pôrodu, ale vôbec sme nečakali, že naozaj porodia v ten istý deň,“ dodali šťastní otcovia.

www.bbc.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom