Jennifer Love Hewitt je najhoršou herečkou za 25 rokov

Hewitt
Jennifer Love Hewitt Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 8. júna (WEBNOVINY) – Podľa štatistík filmového webu RottenTomatoes.com je Jennifer Love Hewitt najhoršou herečkou od roku 1985. Christopher Beam a Jeremy Singer-Vine z magazínu Slate využili svoj prístup do filmovej databázy a pátrali tak po najlepších a najhorších hercoch, herečkách a režiséroch.

Zistili, že spomedzi všetkých herečiek modernej éry (po roku 1985) má práve Hewitt najnižšie hodnotenie – priemerne 18,9 percenta. Ani jeden z kinofilmov, v ktorých hrala, nepresiahol 60 percent.

Na druhej strane, Hewitt je oceňovanou televíznou herečkou. Tento rok ju nominovali na Zlatý glóbus za výkon v televíznom filme The Client List, za prácu na televíznom seriáli Stratené duše (na Slovensku známy aj ako Spriaznení duchovia) ju od roku 2005 päťkrát nominovali na Saturn Award, pričom dva razy sa jej nomináciu podarilo premeniť na víťazstvo.

V kategórii hercov už menej prekvapujúco „zvíťazil“ Chuck Norris so skóre 18,4 percenta. Najlepším hercom je s priemerným hodnotením 86 percent francúzsky herec Daniel Auteuil, najlepšou herečkou je s 84,7 percenta Arsinée Khanjian arménsko-kanadského pôvodu.

Spomedzi amerických hercov a herečiek bodovali John Ratzenberger, ktorý prepožičal hlas postavičkám mnohých animovaných filmov od Pixaru a Amy Madigan známa z filmov Ihrisko snov (1989) či Zbohom baby (2007). Najlepším režisérom je podľa RottenTomatoes.com Mike Leigh (Nahý, 1993; Tajnosti a lži, 1996; Všetko alebo nič, 2002; Ďalší rok, 2010), najhorším Dennis Dugan.

Tomu znížili hodnotenia predovšetkým snímky s Adamom Sandlerom v hlavnej úlohe, napríklad Keď si Chuck bral Larryho (2007), Dajte si pozor na Zohana (2008) či Dospeláci (2010).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chuck NorrisJennifer Love Hewitt