Justin Bieber hviezdi na vrchole albumového rebríčka

Justin bieber
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) – Kanadský spevák Justin Bieber sa po prvý raz v kariére dostal na prvé miesto britského albumového rebríčka.

Podarilo sa mu to s jeho treťou štúdiovkou Believe (2012), z ktorej sa v týždni od 17. do 23. júna predalo približne o tritisíc kópií viac než z albumu A Million Lights (2012) anglickej speváčky Cheryl.

Tá debutuje na druhej priečke a nepodarilo sa jej tak zopakovať úspešný štart svojich prvých dvoch sóloviek 3 Words (2009) a Messy Little Raindrops (2010), ktoré sa obe hneď po vydaní dostali na vrchol UK Chartu.

Obrazom: Kanadský spevácky idol Justin Bieber

Z päťky na trojku sa posunula britská speváčka Paloma Faith s nahrávkou Fall To Grace (2012) a zo šestky na štvorku jej krajanka Emeli Sandé s debutom Our Version Of Events (2012).

Naopak pokles zaznamenala Amy Macdonald s tretím albumom Life In A Beautiful Light (2012), ktorý po minulotýždňovom debute na druhom mieste klesol na piatu priečku.

Ešte väčší pokles zaznamenal hudobník a spevák Gary Barlow so sólovkou Sing (2012), ktorá sa po troch týždňoch na vrchole prepadla až na šieste miesto. Okrem Biebera a Cheryl sa do top 10 tento týždeň nedostala žiadna ďalšia novinka. Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (17. júna 2012 – 23. júna 2012):

1. Justin Bieber – Believe

2. Cheryl – A Million Lights

3. Paloma Faith – Fall To Grace

4. Emeli Sandé – Our Version Of Events

5. Amy Macdonald – Life In A Beautiful Light

6. Gary Barlow & The Commonwealth Band – Sing

7. Ed Sheeran – +

8. Usher – Looking 4 Myself

9. Coldplay – Mylo Xyloto

10. Bee Gees – Number Ones

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ed SheeranEmeli SandéGary BarlowJustin Bieber