Gary Barlow sa udržal na vrchole albumového UK Chartu

Gary Barlow
Britský spevák, bývalý líder skupiny Take That Gary Barlow Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Anglický spevák a hudobník Gary Barlow sa udržal so svojou treťou sólovkou Sing (2012) na prvej priečke britského albumového rebríčka, kde pred týždňom debutoval.

Člen skupiny Take That nahral tento album s kapelou The Commonwealth Band, ktorú vytvoril pri príležitosti 60. výročia korunovácie britskej kráľovnej Alžbety II. Barlow tento týždeň dobyl aj singlový UK Chart, kde sa na vrchol dostal titulný singel zo spomínaného albumu Sing.

Z trinástej až na druhú priečku sa posunul Ed Sheeran s debutovou štúdiovkou + (2011), ktorý tak odsunul na trojku britskú speváčku Palomu Faith s druhým albumom Fall To Grace (2012). Na štvorke sú aktuálne Bee Gees s výberovkou Number Ones (2004), ktorej pred týždňom patrilo siedme miesto.

Prvú päťku uzatvárajú Coldplay s albumom Mylo Xyloto (2011), ktorý zaznamenal posun o šesť priečok nahor. Jedinou tohtotýždňovou novinkou je americký hudobník Paul Simon a jeho album Graceland z roku 1986, ktorému patrí desiata priečka.

Z top 10 vôbec po prvý raz vypadla Adele a jej album 21 (2011), ktorému patrí aktuálne 12. miesto. Táto nahrávka bola v prvej desiatke UK Chartu neuveriteľných 71 týždňov, pričom doteraz sa z nej vo Veľkej Británii predalo približne 4,34 milióna kópií.

Anglický spevák a hudobník Gary Barlow spoločne s kapelou The Commonwealth Band dobyli so skladbou Sing aj britský singlový rebríček. Pieseň, ktorej pred týždňom patrilo až 11. miesto, sa dostala na vrchol po minulotýždňovom koncerte pri príležitosti 60. výročia korunovácie britskej kráľovnej Alžbety II.

Tento koncert organizoval práve Barlow. Zo singla Sing sa v týždni od 3. júna do 9. júna predalo 142-tisíc kópií, čo je vôbec najlepší tohtoročný výsledok pre skladbu na prvom mieste.

Na druhej priečke debutuje americký rapper Flo Rida so singlom Whistle, ktorý pochádza z jeho pripravovaného štvrtého albumu Wild Ones. Z dvojky na trojku klesli americká indie-popová skupina Fun a speváčka Janelle Monáe s ich spoločným hitom We Are Young.

Pokles zaznamenala aj anglická elektronická formácia Rudimental so skladbou Feel The Love, v ktorej hosťuje John Newman – minulotýždňovej jednotke patrí momentálne štvrtá priečka.

Na päťke debutuje ďalšia novinka, ktorou je singel Scream amerického speváka Ushera. Treťou a zároveň poslednou tohtotýždňovou novinkou v top 10 je skladba The Power, ktorej autormi sú DJ Fresh a rapper Dizze Rascal. Tento singel debutuje na šiestom mieste.

Britský rebríček albumov (3. júna 2012 – 9. júna 2012):

1. Gary Barlow & The Commonwealth Band – Sing

2. Ed Sheeran – +

3. Paloma Faith – Fall To Grace

4. Bee Gees – Number Ones

5. Coldplay – Mylo Xyloto

6. Emeli Sandé – Our Version Of Events

7. Jessie J – Who You Are

8. Rihanna – Talk That Talk

9. Rumer – Boys Don’t Cry

10. Paul Simon – Graceland

Britský rebríček singlov (3. júna 2012 – 9. júna 2012):

1. Gary Barlow & The Commonwealth Band – Sing

2. Flo Rida – Whistle

3. Fun feat. Janelle Monáe – We Are Young

4. Rudimental feat. John Newman – Feel The Love

5. Usher – Scream

6. DJ Fresh feat. Dizze Rascal – The Power

7. Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe

8. Coldplay feat. Rihanna – Princess Of China

9. Rihanna – Where Have You Been

10. Alex Clare – Too Close

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe AdeleCarly Rae JepsenEd SheeranEmeli SandéGary BarlowJanelle MonáeJessie JPaul Simon