Kanonáda Nitry v priebehu 30 sekúnd, suverénna výhra Popradu a Miškovec prekvapil Nové Zámky

HOKEJ TL: Nitra - Liptovský Mikuláš
Zľava: Matej Bača z MHk 32 Liptovský Mikuláš a Mitch Versteeg z HK Nitra počas zápasu 7. kola Tipsport ligy. Nitra, 30. september 2018. Foto: SITA/Martin Havran.
  • aktualizované: 31. októbra 22:31

POPRAD 31. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Poprad triumfovali na domácom ľade suverénne 4:0 nad hráčmi HC 07 Detva v stredajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019. Pred zápasom si na štadióne pod Tatrami uctili minútou ticha popradského odchovanca Dávida Gáborčíka, ktorý tragicky zahynul vo Francúzsku, kde pôsobil.

Domáci otvorili skóre v 9. min, presilovú hru využil Martin Belluš. V prostrednej tretine zvýšil na 2:0 slovenský reprezentant Dávid Bondra. Vedenie HK Poprad navýšil v záverečnom dejstve aj skúsený útočník Popradu Marek Zagrapan a rezultát stanovil tri minúty pred záverečnou sirénou Joona Erving. Detva prehrala už v šiestom zápase po sebe.

Nitra sa zobudila v závere

Hokejisti Zvolena nezvládli pohronské derby nezdarom 2:3 na ľade Banskej Bystrice v stredajšom zápase Tipsport ligy 2018/2019. Hostia pritom duel 18. kola začali dobre a do polovice druhej tretiny si utvorili dvojgólové vedenie. Ešte pred prestávkou strelil kontaktný gól Guillaume Asselin, záverečná časť patrila jasne obhajcom titulu. Víťazný gól strelil v 58. min Ján Sýkora po prihrávke Brocka Higgsa spoza bránky.

Hráči Nitry triumfovali nad hokejistami Liptovského Mikuláša suverénne 5:0. Domáci sa dlho v koncovke trápili, ale všetko si vynahradili v záverečnej tretine, keď strelili všetky góly. Úvodnú ranu zasadil Liptákom Judd Blackwater. Tridsaťjedenročný kanadský center o dve minúty ideálne prihral Markovi Slovákovi, ktorý zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Nitrania v 51. min nasúkali Liptákom ďalšie tri zásahy v priebehu 29 sekúnd. Liptovský Mikuláš neuspel po štyroch víťazstvách.

Gólostroj Trenčína, Miškovec nečakane uspel

Hokejisti Trenčína zdolali hráčov Košíc 3:1. O víťazstve rozhodli až v záverečnej časti, v ktorej strelili všetky tri góly. Skóre duelu otvoril v 4. min v oslabení po chybe veterána Branka Radivojeviča iný veterán Ladislav Nagy. Východniari viedli ešte desať minút pred koncom zápasu, no nasledovala kanonáda vicemajstrov z uplynulého ročníka. Gólostroj odštartoval Marek Hecl, na ktorého nadviazali Matúš Holenda a Milan Bartovič. Košice premrhali na ľade Trenčína pred vyše 4500 divákmi možnosť dostať sa na čelo tabuľky najvyššej slovenskej súťaže.

Hokejisti Miškovca nečakane uspeli na ľade Nových Zámkov v stredajšom stretnutí. Hostia o triumfe rozhodli v prostrednej tretine v ktorej strelili všetky tri góly. Úvodný zásah dosiahol Márk Miskolczi, ďalšie dva pridal maďarský reprezentant János Vas. Nové Zámky prišli o dôležité body v súboji o čelo tabuľky. Tím z Južného Slovenska je na treťom mieste so štvorbodovým mankom na prvý Zvolen.

Hráči Žiliny zvíťazili nad hokejistami domáceho MAC Budapešť 3:2 po predĺžení. Klub z hlavného mesta Maďarska dvakrát viedol, „vlkov“ udržali v hre úspešné presilovky, z troch premenili dve. Víťazný gól strelil v predĺžení Emil Bagin po prihrávke Jakuba Ručkaya.

Tipsport liga 2018/2019 – 18. kolo

• streda

HK Poprad – HC 07 Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 9. Belluš (P. Koyš, Mlynarovič), 29. D. Bondra (L. Kozák, Heizer), 52. Zagrapan (Ťavoda), 57. Erving (Belluš, Paukovček)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Šoós – Durmis, Soltész, 1214 divákov

Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian – R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Kundrik – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Belluš
Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, F. Fekiač, Gachulinec, Hedera – Puliš, Jakuceňa, Ščurko – Giľák, Murček, Martin Ďaloga – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský – M. Surový, V. Fekiač, Z. Král

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 39. Asselin (B. Marshall), 50. Higgs (Asselin), 58. J. Sýkora (Higgs) – 26. D. Růžička (Michal Chovan, Zuzin), 28. Šišovský (Kytnár, Vandane)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Jonák – Synek, Gegáň, 2841 divákov

Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, V. Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Buc, Selleck – J. Sýkora, Higgs, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – Bartánus, Lichanec, R. Varga
Zvolen: T. Tomek – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, D. Růžička, Dubina, Pöyhönen – S. Petráš, Magdolen, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Andrisík, P. Halama, Marcinek

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Góly: 43. Blackwater, 45. Marek Slovák (Lantoši, Blackwater), 51. Kerbashian, 51. Lantoši (Bortňák, J. Majdan), 51. Fominych
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše J. Šiška (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Németh – P. Smrek, Pálkövi, 2309 divákov

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Fominych, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – S. Buček, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, D. Richard – J. Majdan, Čaládi, J. Šiška
Liptovský Mikuláš: Kislicyn (51. Bátory) – Mezovský, Nádašdi, Fereta, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Matej Bača, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Piatka, Tamáši, Nechaj – Števuliak, Uhrík, A. Lištiak

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 51. M. Hecl, 56. Holenda (T. Varga), 59. Bartovič (M. Hecl) – 4. L. Nagy (Čížek))
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Šefčík, Výleta, 4593 divákov

Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, L. Kovář, Niko – O. Mikula, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – Sádecký, Bližňák, T. Varga – Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec – Špankovič
Košice: Habal – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, McDowell, Š. Petráš – L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák – Kafka, Klíma, Netík – Suja, Galamboš, Spilar – Žitný, Krajňák, Hričina

MHC Mikron Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 22. Miskolczi (Magosi, N. Crawford), 23. J. Vas, 34. J. Vas (Pance)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Košarišťan 10 min za nešportové správanie sa, M. Novák 5+DKZ za pästný súboj – R. Harrison 10 min za bitku a DKZ za iný pästný súboj, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Müllner – Valo, M. Orolín

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, Hatala – Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Slávik
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, J. Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – R. Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó

MAC Budapešť (Maď.) – MsHK DOXXbet Žilina 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 11. T. Klempa (Fejes, Bodó), 40. Dudás (Pozsgai, K. Nagy) – 17. Piegl (Jenčík, J. Ručkay), 53. J. Ručkay (Jenčík, Matejka), 62. Bagin (J. Ručkay)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Korba – Tvrdoň, Šoltés, 490 divákov

Budapešť: Bálisz – Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, Dudás, Vokla, Bukor, Szigeti – Bodó, C. Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Kreisz – Szabad, Majoross, Odnoga
Žilina: M. Mikoláš – Bagin, Kučný, Žilin, Piegl, Matejka, Pastor, Mendrej – Milý, Podešva, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – D. Rehák, J. Ručkay, Síkela – Danielčák, Hrazdíra

HK Orange „20“ 16 0 0 0 0 1 15 25:77 0

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Dávid BondraJán PardavýJán SýkoraLadislav NagyMarcel HaščákMarek ZagrapanMichal ChovanMilan BartovičRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna