KDH: Igor Matovič je bezcharakterný politik

KDH

BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) – Na adresu KDH veľa klamstiev vyslovuje bezcharakterný politik, ktorý je ochotný pre úspech svojej pripravovanej novej strany urobiť a vysloviť čokoľvek.

Uvádza sa v dnešnom stanovisku KDH, ktoré dnes strana poskytla agentúre SITA.

„Klamstvá vyslovuje človek, ktorý dodnes neobjasnil, kto mu po voľbách ponúkal dvadsať miliónov eur za zradu vznikajúcej koalície. KDH odmieta všetky lži o podplácaní a politickej korupcii. Tieto klamstvá vyslovuje človek, ktorého vyjadrenia spochybnili aj dvaja ministri zo strany SaS, ktorá ho priviedla do parlamentu,“ uvádza sa vo vyhlásení KDH, v ktorom však kresťanskí demokrati konkrétne meno nepoužívajú.

KDH boj proti korupcii považuje za principiálny cieľ vládneho programu a jeho napĺňaniu venuje maximálne úsilie. Preto je pre KDH neprijateľné tvrdenie, že hnutie si želá rozpad tejto koalície. „Ak niečo oslabuje koalíciu, tak je to vytváranie nových politických strán, ktoré ohrozujú krehkú, ale fungujúcu parlamentnú väčšinu,“ napísalo KDH.

O korupcii vo vládnych stranách, ale aj o ponúkanom úplatku za zradu koalície pred rokom hovoril dnes nezaradený poslanec NR SR Igor Matovič. Skupina poslancov zo združenia Obyčajní ľudia pre sľub zverejniť zoznam politických nominantov čelí vyhrážkam jednej z vládnych strán. Ako dnes na tlačovej besede povedal líder Obyčajných ľudí Igor Matovič, táto strana pohrozila, že podporí hromadné žaloby nominantov na Obyčajných ľudí. Povedať, ktorá strana za vyhrážkami stojí, Matovič odmietol.

Koalícia potláča „brutálnu“ korupciu, hovorí Matovič

Matovič zároveň vyjadril želanie zverejniť zoznam ešte pred riadnou septembrovou schôdzou parlamentu. „Ak nie, prijmem osobnú zodpovednosť,“ zaviazal sa. Politické nominácie Matovič považuje za korupčné správanie, ktoré organizujú politické strany či už vo vláde Roberta Fica alebo Ivety Radičovej. „Túto časť korupcie prevádzkujú všetci a chcú nám nahovoriť, že je to normálne,“ poznamenal. Matovič si však myslí, že súčasná koalícia sa usiluje potlačiť „brutálnu“ korupciu, ktorá podľa neho existovala počas predchádzajúcej vlády.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie