Keby som nebol hudobník, bol by som učiteľ, tvrdí Bob Dylan

Bob Dylan
Bob Dylan vystúpi 27. júna v Košiciach Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) – Americký hudobník Bob Dylan prezradil, čomu by sa venoval, ak by sa nestal skladateľom a spevákom. „Bol by som učiteľom,“ povedal magazínu AARP 73-ročný interpret.

Rodák z Duluth v štáte Minnesota taktiež uviedol, že v tom prípade by pravdepodobne učil rímske dejiny alebo teológiu.

Dylan začiatkom februára vydá album Shadows In The Night. Novinka ponúkne desať coververzií známych piesní, ktoré preslávil Frank Sinatra. Súčasťou štúdiovky bude aj skladba Full Moon And Empty Arms, ktorú hudobník predstavil vlani. O produkciu 36. Dylanovej štúdiovky sa postaral Jack Frost.

Bob Dylan

, vlastným menom Robert Allen Zimmerman, sa narodil 24. mája 1941. Prvú kapelu založil už na strednej škole. V roku 1962 vydal debutový eponymný album, pričom v súčasnosti má na konte 35 štúdiových nahrávok. Zatiaľ posledná s názvom Tempest vyšla v septembri 2012.

Medzi Dylanove najznámejšie piesne patria napríklad Blowin‘ In The Wind, The Times They Are A-Changin’, Subterranean Homesick Blues, Tangled Up In Blue, Knockin‘ On Heaven’s Door či Just Like A Woman. V roku 1988 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy, o tri roky neskôr si prevzal Grammy za celoživotný prínos. V roku 2008 dostal Pulitzerovu cenu. Svojho jediného Oscara a jediný Zlatý glóbus dostal za pieseň Things Have Changed z filmu Skvelí chlapci (2000). Americký dvojtýždenník Rolling Stone zaradil jeho hit Like A Rolling Stone na prvé miesto rebríčka 500 najlepších skladieb všetkých čias.

Traklist albumu Shadows In The Night Boba Dylana:

01. I’m A Fool To Want You

02. The Night We Called It A Day

03. Stay With Me

04. Autumn Leaves

05. Why Try To Change Me Now

06. Some Enchanted Evening

07. Full Moon And Empty Arms

08. Where Are You

09. What’ll I Do

10. That Lucky Old Son

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bob DylanFrank Sinatra