Kim Čong-un je podľa médií na ceste do Vietnamu, kde ho čaká summit s Trumpom

Summit Trump - Kim Čong un
Americký prezident Donald Trump, vľavo, počas summitu so severokórejským vodcom Kim Čong-unom, vpravo, v Singapure. 12. jún 2018 Foto: SITA/AP

HANOJ 24. februára (WebNoviny.sk) – Severokórejské štátne médiá potvrdili, že vodca krajiny Kim Čong-un je na ceste do Vietnamu, kde ho čaká summit s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Severokórejská tlačová agentúra KCNA v nedeľu skoro ráno uviedla, že Kima sprevádza hlavný vyjednávač Kim Jong-čchol aj sestra Kim Jo-čong.

Reportér agentúry The Associated Press v sobotu informoval, že vlak podobný tomu, aký používa severokórejský líder, prekročil hranice s Čínou. Ruská tlačová agentúra TASS predtým uviedla, že Kim odcestoval vo svojom vlaku z Pchjongjangu.

Vietnamské ministerstvo zahraničia rovnako v sobotu oznámilo, že severokórejský líder pricestuje do krajiny na pozvanie prezidenta Nguyena Phu Tronga v „nadchádzajúcich dňoch“. Cesta do Vietnamu cez Čínu môže trvať Kimovi viac než dva dni.

V poradí už druhý summit Kima a Trumpa sa uskutoční 27. až 28. februára v Hanoji. Prvé stretnutie oboch lídrov sa konalo v júni minulého roka v Singapure. Spojené štáty dúfajú, že sa Kim vo Vietname zaviaže k denuklearizácii Kórejského polostrova.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpKim Čong-un