Komáre zatiaľ ľudí neohrozujú, tvrdí odborník

Komár
Foto: shutterstock.com

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Komáre po povodniach zatiaľ ľudí prenosnými chorobami neohrozujú, no postihnuté oblasti úrady monitorujú.

Skonštatovala to medzirezortná pracovná skupina, ktorá sa v utorok ráno stretla na ministerstve zdravotníctva.

„Po aktuálnom vyhodnotení entomológa nie je na povodňovom území nebezpečenstvo šírenia závažných prenosných ochorení ľudí prostredníctvom komárov,“ uvádza spoločné vyhlásenie, ktoré agentúre SITA poslala Martina Lidinská z ministerstva zdravotníctva.

„V týchto dňoch odborníci pracujú na vytypovaní lokalít liahnutia a premnoženia komárov. Na základe informácií z Úradu verejného zdravotníctva SR a obcí sa v prípade potreby určia miesta, kde budú postreky nevyhnutné,“ píše sa vo vyhlásení. Samosprávu v tejto oblasti usmerní rezort vnútra cez nariadenia obvodných úradov.

Zástupcovia rezortov v pracovnej skupine tvrdia, že sa už vykonávajú preventívne opatrenia, ktoré pomáhajú pri obnove základných podmienok pre život ľudí, pre hospodársku činnosť na povodňou zaplavenom území a opatrenia na predchádzanie ochoreniam. Na utorkovom stretnutí u ministerky Zuzany Zvolenskej sa zúčastnili zástupcovia ministerstva vnútra, životného prostredia, pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a aj zástupcovia Úradu verejného zdravotníctva SR a Bratislavského krízového štábu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom