Komisia Univerzity Mateja Bela už preskúmala Dankovu rigoróznu prácu

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: SITA

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – Účelová komisia Akademického senátu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici už preskúmala rigoróznu prácu predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) a vypracovala o tom správu.

Výsledok podobný

Informuje o tom Denník N s tým, že výsledok je podľa zatiaľ neoficiálnych informácií „do veľkej miery podobný“ zisteniam, ktoré publikoval Denník N. „Z tých vyplýva, že Dankov text o verejnej správe je plagiátom,“ píše denník.

Zároveň dodáva, že oficiálne výsledky preverovania Dankovej rigoróznej práce ešte dostupné nie sú, pretože senát zaviazal členov komisie mlčanlivosťou až do 11. januára, teda do termínu konania mimoriadneho zasadnutia akademického senátu s jediným bodom rokovania.

„Môžem povedať len toľko, že výsledok je do veľkej miery podobný doterajším zisteniam,“ cituje Denník N podpredsedu akademického senátu a člena účelovej komisie Jozefa Michala Mintála.

Preverovali viac prác

Andrej Danko až do zverejnenia oficiálnej správy komisie na informácie o rigoróznej práci nebude reagovať, povedal pre denník hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník. Komisia podľa neoficiálnych informácií preverovala „viac“ prác, nielen tú Dankovu.

Denník píše, že obsah správy zatiaľ poznajú len deviati členovia účelovej komisie. „Predseda senátu Miroslav Krystoň a členovia akademického senátu ju dostanú pravdepodobne až niekoľko dní pred mimoriadnym zasadnutím. Rektor univerzity Vladimír Hiadlovský, dekani fakúlt a verejnosť sa s kompletnými výsledkami oboznámia až po hlasovaní senátu,“ uvádza denník.

Parlamentná opozícia sa pre rigoróznu prácu v novembri pokúšala Danka odvolať z postu predsedu NR SR, avšak nebola úspešná.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná stranaUMB Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici