Aktualizované: Kompletné trio Slovákov postúpilo do finále C1 na MS vo vodnom slalome, Slafkovský skončil druhý

Alexander Slafkovský
Slovenský kanoista Alexander Slafkovský. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované: 22:29

RIO DE JANEIRO 28. septembra (WebNoviny.sk) – Kompletné trio Slovákov nebude chýbať v boji o medaily v kategórii C1 na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome, ktoré sa konajú v brazílskom Riu de Janeiro.

V semifinále na olympijskom kanáli vo štvrti Deodoro bol Alexander Slafkovský druhý, Michal Martikán piaty a Matej Beňuš deviaty. Lepší ako úradujúci vicemajster sveta a zároveň čerstvý víťaz Svetového pohára Slafkovský bol len Slovinec Benjamin Savšek, aj to iba o 11 stotín sekundy.

Najskúsenejší zo slovenského tria Martikán bezpečne postúpil napriek 2 trestným sekundám. Slovensko bude mať ako jediná krajina vo finále trojčlenné zastúpenie. Desiatku v boji o medaily dopĺňajú dvaja Nemci, dvaja Slovinci, Brit, Francúz a Čech.

Nebol s jazdou spokojný

„Jazda nebola úplne ideálna. Trať je veľmi náročná od začiatku do konca. Pár vecí mi nevyšlo a voda ma zastavila. Ale dnešný cieľ som splnil a kvalifikoval sa do finále. Zajtra je nový deň a tam sa všetko ukáže,“ informoval Matej Beňuš.

Finále mužskej kategórie C1 príde na rad v sobotu od 14.03 h SELČ. V piatok sa ešte v semifinále predstavia kajakárky.

Majstrovstvá sveta vo vodnom slalome

  • Rio de Janeiro – piatok

C1 muži – semifinále (10 najlepších do finále): 1. Benjamin Savšek (Slovin.) 98,13 s (0), 2. Alexander Slafkovský (SR) 98,24 (0), 3. Luka Božič (Slovin.) 99,44 (2), 4. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 100,19, 5. Michal Martikán (SR) 100,55 (2), 6. Franz Anton (Nem.) 100,73 (0),… 9. Matej Beňuš (SR) 102,01 (0) – postúpili do finále

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýMatej BeňušMichal Martikán