Košice po výhre nad Nitrou novými lídrami Tipsport ligy, Žilina rozhodla o víťazstve 11 sekúnd pred koncom

HOKEJ TL: Zvolen - Budapeš
Zľava: Rastislav Špirko z HKM Zvolen a Jared Brown z MAC Budapešť počas zápasu 9. kola Tipsport extraligy 2018/2019 medzi HKM Zvolen (Slovensko) a MAC Budapešť. Zvolen, 5.8 2018. Foto: SITA/Jakub Julény.
  • aktualizované 5. októbra 21:50

KOŠICE 5. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Košíc zdolali hráčov Nitry 3:1 v šlágri piatkového programu 9. kola Tipsport ligy 2018/2019. O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, po druhej bol stav nerozhodný 1:1.

V 43. minúte dosiahol víťazný gól Jakub Suja a o tri minúty neskôr pridal poistku v presilovke piatich proti trom Marcel Haščák. Košičania bodovali naplno v treťom zápase v sérii a sú lídrami tabuľky.

Žilinčania získali tri body v súboji s Liptovským Mikulášom za víťazstvo 4:3 v piatkovom zápase 9. kola Tipsport ligy 2018/2019. Žilinčania sa tesne pred prvou sirénou dostali do vedenia 2:1 dvoma zlepenými gólmi Petra Beránka a Michala Bártu, no to Liptákov nezlomilo. Štyridsaťosem sekúnd po začiatku III. tretiny vyrovnal Maroš Piatka na 3:3, ale 11 sekúnd pred koncom tretej časti definitívne rozhodol domáci obranca Jiří Kučný.

V Miškovci rozhodla druhá tretina

Hráči majstrovskej Banskej Bystrice si poradili s hokejistami Miškovca na ich ľade 5:2 v piatkovom stretnutí 9. kola Tipsport ligy. Rozhodujúcou pasážou bola druhá tretina, ktorá sa skončila 3:0 v prospech „baranov“. Na 3:1 zvýšil v 23. min Éric Faille v oslabení, v konečnom účtovaní to bol víťazný gól. Guillaume Asselin sa ešte v prvej tretine prezentoval dvoma gólmi.

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v Detve 2:4 v piatkovom 9. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy. Skóre stretnutia pod Poľanou otvoril už v 9. min Milan Bartovič, za domácich ešte v prvej tretine vyrovnal Michal Murček. V druhej časti Branko Radivojevič a Denis Hudec zabezpečili hosťom dvojgólový náskok, ktorý v 35. min skorigoval Peter Valent. Definitívnu podobu výsledku dal v 49. min premiérovým gólom v sezóne Peter Sojčík. Trenčín je v tabuľke na 8. mieste, Detve patrí 10. pozícia

Halama debut okorenil gólom

Zvolenčania získali všetky tri body v piatkovom domácom súboji 9. kola Tipsport ligy za triumf nad maďarským tímom MAC Budapešť 5:3. Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď gólmi Milana Kytnára a Petra Šišovského viedli 2:0.

Maďarský nováčik znížil v 17. min zásluhou Jareda Browna. V druhej tretine za „bryndziari“ zvýšil na 3:1 debutant Patrik Halama premiérovým seniorským gólom, za hostí skorigoval Chris Bodó. V 52. min síce vyrovnal Keegan Danserau, no záver patril Zvolenu – Marco Halama strelil víťazný gól a poistku pridal Michal Chovan.

Nové Zámky zvíťazili 2:1 nad Popradom v piatkovom stretnutí 9. kola Tipsport ligy. Poprad viedol od 8. min gólom Dávida Bondru, no Adam Zbořil 55 sekúnd pred prvou sirénou vyrovnal. Víťazný gól strelil v 52. min v presilovej hre Branislav Fábry. Keďže tento duel bol aj súčasťou Vyšehradského pohára, domáci si ziskom troch bodov zabezpečili celkový triumf v súťaži.

Tipsport liga 2018/2019

• 9. kolo – piatok:

HC Košice – HK Nitra 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 6. L. Nagy (Pretnar), 43. Suja (Galamboš, Netík), 46. Marcel Haščák (Pretnar) – 39. Lantoši (Blackwater, Marek Slovák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Rencz – Bogdaň, Váczi, 3952 divákov

Košice: Habal – Pulli, Pretnar, Šedivý, Čížek, Dudáš, McDowell, Koch, Š. Petráš – L. Nagy, Brophey, Spilar – Kafka, Galamboš, Netík – Suja, Krajňák, Marcel Haščák – R. Žitný, Klíma, Hričina
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Rácz, Rais, A. Sloboda, Miroslav Pupák, Fominych, Mrázik – Scheidl, Marek Slovák, Lantoši – L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč – Blackwater, D. Richard, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, J. Šiška

MsHK DOXXbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 19. Beránek (Matejka, Hvila), 20. Bárta (Balej, Jankovič), 38. Hvila (Bagin, Matejka), 60. Kučný (Hvila, J. Ručkay) – 2. Richard Huna (Róbert Huna, Nádašdi), 36. Vybiral (Števuliak, Piatka), 41. Piatka (Oško, Števuliak)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Kacej, 502 divákov

Žilina: Horčička – Jankovič, Kučný, Bagin, Žilin, Matejka, Piegl, Pastor, Mendrej – Balej, J. Ručkay, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, Síkela, Beránek – F. Ondruš, Dominik Rehák, Hrazdíra
L. Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, Korím, J. Nemec, Fereta, Matej Bača – Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška – J. Sukeľ, A. Lištiak, Uram – Oško, Piatka, Števuliak – Vybíral, Uhrík, L. Žiak

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 6. Somogyi (Galanisz, Magosi), 52. J. Vas – 10. Asselin (I. Ďatelinka), 14. Asselin (B. Marshall), 23. Faille (A. Šťastný), 34. T. Török (Češík, Biro), 37. B. Marshall (B. Miller, Češík)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: M. Korba, T. Orolín – Jobbágy, M. Smrek, 1195 divákov

Miškovec: Adorján (34. Duschek) – Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó – Magosi, J. Vas, R. Harrison – Somogyi, Kulmala, Pance – Galanisz, Loiseau, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó
Banská Bystrica: S. Williams – K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, I. Ďatelinka, B. Marshall, B. Miller, Košecký – J. Sýkora, Faille, A. Šťastný – Asselin, T. Surový, Buc – Kabáč, Češík, T. Török – Gabor, Tamáši, R. Varga – Giľák

HKM Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (2:1,1:1, 2:1)
Góly: 2. Kytnár (P. Zuzin), 9. Šišovský (Špirko, Pöyhönen), 24. P. Halama (Vandane, Zeleňák), 54. M. Halama (Ulrych, Andrisík), 60. Michal Chovan – 17. J. Brown (Burt), 37. Bodó (Danserau), 52. Danserau (J. Brown)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich – Durmis, Tvrdoň, 1767 divákov

Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, D. Jendroľ, M. Šimon, Sládok – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga – Z. Král, V. Fekiač, M. Surový – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský – F. Fekiač
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, L. Bohunický, T. Bokroš, Marek Hudec, Špankovič – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

HC 07 Detva – HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 16. Murček (Ščurko, Martin Chovan), 35. P. Valent (Tibenský) – 9. Bartovič (Sádecký, M. Hecl), 26. Radivojevič (L. Bohunický), 29. D. Hudec (Marek Hudec, J. Švec), 49. Sojčík (Radivojevič, Ján Pardavý ml.)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: 53. Holenda (Trenčín) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák (SR), Kókai – Árkovics (obaja Maď.), Valo (SR), 501 divákov

MHC Mikron Nové Zámky – HK Poprad 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 20. Zbořil (M. Novák, Bajtek), 52. Fábry (Andersons, Bajtek) – 8. D. Bondra (P. Koyš)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Bjalončík 5+DKZ za napadnutie, Mlynarovič 10 min za nešp. správanie, Ťavoda (všetci Poprad) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Kollár, Rojík

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Š. Fabian, Erving, Česánek – Belluš, Mlynarovič, P. Svitana – D. Bondra, L. Paukovček, Takáč – P. Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Matúš Paločko

Viac k osobe Branko RadivojevičJán PardavýMarcel HaščákMichal ChovanMilan BartovičRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 DetvaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK NitraHKm ZvolenMAC BudapešťMHK 32 Liptovský MikulášMsHK DOXXbet Žilina