Kotlebovci odmietajú spájanie s zadržaným Dušanom S., členom klubu známeho z kauzy Mariatchi

POVAŽŽSKÁ BYSTRICA: Stretnutie s Marianom Kotlebom
Zľava: Predseda strany ĽSNS Marian Kotleba a poslanec Milan Uhrík. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) odmieta spájanie strany s aktivitami zadržaného Dušana S., ktorý v roku 2010 kandidoval za ĽSNS za poslanca NR SR.

Strana tak reaguje na štvrtkový zásah Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) proti viacerým osobám, medzi ktorými bol Dušan S.

Za jeho činnosť nenesú zodpovednosť

Ako ďalej strana uvádza vo svojom stanovisku, so zadržaným po roku 2010 prerušili kontakty a nenesú zodpovednosť za jeho činnosť a život v nasledujúcom období. Stanovisko strany v nedeľu agentúru SITA poskytol podpredseda ĽSNS a poslanec NR SR Milan Uhrík.

„Podľa našich informácií, niektorí zo zadržaných udržiavajú aktívny kontakt s vysokými predstaviteľmi Smeru v Nitre,“ dodal. Muži zákona si posvietili na neonacistov v Nitre. Vo štvrtok zadržali bratov, ktorých dlhodobo spájajú s pravicovým extrémizmom.

Dušan S. a Michal S. sú bratia, ktorých často spájajú s neonacistickou scénou v Nitre. NAKA ich podľa portálu aktuality.sk zadržala spolu s ďalším človekom pre podozrenie z vydierania podnikateľa.

Jeho brat vyvesil zástavu s hákovým krížom

„Vo štvrtok podvečer v Nitre policajti zadržali tri osoby v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou. Tej sa mali dopustiť za účelom majetkového prospechu. V piatok vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky v Bratislave obvinil bratov Michala S. a Dušana S. spolu s Vladimírom B. Vyšetrovateľ podal prokurátorovi podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie, o ktorom bude rozhodovať súd,“ povedal hovorca prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Dušan sa uchádzal o miesto poslanca na kandidátke ĽSNS a zároveň bol členom kartárskeho klubu Walhala, ktorý je známy útokom na bar Mariatchi. Zúčastnil sa tiež pochodov za Slovenský štát či demonštrácie, ktorá bola rozohnaná políciou.

Jeho brat Michal už bol raz odsúdený za vyvesenie zástav s hákovým krížom a znakom jednotiek SS. Často tiež vyzdvihoval nacistického vodcu Adolfa Hitlera.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Uhrík
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko