Krkavčia matka nútila dvojročnú dcérku žiť v kufri auta

Bábätko, fľaša, dieťa
Foto: www.sierraclubgreenhome.com

TERRASSON 28. októbra (WEBNOVINY) – Francúzsko je šokované nálezom zanedbaného, dehydrovaného dieťaťa, ktoré jeho matka takmer dva roky nútila žiť v kufri auta, zjavne od narodenia.

Na strašný nález upozornil políciu mechanik autoservisu v meste Terrasson v strednom Francúzsku, keď od istej ženy prevzal na opravu auto.

Z jeho kufra vychádzali zvláštne zvuky ako vzdychanie. Po jeho otvorení našiel nahé trasúce sa dievčatko ležiace vo vlastných výkaloch. Podľa jeho výpovede sa z nálezu doteraz nevie spamätať.

V nemocnici lekári zistili u dievčatka spozdený rast a mentálne problémy. „Dieťa bolo pravdepodobne ukryté v kufri auta od svojho narodenia a trpí výraznými vývojovým zaostávaním,“ povedal miestny prokurátor Jean-Pierre Laffite pre agentúru AFP.

Štyridsaťpäťročnú matku dieťaťa a jej 40-ročného partnera v nedeľu zatkli a obvinili z týrania dieťaťa a ohrozenia maloletého, za čo im hrozí 10 rokov väzenia. Matka sa priznala, že dieťa porodila tajne a pred všetkými ho ukryla, aj pred partnerom. Pár má 3 ďalšie deti, ktoré boli po zatknutí ich rodičov umiestnené do sociálnej starostlivosti. Obaja sú portugalskej národnosti a sú nezamestnaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom