Laffontová získala zlato v mogulse na ZOH 2018 v Pjongčangu, o 0,09 bodu zdolala obhajkyňu prvenstva

Perrine Laffontová
Francúzska Perrine Laffontová získala zlatú medailu v jazde na terénnych nerovnostiach (moguls) na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu. Pjongčang, 11. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 11. februára (WebNoviny.sk) – Francúzska reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Perrine Laffontová získala zlatú medailu v jazde na terénnych nerovnostiach (moguls) na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu.

Devätnásťročná Laffontová v treťom finálovom kole dostala 78,65 bodu a o 0,09 bodu zdolala obhajkyňu prvenstva spred štyroch rokov Kanaďanku Justine Dufourovú-Lapointovú.

Prelink

Bronzovú medailu si vybojovala Kazaška Julia Galyševová, ktorá mala výsledné skóre 77,40 bodu. Finále bolo rozdelené do troch jázd. Z prvej dvadsaťčlennej postúpilo ďalej dvanásť a v tretej sa predstavilo len najlepších šesť.

Majsterka sveta v dual moguls zo španielskej Sierra Nevady 2017 Laffontová v prvej jazde obsadila šieste miesto (75,76 b.), v druhom kole bola tretia (77,86) a v poslednej tretej jazde rozhodla o svojom triumfe.

Snažila som sa užiť si to. Povedala som si: ‚Perrine, si na olympiáde, vo finále, tak si to uži a odveď maximum‘. Samozrejme, skúsenosť zo Soči mi pomohla – pokiaľ ide o tlak, aktivity, médiá, publicitu. Byť šampiónkou je náročné. Nevyzerá to až tak náročne, ale je to tak,“ citoval Laffontovú Olympijský informačný servis (OIS).

ZOH 2018 v Pjongčangu

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Ženy – jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – konečné poradie po 3. kole finále: 1. Perrine Laffontová (Fr.) 78,65 bodu, 2. Justine Dufourová-Lapointová (Kan.) 78,56, 3. Julia Galyševová (Kaz.) 77,40, 4. Jakara Anthonyová 75,35, 5. Britteny Coxová (obe Aus.) 75,08, 6. Andi Naudová (Kan.) nedokončila, do 3. kola finále nepostúpili: 7. Jaelin Kaufová 76,03, 8. Keaton McCargová (obe USA) 75,79

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom