ZOH 2018 v Pjongčangu: Akrobatické lyžovanie

Akrobatické lyžovanie
Foto: ilustračné, SITA/AP

PJONGČANG 7. februára (WebNoviny.sk) – Program a výsledky akrobatického lyžovania na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu (všetky časy sú SEČ, v Pjongčangu je o osem hodín viac):

Prelink

Akrobatické lyžovanie na ZOH 2018 v Pjongčangu:

  • Snežný park Phoenix

piatok 9. februára

Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 1. kolo kvalifikácie žien

1. Perrine Lafontová (Fr.) 79,72, 2. Andi Naudová (Kan.) 79,60, 3. Morgan Schildová (USA) 77,74

Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 1. kolo kvalifikácie mužov

1. Mikael Kingsbury (Kan.) 86,07 b., 2. Alexander Smyšľajev (OŠR) 83,93, 3. Dmitrij Reiherd (Kaz.) 81,23

nedeľa 11. februára

Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 2. kolo kvalifikácie žien 

1. Tess Johnsonová (USA) 75,33 b, 2. Jekaterina Stoľarovová (OŠR) 73,40, 3. Jakara Anthonyová (Aus.) 73,35

Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 1. kolo finále žien

Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 2. kolo finále žien

Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 3. kolo finále žien

konečné poradie po 3. kole finále: 1. Perrine Laffontová (Fr.) 78,65 bodu, 2. Justine Dufourová-Lapointová (Kan.) 78,56, 3. Julia Galyševová (Kaz.) 77,40, 4. Jakara Anthonyová 75,35, 5. Britteny Coxová (obe Aus.) 75,08, 6. Andi Naudová (Kan.) nedokončila, do 3. kola finále nepostúpili: 7. Jaelin Kaufová 76,03, 8. Keaton McCargová (obe USA) 75,79

pondelok 12. februára

Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 2. kolo kvalifikácie mužov

1. Džä Wu-čoi (Kór. rep.) 81,23 bodu, 2. Vinjar Slatten (Nór.) 77,49, 3. Casey Andringa (USA) 77,37

Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 1. kolo finále mužov 
Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 2. kolo finále mužov 
Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 3. kolo finále mužov

konečné poradie po 3. finálovom kole: 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 86,63 bodu, 2. Matt Graham (Aus.) 82,57, 3. Daiči Hara (Jap.) 82,19, 4. Marc-Antoine Gagnon (Kan.) 77,02, 5. Casey Andringa (USA) 75,50, 6. Vinjar Slatten (Nór.) 33,61

štvrtok 15. februára

Akrobatické skoky – 1. kolo kvalifikácie žien 
Akrobatické skoky – 2. kolo kvalifikácie žien

piatok 16. februára

Akrobatické skoky – 1. kolo finále žien 
Akrobatické skoky – 2. kolo finále žien 
Akrobatické skoky – 3. kolo finále žien

konečné poradie po 3. kole finále: 1. Hanna Huskovová (Biel.) 96,14 bodu, 2. Čang Sin 95,52, 3. Kchung Fan-jü (obe Čína) 70,14, 4. Alla Cuperová (Biel.) 59,94, 5. Laura Peelová (Aus.) 55,34, 6. Madison Olsenová (USA) 47,23, 7. Ľubov Nikitinová – nepostúpila do 3. kola finále, 8. Alexandra Orlovová (obe OŠR) – nepostúpila do 3. kola finále

sobota 17. februára

Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien 
Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien 

1. Emma Dahlströmová (Švéd.) 91,40 b., 2. Tiril Sjaastadová Christiansenová (Nór.) 89,00, 3. Johanne Killiová (Nór.) 87,80

Slopestyle – 1. kolo finále žien 
Slopestyle – 2. kolo finále žien 
Slopestyle – 3. kolo finále žien 

1. Sarah Höfflinová (Švaj.) 91,20 b., 2. Mathilde Gremaudová (Švaj.) 88,00, 3. Isabel Atkinová (V. Brit.) 84,60, 4. Maggie Voisinová (USA) 81,20, 5. Johanne Killiová (Nór.) 76,80, 6. Yuki Tsubotová (Kan.) 74,40, 7. Katie Summerhayesová (V. Brit.) 71,40, 8. Jennie-Lee Burmanssonová (Švéd.) 65,00

Akrobatické skoky – 1. kolo kvalifikácie mužov

1. Jonathan Lillis (USA) 127,44 bodu, 2. Čchi Kuang-pchu 126,70, 3. Ťia Cung-jang (obaja Čína) 126,55

Akrobatické skoky – 2. kolo kvalifikácie mužov

1. Iľja Burov (OŠR) 126,55 bodu, 2. David Morris (Aus.) 124,89, 3. Dimitri Isler (Švaj.) 123,98

nedeľa 18. februára

Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie mužov 
Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie mužov
Slopestyle – 1. kolo finále mužov
Slopestyle – 2. kolo finále mužov 
Slopestyle – 3. kolo finále mužov

1. Öystein Braaten (Nór.) 95,00 bodov, 2. Nick Goepper (USA) 93,60, 3. Alex Beaulieu-Marchand (Kan.) 92,40, 4. James Woods (V. Brit.) 91,00, 5. Teal Harle 90,00, 6. Evan McEachran (obaja Kan.) 89,40, 7. Andri Ragettli (Švaj.) 85,80, 8. Ferdinand Dahl (Nór.) 76,40

Akrobatické skoky – 1. kolo finále mužov 
Akrobatické skoky – 2. kolo finále mužov 
Akrobatické skoky – 3. kolo finále mužov

1. Oleksandr Abramenko (Ukr.) 128,51 bodu, 2. Ťia Cung-jang (Čína) 128,05, 3. Iľja Burov 122,17, 4. Pavel Krotov (obaja OŠR) 103,17, 5. Olivier Rochon (Kan.) 98,11, 6. Stanislav Hladčenko (Biel.) 92,61, 7. Čchi Kuang-pchu (Čína) – nepostúpil do 3. kola finále, 8. Jonathon Lillis (USA) – nepostúpil do 3. kola finále

pondelok 19. februára

U-rampa – 1. kolo kvalifikácie žien 
U-rampa – 2. kolo kvalifikácie žien

1. Cassie Sharpová (Kan..) 93,00 b. (1. kolo 93,00 / 2. kolo 93,40), 2. Marie Martinodová (Fr.) 92,00 (91,60 / 92,00), 3. Brita Sigourneyová (USA) 90,60 (90,60 / 90,60)

utorok 20. februára

U-rampa – 1. kolo finále žien 
U-rampa – 2. kolo finále žien 
U-rampa – 3. kolo finále žien 

1. Cassie Sharpová (Kan..) 95,80 b. (1. kolo 94,40 / 2. kolo 95,80 / 3. kolo 42,00), 2. Marie Martinodová (Fr.) 92,60 (92,20 / 92,60 / 23,20), 3. Brita Sigourneyová (USA) 91,60 (89,80 / 88,60 / 91,60), 4. Annalisa Drewová (USA) 90,80 (86,80 / 73,00 / 90,80), 5. Ajana Onozuková (Jap.) 82,20 (50,80 / 77,20 / 82,20), 6. Valerija Demidovová (OŠR) 80,60 (79,00 / 80,60 / 77,60), 7. Rowan Cheshirová (V. Brit.) 75,40 (75,40 / 17,80 / 13,60), 8. Sabrina Cakmakliová (Nem.) 74,20 (74,20 / 57,60 / 20,40)

U-rampa – 1. kolo kvalifikácie mužov 
U-rampa – 2. kolo kvalifikácie mužov

1. Aaron Blunck (USA) 94,40 b. (1. kolo 63,20 / 2. kolo 94,40), 2. Alex Ferreira (USA) 92,60 (92,60 / 43,40), 3. Torin Yater-Wallace (USA) 89,60 (89,60 / 33,60)

streda 21. februára

Skikros – kvalifikácia mužov 
Skikros – osemfinále mužov 
Skikros – štvrťfinále mužov
Skikros – semifinále mužov 
Skikros – finále mužov

1. Brady Leman (Kan.), 2. Marc Bischofberger (Švaj.), 3. Sergej Ridzik (OŠR), 4. Kevin Drury (Kan.), 5. Armin Niederer (Švaj.), 6. Arnaud Bovolenta (Fr.), 7. Filip Flišar (Slovin.), 8. Dave Duncan (Kan.)

štvrtok 22. februára

U-rampa – 1. kolo finále mužov 
U-rampa – 2. kolo finále mužov 
U-rampa – 3. kolo finále mužov

1. David Wise (USA) 97,20 b. (1. kolo 17,00 / 2. kolo 6,40 / 3. kolo 97,20), 2. Alex Ferreira (USA) 96,40 (92,60 / 96,00 / 96,40), 3. Nico Porteous (N. Zél.) 94,80 (82,40 / 94,80 / 30,00), 4. Beau-James Wells (N. Zél.) 91,60 (87,40 / 52,20 / 91,60), 5. Noah Bowman (Kan.) 89,40 (89,40 / 19,20 / 11,20), 6. Mike Riddle (Kan.) 85,40 (85,40 / 26,00 / 27,40), 7. Aaron Blunck (USA) 84,80 (81,40 / 5,60 / 84,80), 8. Andreas Gohl (Rak.) 68,80 (14,60 / 46,00 / 68,80)

piatok 23. februára

Skikros – kvalifikácia žien 
Skikros – osemfinále žien
Skikros – štvrťfinále žien 
Skikros – semifinále žien 
Skikros – finále žien

1. Kelsey Serwová (Kan.), 2. Brittany Phelanová (Kan.), 3. Fanny Smithová (Švaj.), 4. Sandra Näslundová (Švéd.), 5. Alizée Baronová (Fr.), 6. Lisa Anderssonová (Švéd.), 7. Sanna Lüdiová (Švaj.), 8. Sami Kennedyová-Simová (Aus)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aaron Blunck