Lamiovcov stiahli v Baku z trate, na víťaza strácali priveľa

Horská cyklistika

BAKU 13. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí horskí cyklisti František a Michal Lamiovci skončili v náročných podmienkach v cross country na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku v tretej desiatke.

Bratov stiahli z trate po odjazdení šiestich z ôsmich kôl, celkovo ich klasifikovali na 26., resp. 28. mieste. „V našom športe existuje pravidlo 80 %. Ak strata na víťaza presiahne 80 % času na jedno kolo, tak nás stiahnu, aby sme sa nemiešali s najlepšími na trati,“ vysvetlil v cieli František Lami, podľa ktorého bolo dôležité počas pretekov veľa piť a neprepáliť začiatok.

Okruh bol kratší, kompletný počet kôl odjazdilo 23 horských cyklistov. V pretekoch mužov dominovali Švajčiari, ktorí obsadili prvé tri miesta. Vyhral trojnásobný majster sveta a dvojnásobný medailista z olympijských hier Nino Schurter.

František Lami absolvoval premiérové preteky na vrcholnom podujatí medzi najlepšími. „Doteraz som jazdil v kategórii do 23 rokov. Pre mňa to bola nová a veľmi cenná skúsenosť. Boli to dosť náročné podmienky. Na podobné teplo nie sme veľmi zvyknutí, navyše v horných častiach trate fúkal silný vietor, ktorý nám poriadne znepríjemňoval jazdenie. Môj výsledok mohol byť aj lepší,“ doplnil František Lami, ktorý by sa chcel teraz kvalifikovať na olympijské hry 2016 do brazílskeho Ria de Janeiro.