Le Penová chce prehodnotiť zákon o homosexuálnych sobášoch

Marine Le Penová
Líderka francúzskeho Národného frontu (FN) Marine Le Penová. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 16. októbra (WebNoviny.sk) – Líderka francúzskeho Národného frontu (FN) Marine Le Penová v prípade svojho víťazstva v budúcoročných prezidentských voľbách prehodnotí zákon o manželstvách osôb rovnakého pohlavia, ktorý v krajine platí od roku 2013.

Legalizácia manželstiev homosexuálov vo Francúzsku je stále terčom kritiky

Uviedla to v nedeľu vo vysielaní spravodajskej televízie BFMTV. „Vždy som bola proti tzv. zákonu o manželstve pre všetkých,“ pripomenula Le Penová, ktorá dodala, že rovnako kategoricky brojí aj proti adopciám detí takýmito manželskými pármi.

Legalizácia manželstiev homosexuálov vo Francúzsku je stále terčom kritiky. Aj v nedeľu sa v Paríži – prvýkrát po dvoch rokoch – opäť koná masový pochod na podporu tradičného modelu rodiny. Na pochode, známom ako Manif pour tous (Manifestácia pre všetkých), sa zúčastňujú aj mnohí pravicoví politici, vrátane zástupcov FN.

Prorodinnému hnutiu sa nedarí osloviť kandidátov pravicových primárok

Organizátori nedeľňajšieho pochodu sa netaja tým, že svojou akciou chcú prejaviť nesúhlas so súčasnou socialistickou vládou, s jej rodinnou politikou a morálnymi hodnotami.

Spravodajská stanica France Info však upozornila, že prorodinnému hnutiu sa nedarí osloviť kandidátov pravicových primárok pre voľby prezidenta, ktorí doteraz nenaznačili, že by v prípade svojho víťazstva v prezidentských voľbách mali v úmysle prehodnotiť zákon o homosexuálnych manželstvách.

V roku 2013, keď malo hnutie na podporu tradičného modelu rodiny najviac prívržencov, sa na podobných demonštráciách po celej krajine zúčastňovalo aj viac ako milión ľudí.

Na protest proti nedeľňajšiemu pochodu, ktorého trasa vedie od La Porte Dauphine po námestie Trocadéro, sa dnes na Námestí republiky v centre Paríža uskutoční akcia kiss-in spojená s hromadným objímaním sa a bozkávaním, informoval spravodajský portál France Inter.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marine Le Penová